Komunikaty PR

Biura w dawnym Teatrze Kwadrat z prestiżowym Certyfikatem WELL

2024-09-03  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Mystkowski
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny

Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.1 MB )

Adgar Poland i należąca do spółki marka Brain Embassy mają powody do świętowania. Budynek biurowy BE Czackiego otrzymał właśnie certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings na poziomie Gold. Program honoruje te obiekty, które modelowo dbają o komfort użytkowników, a także aspekty związane ze zdrowiem mentalnym i fizycznym w miejscu pracy. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla inwestycji w portfelu warszawskiego dewelopera. 

Budynek przy ul. Czackiego 15/17 został zakupiony przez firmę Adgar Poland pod koniec 2018 roku. Nieruchomość została wybudowana w 1953 roku w stylu socmodernistycznym i była ważnym adresem na mapie warszawskiego życia społeczno-kulturalnego – od początku lat 80-tych mieściła się bowiem tutaj siedziba Teatru Kwadrat (do 2010 roku). W chwili przejęcia budynku, deweloper stanął zatem przed trudnym zadaniem nadania obiektowi nowych funkcji biurowych w sposób umożliwiający zrównoważone przywrócenie go tkance miejskiej oraz wpisania się w jego piękne, dotychczasowe tradycje. 

„Ten obiekt to ważny element lokalnego, miejskiego pejzażu i bardzo zależało nam na wskrzeszeniu jego dawnej świetności. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy ekspertów z obszaru urbanistyki, architektury i designu i wspólnie udało nam stworzyć przestrzeń do pracy łączącą historię z nowoczesnością, dawnego ducha tego miejsca z tętniącą życiem społecznością warszawskich firm i przedsiębiorców. Otworzyliśmy drzwi na nowoczesność, ale jednocześnie, poprzez zachowanie oryginalnej elewacji oraz designerskie środowisko pracy inspirowane duchem teatru, uszanowaliśmy piękną historię tego budynku” – mówi Michael Mevorach, Country Manager, Adgar Poland.

Wygląda na to, że misja ta zakończyła się podwójnym sukcesem. Nieruchomość właśnie została nagrodzona złotym Certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings. W procesie przyznawania tego certyfikatu bierze się pod uwagę przede wszystkim kryteria dobrostanu pracowników i aspekty związane z komfortem użytkowników biur. Eksperci badający daną inwestycję oceniają m.in. kwestie związane z dostępem do świeżego, czystego powietrza, dobrej jakości wody, odpowiedniego oświetlenia wnętrz, komfortu termicznego i akustyki. Analizie poddawane są również narzędzia, technologie czy rozwiązania, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi z kategorii: odżywianie, umysł i społeczność. W budynku BE Czackiego, Adgar Poland wdrożył autorski projekt inspirujących przestrzeni coworkingowych, w którym poza komfortowymi warunkami do pracy, przewidziano części wspólne sprzyjające integracji społeczności najemców, a także takie funkcjonalności, jak strefy ciszy, pokoje do drzemek czy kąciki medytacji. 

„Innowacyjna powierzchnia BE sprzyja wspólnej i kreatywnej pracy. Przełamujemy stereotypową koncepcję work-life balance i wdrażamy filozofię Activity Based Working. Staramy się bowiem tworzyć warunki do płynnego i twórczego funkcjonowania w miejscu, w którym można poczuć się jak w pracy i w domu zarazem, plastycznie dostosowując rytm działań do osobistych potrzeb i preferencji. W Brain Embassy łączy się zatem pracę z relaksem, a krótka drzemka, medytacja, bycie w ruchu, czy nawet wspólne gotowanie, dodają energii, zwiększają efektywność, a także zapewniają realizację potrzeb społecznych, które przekładają się na dobrostan wszystkich pracowników” – mówi Iwona Barszcz, Global Brand&Experience Manager. 

Warto dodać, że wśród inwestycji o charakterze zabytkowym, w których Adgar Poland wdrożył koncept Brain Embassy, znajduje się również wzniesiony w 1956 roku budynek dawnego Powszechnego Domu Towarowego Wola, projektu Michała Przerwy-Tetmajera. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.