Biura w dawnym Teatrze Kwadrat z prestiżowym Certyfikatem WELL
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Adgar Poland i należąca do spółki marka Brain Embassy mają powody do świętowania. Budynek biurowy BE Czackiego otrzymał właśnie certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings na poziomie Gold. Program honoruje te obiekty, które modelowo dbają o komfort użytkowników, a także aspekty związane ze zdrowiem mentalnym i fizycznym w miejscu pracy. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla inwestycji w portfelu warszawskiego dewelopera.
Budynek przy ul. Czackiego 15/17 został zakupiony przez firmę Adgar Poland pod koniec 2018 roku. Nieruchomość została wybudowana w 1953 roku w stylu socmodernistycznym i była ważnym adresem na mapie warszawskiego życia społeczno-kulturalnego – od początku lat 80-tych mieściła się bowiem tutaj siedziba Teatru Kwadrat (do 2010 roku). W chwili przejęcia budynku, deweloper stanął zatem przed trudnym zadaniem nadania obiektowi nowych funkcji biurowych w sposób umożliwiający zrównoważone przywrócenie go tkance miejskiej oraz wpisania się w jego piękne, dotychczasowe tradycje.
„Ten obiekt to ważny element lokalnego, miejskiego pejzażu i bardzo zależało nam na wskrzeszeniu jego dawnej świetności. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy ekspertów z obszaru urbanistyki, architektury i designu i wspólnie udało nam stworzyć przestrzeń do pracy łączącą historię z nowoczesnością, dawnego ducha tego miejsca z tętniącą życiem społecznością warszawskich firm i przedsiębiorców. Otworzyliśmy drzwi na nowoczesność, ale jednocześnie, poprzez zachowanie oryginalnej elewacji oraz designerskie środowisko pracy inspirowane duchem teatru, uszanowaliśmy piękną historię tego budynku” – mówi Michael Mevorach, Country Manager, Adgar Poland.
Wygląda na to, że misja ta zakończyła się podwójnym sukcesem. Nieruchomość właśnie została nagrodzona złotym Certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings. W procesie przyznawania tego certyfikatu bierze się pod uwagę przede wszystkim kryteria dobrostanu pracowników i aspekty związane z komfortem użytkowników biur. Eksperci badający daną inwestycję oceniają m.in. kwestie związane z dostępem do świeżego, czystego powietrza, dobrej jakości wody, odpowiedniego oświetlenia wnętrz, komfortu termicznego i akustyki. Analizie poddawane są również narzędzia, technologie czy rozwiązania, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi z kategorii: odżywianie, umysł i społeczność. W budynku BE Czackiego, Adgar Poland wdrożył autorski projekt inspirujących przestrzeni coworkingowych, w którym poza komfortowymi warunkami do pracy, przewidziano części wspólne sprzyjające integracji społeczności najemców, a także takie funkcjonalności, jak strefy ciszy, pokoje do drzemek czy kąciki medytacji.
„Innowacyjna powierzchnia BE sprzyja wspólnej i kreatywnej pracy. Przełamujemy stereotypową koncepcję work-life balance i wdrażamy filozofię Activity Based Working. Staramy się bowiem tworzyć warunki do płynnego i twórczego funkcjonowania w miejscu, w którym można poczuć się jak w pracy i w domu zarazem, plastycznie dostosowując rytm działań do osobistych potrzeb i preferencji. W Brain Embassy łączy się zatem pracę z relaksem, a krótka drzemka, medytacja, bycie w ruchu, czy nawet wspólne gotowanie, dodają energii, zwiększają efektywność, a także zapewniają realizację potrzeb społecznych, które przekładają się na dobrostan wszystkich pracowników” – mówi Iwona Barszcz, Global Brand&Experience Manager.
Warto dodać, że wśród inwestycji o charakterze zabytkowym, w których Adgar Poland wdrożył koncept Brain Embassy, znajduje się również wzniesiony w 1956 roku budynek dawnego Powszechnego Domu Towarowego Wola, projektu Michała Przerwy-Tetmajera.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.