Biuro Bayer zainspirowane Oliwą spod kreski Design Anatomy

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Biuro Bayer zainspirowane Oliwą spod kreski Design Anatomy
Biuro jednego z najstarszych rezydentów Olivia Centre przeszło metamorfozę. Dostosowane do najnowszych trendów biuro grupy Bayer powstało w duchu less waste, a opiera się na nowej strategii przestrzeni pracy, obowiązującej w całej grupie. Za projekt odpowiada pracownia Design Anatomy, której portfolio obejmuje ponad 200 tys. m.kw. zaprojektowanych i wykończonych powierzchni biurowych.
Bayer niedawno świętowało swoją dziesiątą rocznicę obecności w Olivia Centre. To jedna z najdłużej rezydujących firm w Olivii, zatem przyszedł czas na całkowitą odmianę wnętrz zgodnie z obecnymi trendami.
Naszym wspólnym celem było dostosowanie lokalu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań pracowników – mówi Anna Branicka, architekt prowadzący w Design Anatomy. Realizacja odbyła się w ramach globalnej strategii Bayer Next Normal Office Concept. W oparciu o nią wprowadziliśmy liczne zmiany w funkcjonalności biura, zachowując istniejący układ ścian i sufitów. Istotne dla nas było, aby realizacja odbyła się w duchu less waste, dzięki czemu udało nam się zoptymalizować koszty modernizacji.
Przestrzeń open space została podzielona na mniejsze, bardziej kameralne strefy, co sprzyja efektywnej komunikacji i współpracy między pracownikami. Prywatne gabinety zostały przeprojektowane na rzecz bardziej elastycznych i ogólnodostępnych pomieszczeń, które sprzyjają różnorodnym formom pracy i odpoczynku. W zaprojektowanych na nowo przestrzeniach powstały pokoje cichej pracy, relax roomy zapewniające miejsce do wypoczynku i naładowania baterii, czy snooze roomy, umożliwiające pracownikom krótką drzemkę w ciągu dnia. Wszystko po to by poprawić komfort pracy, koncentrację i wydajność pracowników.
Równocześnie biura zyskały zupełnie nową stylistykę. Tematem przewodnim projektu są nawiązania do Oliwy, historycznej gdańskiej dzielnicy, w której położone jest Olivia Centre. Gama ciepłych rudości i zieleni nawiązuje do otaczającego krajobrazu. Zadbaliśmy, aby w biurze znalazło się dużo roślin w specjalnie zaprojektowanych donicach, a nawet w ścianach budek akustycznych – mówi Barbara Wasilewska, architekt z Design Anatomy. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań poprawiających komfort pracy: panele ścienne i ażurowe przegrody, wydzielające poszczególne strefy pracy, wykładziny dywanowe o wysokich parametrach akustycznych. Lokal stał się bardziej elastyczny i przyjazny użytkownikom. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią procesu zachodzących zmian, który odzwierciedla dynamikę biznesową i piękno otaczającego nas świata. To dla nas było wspaniałe wyzwanie.
Nowe biuro firmy Bayer nie tylko realizuje nowe trendy, ale także stało się wzorcowym rozwiązaniem, które budzi duże zainteresowanie także innych najemców naszego centrum – mówi Maciej Kotarski z Olivia Centre. Regularnie, w czasie rozmów sprzedażowych odwiedzamy to biuro pokazując jak kreatywnie i designersko może wyglądać nowocześnie zaprojektowana przestrzeń biurowa. Budzi powszechny zachwyt i niejednokrotnie jest przyczynkiem do wprowadzenia rozmów na nowe tory.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.