Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o. zaangażowane w działania związane z COVID-19

Ula Skwarek
Biuro tłumaczeń 123tłumacz.pl
św. Wawrzyńca 9
31-060 Kraków
pr|123tlumacz.pl| |pr|123tlumacz.pl
+48 888 500 123
123tlumacz.pl
Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa to już problem globalny. Koronawirus z Chin, który ochrzczono wstępnie 2019-nCoV, a następnie SARS-CoV-2, wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Pandemia koronawirusa będzie prawdopodobnie najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Europą i światem w tym roku. Na ten moment nie mamy leku na koronawirusa czy szczepionki zapobiegającej zakażeniu.
Polska i świat walczą z koronawirusem
Badania nad lekiem, który może okazać się skuteczny na koronawirusa to proces obserwowany z wielkim zainteresowaniem przez ludzi na całym świecie. Informacje o pojawiających się nowinkach czy lekach nowej generacji lotem błyskawicy obiegają światową, wielojęzyczną opinię publiczną. Polscy naukowcy we współpracy z ośrodkami zagranicznymi w ramach projektu Agencji Badań Medycznych zajmują się przygotowaniem preparatu do szczepień.
W związku z pandemią koronawirusa, krakowskie Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o. powołało specjalna grupę tłumaczy medycznych, którzy są do dyspozycji w przypadku konieczności wykonywania tłumaczeń wielojęzycznych tekstów naukowych, wyników badań laboratoryjnych, czy innych dokumentów związanych z diagnostyką i opieką medyczną. Wyselekcjonowani tłumacze mogą pracować nad przekładem tekstów medycznych o różnym stopniu skomplikowania.
W przypadku tłumaczeń medycznych szczególnie ważna jest specjalistyczna terminologia, dlatego też realizacja tego typu przekładów powinna być powierzana wyłącznie osobom z długoletnim doświadczeniem i poświadczonym wykształceniem medycznym. Każde słowo ma tu wyjątkowe znaczenie, gdyż od ich poprawności zależy zdrowie czy nawet życie pacjentów. Na podstawie tłumaczonych dokumentów podejmowane są dalsze działania. Odgrywają zatem istotną rolę w terapii, znacząc niemal tyle co lekarz. Wobec zagrożenia musimy reagować, musimy być gotowi by nieść pomoc – wyjaśnia Katarzyna Tkaczenko – ekspert Biura Tłumaczeń 123 Sp. z o.o.
Ministerstwo Zdrowia ostrzega: Zagrożenie narasta, a wraz z nim nasz niepokój, wywołany m.in. niewiedzą o tym, co wydarzy się dalej. Kiedy słyszysz komunikaty dotyczące zdrowia lub innych ważnych spraw, które wpłyną na Twoje decyzje, powinieneś być pewnym, jakie jest znaczenie konkretnych sformułowań. Branża medyczna posługuje się specyficznym językiem i terminologią, która może sprawiać czasami kłopoty nawet rodzimym użytkownikom języka.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.