Komunikaty PR

BLASKI I CIENIE II RZECZPOSPOLITEJ - Sławomir Koper

2021-04-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magda Kaczyńska
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska

Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl

"Blaski i cienie II Rzeczpospolitej" autorstwa Sławomira Kopra, która ukazała się w marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Harde, to pełna anegdot i ciekawostek opowieść o czasach międzywojnia. 

Szalone życie celebrytów.  Ówczesne smaki i obyczaje kulinarne. Kolonialne ambicje Polski. Romanse w Zakopanem. Czy Dymsza był zdrajcą? Morskie opowieści spod biało-czerwonej bandery. Na czym polega fenomen Mieczysława Fogga? Tajemniczy kasiarz Szpicbródka. Prawda i legenda o Gdyni oraz Wolnym Mieście Gdańsku.  Michał Waszyński – światowej sławy polski reżyser.  Konszachty polityków z gangsterami. 

Dwudziestolecie międzywojenne to jeden z najciekawszych i najbardziej burzliwych okresów w historii naszego kraju. Po latach niewoli i koszmarach I wojny światowej, obywatele młodego państwa polskiego ze zdwojona siłą zaczęli nadrabiać stracone pod zaborami dziesięciolecia. Sławomir Koper z polotem i erudycją godnymi opisywanej epoki przybliża nam blaski i cienie II Rzeczypospolitej, których nie znajdziemy w żadnym podręczniku.

W końcu dwudziestolecie międzywojenne to nie tylko Marszałek Piłsudski, przewrót majowy i koszmar września 1939 roku. To także... A może przede wszystkim czasy utalentowanych artystów, fascynujących osobowości, szalonych celebrytów i bezczelnych gangsterów, by wspomnieć choćby Adolfa Dymszę,  Rafała Malczewskiego, Zofię Nałkowską, Mariusza Zaruskiego, Munia Radziwiłła czy Szpicbródkę. To dziesięciolecia konfliktów, wielkich projektów gospodarczych i jeszcze większych marzeń kolonialnych. To wreszcie czas zapomnianej dziś kuchni, kabaretów i biesiad, jakich nie powstydziliby się starożytni Rzymianie. Witajcie w II Rzeczypospolitej!  

Sławomir Koper jest jednym z najpopularniejszych polskich historyków i autorem wielu bestsellerów. Już w 2016 roku łączny nakład jego książek przekroczył ponad 800 tysięcy egzemplarzy. Od wielu lat specjalizuje się w zagadnieniach rzadko goszczących na kartach podręczników historycznych. Jego książki przywracają minionym dziejom dawne barwy i smak, wyrywając historię z więzienia dat i faktów, Opisuje prywatne życia zwykłych ludzi, dawnych elit, gangsterów czy wybitnych polityków. Nie boi się tematów trudnych i niepopularnych. Za swój wkład w popularyzację polskiej historii odznaczony został prezydenckim Srebrnym Krzyżem Zasługi i przyznawaną przez Ministerstwo Edukacji odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Wieloletni współpracownik “Do rzeczy”, "Historia Do Rzeczy" i "Mówią wieki".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Nowe programy, nowy liner, nowa oprawa - 5 maja wystartowało radio SuperNova Biuro prasowe
2021-05-05 | 07:00

Nowe programy, nowy liner, nowa oprawa - 5 maja wystartowało radio SuperNova

Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie nowej stacji o godz. 6:00, był „Początek” z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa
Kultura Majowa Młoda Sztuka
2021-04-28 | 13:00

Majowa Młoda Sztuka

Po raz pierwszy w Polsce w aukcji będzie można wziąć udział codziennie   Najciekawsi młodzi twórcy. Innowacyjna formuła. Start już 4 maja. Wtedy w DESA Unicum na aukcji
Kultura Pod młotek trafi część kolekcji Piotra Bazylko
2021-04-27 | 14:00

Pod młotek trafi część kolekcji Piotra Bazylko

Bycia kolekcjonerem trzeba się nauczyć. Ale istotną rolę gra tutaj również intuicja. To, co jeszcze kilkanaście, lub nawet kilka lat temu kosztowało niewielkie pieniądze, dziś

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.