Komunikaty PR

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

2024-12-04  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę. 

Owen będzie odpowiedzialny za zarządzanie, strategię i rozwój Equinix. Priorytetowym cel nowego prezesa to zaspokojenie potrzeb klientów i partnerów technologicznych. Technologie cyfrowe oraz centra danych i wspierające je rozwiązania, są kluczowe dla sukcesu i rozwoju współczesnych gospodarek. W związku z tym Owen będzie realizował plan regionalny dostosowany do wyzwań i możliwości rynku EMEA, zgodny z wizją klientów Equinix. 

Owen zastąpi dotychczasowego prezesa EMEA Eugene'a Bergena, który po 4 latach sprawowania tej funkcji przechodzi na emeryturę. Nowy prezes będzie pracował w Londynie, a jego bezpośrednim przełożonym zostanie dyrektor biznesowy Jon Lin. 

– Bruce to doskonały lider. Od 2010 roku dba o wzrost, innowacje i kulturę organizacyjną Equinix, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Jego wkład w firmę obejmuje m. in. kierowanie korporacyjnym planowaniem i analizą finansową, założenie zespołu Global Community & Belonging oraz utworzenie Fundacji Equinix. Bruce doskonale sprawdził się jako dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii. W trakcie swojej kadencji przyspieszył rozwój regionalny, zbudował silne partnerstwa z administracją rządową i lokalnymi społecznościami, a także wzmocnił naszą obecność w tym regionie. Jestem przekonany, że jako prezes EMEA Bruce wraz z innymi pracownikami, będzie dalej kształtował przyszłość naszej branży i wesprze firmę w osiąganiu coraz ambitniejszych celów – skomentował nominację Jon Lin, dyrektor biznesowy w Equinix

Bruce Owen, prezes EMEA, Equinix:  

 Jestem dumny, że mogę objąć funkcję prezesa EMEA. Ten region ma kluczowe znaczenie dla naszej firmy, ponieważ zarówno globalni, jak i lokalni klienci platformy Equinix przechodzą dynamiczny proces cyfryzacji i rozwoju. Aby przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów, zespół EMEA zapewni najwyższy poziom dostarczanych usług. W świecie technologii i centrów danych innowacje nie są już opcjonalne, lecz niezbędne. W zespole regionu EMEA jesteśmy otwarci na zmiany, rozwijamy nasze zespoły i budujemy partnerstwa, które napędzają wzrost i kształtują przyszłość. 

Bruce Owen dołączył do Equinix w 2010 roku jako członek zespołu ds. Rozwoju Korporacyjnego i Finansów w regionie EMEA. W 2013 roku przeniósł się do Kalifornii, gdzie obejmował szereg globalnych stanowisk kierowniczych, w tym zarządzanie zespołem ds. Korporacyjnego Planowania Finansowego i Analiz, pełnienie funkcji szefa Sztabu Dyrektora Generalnego oraz wiceprezesa ds. operacji biznesowych i infrastruktury. Owen założył także zespół Global Community & Belonging, który zainicjował działalność Fundacji Equinix. W 2023 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym na Wielką Brytanię, największy rynek Equinix w regionie EMEA, który obejmuje 14 oddziałów od Londynu do Manchesteru, generujących ponad 25% przychodów regionu. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.