Komunikaty PR

Brydż kontra depresja - choroba XXI w

2022-01-31  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt

Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR

ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl

Badania naukowe udowadniają, że gra w brydża może korzystnie wpływać na kondycję naszego mózgu i bezpośrednio przekładać się na jego lepsze funkcjonowanie. W czasach ciągłego stresu i zatarcia się granic między pracą, a odpoczynkiem. Podczas pracy zdalnej i hybrydowej, brydż może przyjść nam z pomocą nie tylko w walce z wieloma chorobami neurologicznymi, ale też następstwami życia zawodowego.

 

Gra w brydża choć kojarzona z “karcianą zabawą” tak naprawdę jest świetnym treningiem dla umysłu. Badania prowadzone przez fundację Bridge to The People dowodzą, że gra ma realny wpływ na zdrowie psychiczne i pamięć. Wynika z nich, że wiele chorób neurodegeneracyjnych, występujących najczęściej u osób w wieku 60+, dzięki grze w brydża zaczyna się degradować. Jak jednak wykorzystać tę grę w pracy umysłowej i poprawić tym samym kondycję swojego mózgu?

 

Gra w brydża a depresja

Cukrzyca, nowotwory i depresja, tak obecnie wygląda niechlubne podium chorób cywilizacyjnych. Według badań z 2021 roku ponad 350 mln ludzi na świecie zmaga się z depresją. Z nieoficjalnych szacunków wynika, że w Polsce ten problem może mieć nawet 10 proc. społeczeństwa, a przez pandemię Covid 19 aż 42 procent Polaków zaczęło zauważać u siebie pogorszenie kondycji psychicznej.

 

Fundacja Bridge to The People swoimi badaniami dowiodła, że u osób, które przez 20 tygodni uczyły się gry w brydża poziom depresji początkowo patologicznie wysoki zmalał w sposób znaczący, a „dobrostan” (wellbeing) także wzrósł w sposób statystycznie istotny.

Prof. M.C. Diamond z Berkeley California University około 20 lat temu przeprowadziła także eksperyment polegający na zbadaniu, jak gra w brydża stymuluje produkcję przez nasz organizm pewnej grupy limfocytów. Okazało się, że jedynym, którego poziom wzrósł w sposób znaczący, to ten odpowiadający za zwalczanie wirusów.

 

Planowanie, analiza i realizacja

W wielu szkołach na całym świecie gra w brydża jest obowiązkowym przedmiotem szkolnym, dlaczego więc nie zorganizować tego typu zajęć dla samego siebie w domowym zaciszu? Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, które grają w brydża, szkolą u siebie umiejętności logicznego myślenia, tworzenia planów postępowania, analizy zmieniających się warunków realizacji planu i jego modyfikowania, stworzenia możliwości takiej modyfikacji, współpracy w parze i w zespole (to gra parami, a także drużynowa), odpowiedzialności przed partnerem i drużyną za podejmowane decyzje, a na wyższym poziomie – umiejętności obliczania szans. Jest to gra dla przyszłych liderów.

 

Gra w brydża przepisem na sukces

„Nie miałbym nic przeciwko spędzeniu reszty życia w więzieniu, pod warunkiem, że w celi miałbym jeszcze trzech grających w brydża” - mówi miliarder Bill Gates, który wymienia brydża jako jedną z dziesięciu umiejętności warunkujących odnoszenie sukcesów w życiu. Sam oczywiście gra i to na wysokim poziomie. Z kolei Warren Buffet określa grę w brydża jako fantastyczną przygodę intelektualną, gdzie musimy planować działania i plany te modyfikować, analizując ciąg pojawiających się informacji.

 

—----------------------------------------------

Fundacja „Bridge to the People” powstała w celu prowadzenia i finansowania badań naukowych w następujących obszarach: zapobiegania demencji, wzmacniania układu odpornościowego oraz poprawiania wyników w nauce poprzez grę w brydża. Wyniki prowadzonych badań zostaną opublikowane w artykułach naukowych, a także zostaną wykorzystane do promowania gry w brydża. Badania można wesprzeć finansowo!

Więcej informacji na temat fundacji na bridgetothepeople.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Tydzień Seksualności z Projektem Sekson Biuro prasowe
2022-05-23 | 10:35

Tydzień Seksualności z Projektem Sekson

Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu
Zdrowie Jak się bezpiecznie opalać?
2022-05-23 | 09:40

Jak się bezpiecznie opalać?

Majowa pogoda zachęca do opalania. Jest coraz cieplej, więc chętnie wystawiamy twarze na słońce i jednocześnie nie myślimy, że jego promienie w jakikolwiek sposób mogą nam
Zdrowie Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych - jak powstają nowoczesne terapie?
2022-05-20 | 10:00

Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych - jak powstają nowoczesne terapie?

„Lek na cukrzycę pomaga chorym z niewydolnością serca”, „Australijscy naukowcy na drodze do stworzenia innowacyjnych leków na nerwobóle”, „Nowy lek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

IX Kongres Polska Chemia

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Super woda Alcalia

Firma

Warszawa dołącza do prestiżowego grona. Miasto wyrasta na jednego ze start-upowych liderów

Stolica Polski z każdym rokiem umacnia swoją pozycję jako ważny i prężnie rozwijający się hub dla start-upów. Na potencjał tutejszego rynku wpływają m.in. wykształcona kadra techniczna, coraz większe zainteresowanie ze strony międzynarodowych funduszy i rozwinięty ekosystem wspierania innowacji. Warszawa dołączyła właśnie do prestiżowego grona miast, które mają własną edycję przewodnika „Startup Guide”. Ma on ułatwić początkującym przedsiębiorcom, również z zagranicy, start na tutejszym rynku. – To niesamowite, że ktoś w Bostonie będzie mógł wziąć go do ręki i pomyśleć: „może warto byłoby zacząć robić coś ciekawego w Europie, właśnie w Warszawie” – mówi Aureliusz Górski, dyrektor wykonawczy Fundacji Venture Café Warsaw, współinicjator przewodnika

Prawo

Dzieci z Ukrainy są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. W ewakuowaniu ich do bezpiecznych miejsc pomagają amerykańskie fundacje

Wojna w Ukrainie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci. Według oficjalnych danych z początku maja od początku eskalacji konfliktu zginęło ich ponad 230, a kilkaset zostało rannych, ale UNICEF podkreśla, że w rzeczywistości te liczby mogą być dużo wyższe. W tej chwili tylko w samej Ukrainie 3 mln dzieci potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Szacuje się też, że ok. 60 proc. z nich musiało opuścić swoje domy, a chaos związany z przemieszczaniem się ludności na dużą skalę wykorzystują handlarze ludźmi. – Wkraczają do sierocińców, korzystając na chaosie i braku nadzoru. Kiedy uda im się zdobyć paszporty dla tych dzieci, tracimy je na zawsze – mówi James Zumwalt z grupy Aerial Recovery.

Konsument

TikTok ogłasza współpracę z partnerami pozarządowymi. Chce promować różnorodność i bezpieczeństwo cyfrowe twórców

Użytkownicy platform cyfrowych są coraz bardziej świadomi i coraz większą wagę przywiązuje się w nich do budowania kultury różnorodności i inkluzywności. Chodzi o różnego typu inicjatywy, które z jednej strony będą właściwie i szeroko eksponować grupy społeczne dotychczas słabo reprezentowane, z drugiej – o zwalczanie mowy nienawiści i edukowanie.  – Takie działania to od lat priorytet TikToka – podkreślają przedstawiciele serwisu, którego liczba użytkowników dynamicznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Platforma tylko w IV kwartale ubiegłego roku usunęła ponad 85 mln filmów z obraźliwymi treściami, w tym 90 proc., zanim jeszcze ktokolwiek zdążył je wyświetlić. 

 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.