Komunikaty PR

Brydż kontra depresja - choroba XXI w

2022-01-31  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt

Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR

ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl

Badania naukowe udowadniają, że gra w brydża może korzystnie wpływać na kondycję naszego mózgu i bezpośrednio przekładać się na jego lepsze funkcjonowanie. W czasach ciągłego stresu i zatarcia się granic między pracą, a odpoczynkiem. Podczas pracy zdalnej i hybrydowej, brydż może przyjść nam z pomocą nie tylko w walce z wieloma chorobami neurologicznymi, ale też następstwami życia zawodowego.

 

Gra w brydża choć kojarzona z “karcianą zabawą” tak naprawdę jest świetnym treningiem dla umysłu. Badania prowadzone przez fundację Bridge to The People dowodzą, że gra ma realny wpływ na zdrowie psychiczne i pamięć. Wynika z nich, że wiele chorób neurodegeneracyjnych, występujących najczęściej u osób w wieku 60+, dzięki grze w brydża zaczyna się degradować. Jak jednak wykorzystać tę grę w pracy umysłowej i poprawić tym samym kondycję swojego mózgu?

 

Gra w brydża a depresja

Cukrzyca, nowotwory i depresja, tak obecnie wygląda niechlubne podium chorób cywilizacyjnych. Według badań z 2021 roku ponad 350 mln ludzi na świecie zmaga się z depresją. Z nieoficjalnych szacunków wynika, że w Polsce ten problem może mieć nawet 10 proc. społeczeństwa, a przez pandemię Covid 19 aż 42 procent Polaków zaczęło zauważać u siebie pogorszenie kondycji psychicznej.

 

Fundacja Bridge to The People swoimi badaniami dowiodła, że u osób, które przez 20 tygodni uczyły się gry w brydża poziom depresji początkowo patologicznie wysoki zmalał w sposób znaczący, a „dobrostan” (wellbeing) także wzrósł w sposób statystycznie istotny.

Prof. M.C. Diamond z Berkeley California University około 20 lat temu przeprowadziła także eksperyment polegający na zbadaniu, jak gra w brydża stymuluje produkcję przez nasz organizm pewnej grupy limfocytów. Okazało się, że jedynym, którego poziom wzrósł w sposób znaczący, to ten odpowiadający za zwalczanie wirusów.

 

Planowanie, analiza i realizacja

W wielu szkołach na całym świecie gra w brydża jest obowiązkowym przedmiotem szkolnym, dlaczego więc nie zorganizować tego typu zajęć dla samego siebie w domowym zaciszu? Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, które grają w brydża, szkolą u siebie umiejętności logicznego myślenia, tworzenia planów postępowania, analizy zmieniających się warunków realizacji planu i jego modyfikowania, stworzenia możliwości takiej modyfikacji, współpracy w parze i w zespole (to gra parami, a także drużynowa), odpowiedzialności przed partnerem i drużyną za podejmowane decyzje, a na wyższym poziomie – umiejętności obliczania szans. Jest to gra dla przyszłych liderów.

 

Gra w brydża przepisem na sukces

„Nie miałbym nic przeciwko spędzeniu reszty życia w więzieniu, pod warunkiem, że w celi miałbym jeszcze trzech grających w brydża” - mówi miliarder Bill Gates, który wymienia brydża jako jedną z dziesięciu umiejętności warunkujących odnoszenie sukcesów w życiu. Sam oczywiście gra i to na wysokim poziomie. Z kolei Warren Buffet określa grę w brydża jako fantastyczną przygodę intelektualną, gdzie musimy planować działania i plany te modyfikować, analizując ciąg pojawiających się informacji.

 

—----------------------------------------------

Fundacja „Bridge to the People” powstała w celu prowadzenia i finansowania badań naukowych w następujących obszarach: zapobiegania demencji, wzmacniania układu odpornościowego oraz poprawiania wyników w nauce poprzez grę w brydża. Wyniki prowadzonych badań zostaną opublikowane w artykułach naukowych, a także zostaną wykorzystane do promowania gry w brydża. Badania można wesprzeć finansowo!

Więcej informacji na temat fundacji na bridgetothepeople.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Protezy, wózki i rehabilitacja dla 137 osób. Poland Business Run podsumowuje rok Biuro prasowe
2022-12-08 | 12:45

Protezy, wózki i rehabilitacja dla 137 osób. Poland Business Run podsumowuje rok

Protezy, wózki i rehabilitacja dla 137 osób. Fundacja Poland Business Run podsumowała rok 82 turnusy rehabilitacyjne, 28 protez kończyn, 34 wózki
Zdrowie Co i jak jeść w trakcie choroby onkologicznej? Sprawdź w poradniku online!
2022-12-08 | 09:50

Co i jak jeść w trakcie choroby onkologicznej? Sprawdź w poradniku online!

INFORMACJA PRASOWA                           
Zdrowie Warszawiaku, sprawdź swoje zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Północnej
2022-12-07 | 14:00

Warszawiaku, sprawdź swoje zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Północnej

  W Galerii Północnej będzie można wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, od pomiaru ciśnienia tętniczego, po spirometrię i przegląd zdrowia jamy ustnej. Będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Technologia Data Fabric zrewolucjonizuje sektor finansowy. Banki będą jej potrzebować, żeby nadążyć za bigtechami [DEPESZA]

Dane są kluczowym elementem prognoz i analiz w sektorze finansowym. Efektywne ich przetwarzanie pozwala m.in. ograniczyć liczbę fraudów, dostosowywać się do wymogów regulacyjnych, optymalizować przepływy pieniężne, pozyskiwać nowych klientów i lepiej odpowiadać na ich rosnące oczekiwania. Jak podkreślają eksperci Goldenore, firmy specjalizującej się w integracji danych, w tej chwili nawet 68 proc. danych gromadzonych przez organizacje nie jest efektywnie wykorzystywanych. W tym celu banki potrzebują rozwiązań technologicznych i nowoczesnych platform, które pozwolą na integrację danych w scentralizowanym środowisku i zapewnią do nich szerszy dostęp przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Taką technologią jest Data Fabric – jeden z kluczowych trendów technologicznych na 2023 rok wymienianych przez firmę analityczną Gartner.

CES2023

Transport

Pandemia przyspieszyła rozwój nowych usług w prywatnym ratownictwie medycznym. Zadaniem mobilnej przychodni są badania i konsultacja lekarska, a nie tylko transport do szpitala

Niedobór lekarzy i personelu medycznego są głównymi bolączkami państwowego systemu ratownictwa. Skalę problemów pokazał okres pandemii i zwiększonej zachorowalności, kiedy na przybycie karetki czekało się długie godziny albo w ogóle nie było szans na taką pomoc. Zła sytuacja w publicznej ochronie zdrowia napędza popyt na usługi prywatnego ratownictwa medycznego. Inicjatorzy projektu HelpNow podkreślają, że zadaniem ich karetek obsługujących Warszawę nie jest transport do szpitala, ale podstawowa pomoc i diagnostyka u pacjenta w domu czy biurze. Te mobilne przychodnie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który w kilka minut odczyta wyniki krwi czy moczu oraz umożliwi ich konsultację z lekarzem.

Transport

Konsumenci kupujący w sieci są coraz bardziej wymagający. Dla prawie połowy ważny jest wpływ e-zakupów na środowisko

Przedświąteczną gorączkę od kilkunastu dni widać nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale również online. E-konsumenci doceniają wygodę i atrakcyjne ceny, ale także coraz uważniej przyglądają się kwestii ekologii. – Już 35 proc. konsumentów widzi potrzebę tego, aby sektor e-commerce wdrażał zielone rozwiązania – mówi Aleksandra Musielak z Konfederacji Lewiatan. Dla blisko połowy ten aspekt jest ważny lub nawet bardzo ważny. Te inicjatywy muszą obejmować zarówno ekologiczne formy dostawy, jak i opakowania, które – jak wynika z badań – ze względu na zbyt duży rozmiar oraz nadmiar taśmy i sztucznych wypełniaczy bywają problematyczne dla polskich e-konsumentów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.