Budowa Rezydencji Winiary zgodna z założeniami
Inwestycja Rezydencja Winiary z postępami prac nad halą garażową. W sprzedaży zostały ostatnie trzy mieszkania zlokalizowane na najniższych kondygnacjach budynku.
Postępy budowy inwestycji Rezydencji Winiary w Poznaniu postępują zgodnie z założeniami. Aktualnie trwa budowa hali garażowej, a następnie stawiana będzie pierwsza kondygnacja poziomu mieszkalnego. - Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się, że prace budowlane są wykonywane bez jakichkolwiek opóźnień. Zależy nam na terminowym oddaniu mieszkań do rąk klientów i jako deweloper projektu dokładamy w tym kierunku wszelkich starań. Oczywiście zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego ponad wszystko stawiamy środki bezpieczeństwa również związane z obostrzeniami pandemicznymi. - mówi Marek Smogór, przedstawiciel firmy Quadro Development. Zakończenie budowy przewidziane zostało na pierwszą połowę 2022 roku.
Rezydencja Winiary to wielorodzinny budynek składający się z 31 lokali, 1-4-pokojowych oraz dwóch lokali usługowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. Obecnie w sprzedaży zostały trzy mieszkania 3-pokojowe o powierzchniach mieszczących się między 56,1 a 58,7 mkw. Wewnątrz lokali znajduje się: salon z aneksem kuchennym; dwa pokoje; łazienka oraz hol. Do jednego z nich przynależy dodatkowa przestrzeń w formie tarasu, zaś do drugiego w formie przestronnego balkonu o metrażu aż 8,8 mkw. - Mieszkania 3-pokojowe to lokale z przestronnym wnętrzem o dużych możliwościach aranżacyjnych. Zadowoleni z niego będą, przede wszystkim, klienci z rodzinami, którzy oczekują życia w dogodnych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że jedno z mieszkań umiejscowione zostanie od południowo-zachodniej strony, dzięki czemu pomieszczenia wewnątrz eksponowane będą przez promienie słońca do późnego popołudnia. - dodał Marek Smogór.
Lokalizacją Rezydencji Winiary są, jak nazwa wskazuje, poznańskie Winiary. Budynek powstaje przy ulicy Wyłom w okolicy z dostępem do m.in. komunikacji miejskiej, punktów handlowo-usługowych i szkół czy przedszkoli. W tej samej dzielnicy Poznania, w trakcie jednych z końcowych etapów budowy, jest druga inwestycja dewelopera Quadro Development, Piątkowska 103. Składać się ona będzie z 42 mieszkań, spośród których możliwe do zakupu bądź rezerwacji są ostatnie cztery lokale. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.