Carbon Studio wprowadza na rynek Mindset - premiera 29 czerwca
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Uznany deweloper gier VR – Carbon Studio SA – zaprezentował pierwsze materiały ze swojego najnowszego projektu wydawniczego. Mindset, bo o nim mowa, to gra logiczna VR z elementami łamigłówek. Tytuł oferuje nieosiągalny dotąd poziom immersji i interaktywności oraz wykorzystuje zaawansowaną technologię śledzenia rąk. Projekt docelowo trafi na większość wiodących platform VR, w pierwszej kolejności na Meta Quest 2 – premiera już 29 czerwca br. Cena detaliczna gry w dystrybucji cyfrowej ustalona została na 9,99 USD.
- Pierwotnie gra znana pod tytułem Dreamo ukazała się w wersji PC na platformie Steam, natomiast plan wydawniczy od początku zakładał przeniesienie jej do świata wirtualnej rzeczywistości. Po konsultacjach z partnerami i właścicielami platform sprzedażowych, zdecydowaliśmy się wykorzystać główne założenia projektowe i przenieść grę na Meta Quest 2 - mówi Błażej Szaflik, Prezes Zarządu Carbon Studio.
W ramach prowadzonego projektu, Carbon Studio koncentrowało się przede wszystkim na części związanej z zagadkami logicznymi, a sposób ich działania jest doskonały do obsługi gry za pomocą gestów rąk.
- Aktywnie rozważamy potencjał przeniesienia Mindset także na inne platformy VR, jak również jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia trybu rozszerzonej rzeczywistości. – mówi Karolina Koszuta, współzałożycielka Carbon Studio. – Rynek VR dynamicznie się rozwija, a pojawienie się nowych urządzeń, tj. nadchodzące gogle VR od Apple, otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Przyszłość wydaje się niezwykle obiecująca. – dodaje.
Mindset został zapowiedziany podczas Upload VR Showcase Summer 2023 i będzie dostępny na Meta Quest 2 od 29 czerwca 2023 r.
Mindset to produkt łączący wymagające zagadki, unikalną oprawę graficzną, nieoczywistą historię rozgrywającą się w ludzkiej podświadomości oraz mnóstwo mechanik opartych na ruchu dłońmi, grawitacji i ogólnej fizyce. Celem rozgrywki jest sprawne i jak najlepsze rozwiązanie dziesiątek zróżnicowanych zagadek w kształcie sześcianu, z wieloma sposobami ich rozwiązania. By rozgrywka była jeszcze ciekawsza, do gry dodano wymagający tryb wyzwań, wymuszający u gracza umiejętność szybkiej dedukcji oraz zręczności.
Grę cechuje także zaawansowany system śledzenia dłoni, który w szybki sposób umożliwia aktywację, łączenie i przesuwanie szeregu kombinacji za pomocą dłoni. Dzięki temu realizm w grze jeszcze lepiej odczuwalny.
Wśród osób współtworzących ww. tytuł VR jest Aleksander Caban, drugi założyciel Carbon Studio, który skupił się przy projekcie na potencjale sterowania gestami. – W Carbon Studio nieustannie testujemy i eksplorujemy nowe technologie, aby przekształcić je w unikalne doświadczenia dla graczy. Sterowanie gestami, które zastosowaliśmy w Mindset, to tylko początek. Wierzymy, że ta technologia ma ogromny potencjał i może zrewolucjonizować sposób, w jaki doświadczamy gry. – komentuje Aleksander Caban.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.