Komunikaty PR

Certyfikat FSC - opinie Etisoft na temat programu certyfikacji

2020-07-10  |  09:00

W obecnych czasach pojęcie zrównoważonego rozwoju stało się integralną częścią każdej działalności biznesowej. Firmy bardziej koncentrują się na dostarczaniu produktów przyjaznych dla środowiska, wykorzystując odpowiednie materiały, które nie wpływają negatywnie na przyrodę. Certyfikat FSC jest jednym z ważniejszych składowych polityki racjonalnego gospodarowania zasobami w nowoczesnej firmie. Papier z recyklingu, papier do etykiet – to tylko niektóre z elementów wspierających większe dobro takie jak: ochrona lasów, zagrożonych gatunków zwierząt, czy zapewnieniu dostępu do terenów zielonych przyszłym pokoleniom. A ten temat wygląda w praktyce? Przedstawiamy szczegóły i opinie Etisoft.  

Racjonalna gospodarka leśna z certyfikatem FSC

FSC oznacza „Forest Stewardship Council” i jest organizacją non-profit, której misją jest dbanie o nasze lasy i ich domowników - poprzez ochronę gatunków roślin i zwierząt, praw ludności tubylczej, bezpieczeństwa pracowników leśnych i wiele innych. System certyfikacji uruchomiony został w 1994 roku i zapewnia odpowiedzialne zarządzanie lasami na całym świecie. Obecnie ponad 200 milionów hektarów lasów, w ok. 80 krajach posiada certyfikat FSC. W Polsce z kolei 96% zasobów Lasów Państwowych może korzystać z certyfikatu FSC. Wyłączone są spod niego zasoby m.in. Puszczy Białowieskiej, czy Hajnówki. Istnieje kilka innych programów certyfikacji lasów o podobnych misjach, ale certyfikacja FSC jest znana z tego, że jest najbardziej rygorystyczna, a zatem niezawodna.

Papier z recyklingu i nie tylko…

Firmy, które otrzymały certyfikat, zazwyczaj eksponują go na swoich wyrobach. Znak FSC jest łatwo rozpoznawalny – składa się z drzewa i podpisu „FSC”. Gdzie można go spotkać? Na kartonach z sokami, napojami, czy mlekiem. To jednak nie wszystko. Znajdziemy go bowiem także na drewnianych meblach i panelach podłogowych. Przedsiębiorstwo, które chce umieścić etykietę FSC na swoich produktach, musi najpierw uzyskać certyfikat łańcucha pochodzenia produktu. Certyfikat ten stanowi dowód, że wykorzystywane materiały pochodzą z lasów certyfikowanych w systemie FSC, a podmiot przestrzega dobrych praktyk w całym procesie produkcyjnym oraz w całym łańcuchu dostaw.

Certyfikat FSC w praktyce – opinie Etisoft na temat certyfikacji

Co certyfikat FSC może oznaczać dla firmy? Poznajmy opinie Etisoft.

- W naszej firmie od dłuższego czasu pozyskujemy papier z recyklingu i wyroby z niego wytworzone, które posiadają symbol FSC. Służą nam one do produkcji etykiet zawierających papier – mówi z Agnieszka Różańska z Etisoft. - Tym samym wspierając odpowiedzialne pozyskiwanie drewna, sami możemy posługiwać się wspomnianym certyfikatem. To istotne nie tylko dla nas, ale i dla naszych odbiorców – zarówno z Polski, jak i zza granicy. Kiedy widzą produkt z napisem FSC, mogą być pewni, że nie został on wyprodukowany kosztem lasu, zwierząt, roślin, ani ludzi, których byt jest od nich zależny. Drewno pozyskane w 100% z surowca certyfikowanego jest bardzo drogie. Stąd możliwość korzystania także z surowców mieszanych lub pochodzących z recyklingu. Wówczas procent surowca pochodzącego z kontrolowanych źródeł jest odpowiednio mniejszy, ale nadal jego dostawca może korzystać z certyfikatu FSC – dodaje ekspert z Etisoft.

Papier z recyklingu – czy widać różnicę? - opinie Etisoft na temat różnic

Na koniec warto rozwiać wątpliwości - czy papier z recyklingu różni się od „zwykłego? - Zdecydowanie nie. Nie ma różnicy zarówno w wyglądzie, jak i jakości produktów, które zostały wykonane z tego surowca - twierdzi ekspert z Etisoft. Jedyna różnica to pochodzenie materiału. Decydując się jednak na papier z recyklingu lub certyfikację FSC mamy jednak pewność, że dbamy o środowisko, a co za tym idzie, zachowamy lasy dla przyszłych pokoleń.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.