CHEP rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele obopólnych korzyści przynosi współpraca biznesu z uczelniami. Dziś jest to szczególnie istotne w branżach kształtujących łańcuchy dostaw, gdzie oprócz świetnego wyszkolenia teoretycznego, liczy się doświadczenie. Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz firma CHEP, dostarczająca rozwiązań dla łańcuchów dostaw, nawiązały współpracę.
Współpraca rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku. Kooperacja lidera rozwiązań poolingowych oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery. Nawiązanie relacji na linii CHEP i WSL wychodzi naprzeciw powszechnemu przekonaniu o tym, jak ważna jest współpraca między biznesem a uczelniami wyższymi, kształcącymi przyszłych logistyków i spedytorów. To właśnie studenci, którzy obecnie zdobywają wiedzę, w przyszłości będą kształtować łańcuchy dostaw. To od nich i od ich kompetencji będzie zależała przyszłość transportu oraz logistyki.
W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem. Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym, które stanowi trzon modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym. Co więcej, w trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP.
Zwieńczeniem partnerstwa będzie program CHEP Graduate. Przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy. W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy.
– Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw – mówi Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.
– Celem Wyższej Szkoły Logistyki jest kształcenie studentów w taki sposób, by stali się wartościowymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Właśnie dlatego ważne jest dla nas zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać naszym studentom cenną wiedzę praktyczną. Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery – mówi rektor WSL, dr inż. Adam Koliński.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.