CHEP został wyróżniony certyfikatem Top Employer
CHEP, lider w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw, otrzymał certyfikat Top Employer 2024 w Polsce od Top Employers Institute, globalnej organizacji certyfikującej doskonałość w zakresie warunków pracy. Marka CHEP w Polsce i Europie otrzymała wyróżnienie po raz siódmy z rzędu. Certyfikat Top Employer otrzymały także oddziały w Belgii, we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Hiszpanii i Francji.
- W CHEP staramy się zapewnić naszym pracownikom środowisko pracy jak najbardziej przyjazne, ale i pełne wyzwań i możliwości rozwoju. Wyznajemy zasadę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stawiamy na bezpieczeństwo, pracę zespołową i różnorodność. Otrzymane już po raz siódmy wyróżnienie Top Employer jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań. – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje Bałtyckie.
Program Top Employers Institute wyłania laureatów na podstawie ich udziału i wyników badania najlepszych praktyk HR obejmującego sześć dziedzin w 20 tematach. Wśród kategorii, w których został wyróżniony CHEP znalazły się strategia biznesowa, przywództwo, słuchanie pracowników, dobre samopoczucie, zrównoważony rozwój.
- Głos pracowników jest dla nas kluczowy w strategii biznesowej. Słuchając ich potrzeb jesteśmy w stanie stworzyć im bezpieczne i przyjazne środowisko pracy zbudowane na różnorodności i inkluzywności.- dodaje Anna Żuk, HR Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. W 2024 r. firma CHEP znalazła się wśród 17 firm, które otrzymały certyfikat Global Top Employer, przyznawany za wybitne praktyki i standardy HR przez Top Employers Institute.
W 2023 r. firma CHEP przekroczyła swój cel na 2025 r., jakim była 40% reprezentacja kobiet na stanowiskach kierowniczych, osiągając jednocześnie 36,3% tego wskaźnika globalnie. W CHEP Polska ten wynik jest jeszcze lepszy i wynosi 57%. Firma poprawiła również swoje wyniki w zakresie bezpieczeństwa, osiągając najlepszy rok w historii z 31% spadkiem wskaźników wypadków podczas pracy w porównaniu z rokiem 2020.
Dyrektor generalny Top Employers Institute, David Plink, powiedział: "Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkami w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Wśród wyróżnionych organizacji, CHEP udowodnił zaangażowanie na rzecz swoich pracowników w skali globalnej. Ta spójność w praktykach personalnych na całym świecie charakteryzuje nagrodzoną grupę firm, które uzyskały globalny certyfikat w ramach Programu Top Employers".

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.