Prestiżowy program dla kadry kierowniczej w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania danymi ESG
Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz AICPA & CIMA ogłosiły rozpoczęcie drugiego wspólnego programu dla wyższej kadry kierowniczej w zakresie strategii raportowania zrównoważonego rozwoju.
Ośmiotygodniowy program Sustainability Reporting and ESG Data Management Programme umożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy w zakresie globalnie uznawanych ram i standardów raportowania, w tym Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD), International Sustainability Standards Board (ISSB), Sustainability Accounting Standards Board (SASB) oraz Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Program jest skierowany do członków zespołów finansowych wyższego szczebla, konsultantów, audytorów oraz specjalistów ds. zarządzania ryzykiem wspierając uczestników w generowaniu wartości biznesowej oraz zapewnieniu przejrzystości i wiarygodności sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w organizacjach, jednocześnie zapewniając zgodność z regulacjami.
„Specjaliści ds. rachunkowości i finansów, którzy ukończą ten program, otrzymają niezbędne narzędzia, by przewodzić organizacjom w raportowaniu zrównoważonego rozwoju, stosować najlepsze praktyki w celu zapewnienia zgodności z ewoluującymi przepisami oraz lepiej przewidywać trendy w tej szybko rozwijającej się dziedzinie” – powiedział Jeremy Osborn, Global Head of ESG, AICPA & CIMA.
Program skupia się na:
- integracji danych ESG w procesach decyzyjnych,
- wykorzystaniu technologii do tworzenia wartości biznesowej,
- rozwijaniu solidnego ładu korporacyjnego i systemów kontroli na rzecz zrównoważonego wzrostu,
- identyfikowaniu najlepszych praktyk w przygotowaniu do uzyskania atestacji zrównoważonego rozwoju.
W programie wykorzystano połączenie multimedialnych materiałów edukacyjnych, webinariów oraz opcjonalnych cotygodniowych spotkań grupowych prowadzonych przez wykładowców programu. Po ukończeniu uczestnicy otrzymają cyfrowy certyfikat sygnowany wspólnie przez Saïd Business School oraz AICPA & CIMA, a także możliwość rozwoju globalnej sieci kontaktów poprzez społeczność Oxford Saïd elumni community.
„Liderzy finansowi znajdują się na styku strategii, zapewniania zgodności i tworzenia wartości” – powiedział Amir Amel-Zadeh, Associate Professor of Accounting, Saïd Business School, University of Oxford. „Znajomość raportowania zrównoważonego rozwoju i zarządzania danymi ESG jest więc kluczowa. Program ten wyposaża specjalistów ds. finansów nie tylko w wiedzę techniczną, by sprostać ewoluującym wymogom, lecz także w strategiczne spojrzenie, aby włączyć zrównoważony rozwój w sam rdzeń procesów decyzyjnych, przekładając dane ESG na użyteczne rekomendacje”.
Jest to już drugi wspólny program z zakresu zrównoważonego rozwoju przygotowany przez Saïd Business School i AICPA & CIMA. Jesienią 2023 roku obie organizacje uruchomiły program ESG and Sustainable Financial Strategy, oferowany kwartalnie, który obejmuje szersze spojrzenie na strategiczne koncepcje w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym podejmowanie decyzji organizacyjnych i alokację zasobów. Kolejna edycja tego kursu rozpoczyna się 24 września.
Więcej informacji na temat obu programów można znaleźć tutaj.
Źródło: AICPA & CIMA

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.