Cherrypick Games prezentuje wyniki za I kwartał 2021 roku

Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, odnotował w pierwszym kwartale 2021 r. 279 tys. zł przychodów ze sprzedaży. W raportowanym okresie istotnym zdarzeniem w spółce było zawarcie umowy z Pixel Trapps, której przedmiotem jest przygotowanie i wydanie e-sportowych gier mobilnych. W lutym br. Cherrypick Games odzyskało 250 tys. euro od Kuu Hubb Oy w ramach porozumienia rozliczeniowego związanego z przeniesieniem własności gry My Hospital na fińską spółkę. W sumie Cherrypick Games otrzymało do tej pory łączną kwotę 1 mln euro.
– Wyniki finansowe odnotowane przez spółkę w od stycznia do marca na poziomie przychodów ze sprzedaży wyniosły 279 tys. zł. Jednocześnie odnotowaliśmy stratę netto. Jest to związane z licznymi wyzwaniami, w istotnej mierze z wydłużonym procesem odzyskiwania należności od spółki KuuHubb Oy, co nie pozostaje to bez znaczenia dla procesu produkcyjnego oraz wydawniczego. Od dwóch lat dysponujemy ograniczonymi środkami na produkcję gier i kampanie związane z pozyskiwaniem graczy, co przełożyło się na brak premier nowych tytułów. Liczymy na to, że do końca sierpnia Kuu Hubb ureguluje pozostałą część zobowiązań, dzięki czemu w drugim w drugim półroczu odbędzie się globalne wydanie Solitaire: Adventure Journey i przynajmniej dwóch gier na platformę Skillz, przy czym cztery takie mamy w procesie produkcyjnym – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu spółki.
Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stronami Cherrypick Games ma otrzymać jeszcze 1.609.707 euro w dwóch ratach (550 tys. euro do końca maja oraz 1.059.707 euro do końca sierpnia) powiększone o odsetki w wysokości 7 proc. p.a.
W zakresie produkcji casualowych kluczowym partnerem spółki jest Huuuge Games, z którym spółka ma umowę na wydanie autorskiej wersji pasjansa Solitaire: Adventure Journey. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Inne propozycje z portfolio autorskich tytułów Cherrypick Games to e-sportowe gry mobilne dedykowane na globalną platformę Skillz. Spółka zapowiada, że dwie premiery obędą się w drugim kwartale br. Firma planuje także przeniesienie notowań na rynek główny GPW.
– Istotne dla rozwoju naszej firmy było wznowienie działań, które umożliwią nam zmianę rynku notowań. Chcielibyśmy, aby debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpił jeszcze w tym roku. Wiele jednak zależy od tego jak przebiegnie spłata zobowiązań przez KuuHubb Oy. Dążymy do tego aby odzyskać wszystkie należności oraz ugruntować nasz model biznesowy. Jednym z naszych celów jest dywersyfikacja źródeł przychodów, które będą pochodzić z dwóch kluczowych dla nas segmentów sprzedaży: casualowych gier free to play oraz e-sportowych gier mobilnych – podsumowuje prezes spółki.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.