Chmura Sony Ci Media Cloud® wprowadza nową ofertę dla małych i średnich firm
Ci Media Cloud, oparte na chmurze rozwiązanie Sony do zarządzania multimediami i współpracy, które umożliwia użytkownikom przechwytywanie, tworzenie kopii zapasowych, przeglądanie, przekształcanie i uruchamianie usprawnionych procesów postprodukcji, zostało zaktualizowane o plan dostosowany do potrzeb małych i średnich firm. Dodatkowo do chmurowego ekosystemu zostały dodane nowe, cenne funkcje, w tym aplikacja Ci Transfer, przeznaczona do przesyłania plików dla komputerów PC/Mac oraz ulepszona obsługa plików audio Dolby Atmos.
"Nieustannie rozwijamy naszą platformę Ci, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników i stać się nieodłączną częścią ich codziennej pracy" - powiedział David Rosen, wiceprezes ds. aplikacji i usług w chmurze w Sony Electronics. "Dzięki dodaniu planu stworzonego z myślą o wymaganiach i budżecie małych i średnich firm, bogatej nowej aplikacji komputerowej oraz Dolby Atmos, który zapewnia wciągający, autentyczny dźwięk, sprawiamy, że Ci jest jeszcze bardziej dostępne, łatwe w użyciu i użyteczne dla twórców i organizacji z każdej branży".
Aktualizacja planów abonamentowych
Sony właśnie uruchomiło na platformie Ci nowy plan abonamentowy Business, który uzupełni już istniejące plany online: Free, Pro i Team, a także dedykowane dla średnich i dużych organizacji plany niestandardowe Enterprise i Enterprise+. Nowy plan subskrypcji online skierowany do niezależnych twórców lub organizacji z wieloma zespołami, jest krokiem naprzód w stosunku do bazowej subskrypcji Ci Team. Za około 249 USD miesięcznie firmy mogą tworzyć nieograniczone przestrzenie robocze[1], uzyskać dostęp aż do 1 TB (terabajta) aktywnej pamięci masowej, korzystać z 4 TB pamięci archiwalnej i wykorzystywać 500 GB (gigabajtów) miesięcznego transferu danych[2]. Nowa opcja subskrypcji obejmuje także wybrane funkcje z bardziej zaawansowanych planów klasy korporacyjnej Ci, w tym niestandardowy branding i analizę użytkowania, oferuje użytkownikom wartościowe rozwiązania, uproszczone wdrożenie oraz przystępną cenę.
Aplikacja Ci Transfer Desktop i Sidecar Ingest Workflow
Ci Transfer to aplikacja komputerowa umożliwiająca szybkie przesyłanie plików i folderów do i z platformy Ci Media Cloud. Ta nowa aplikacja, dostępna na komputery Mac i PC, obsługuje transfery o prędkości wielu gigabajtów[3], potrafi wznowić przerwany transfer i jest zoptymalizowana do obsługi dużej ilości plików. Dzięki funkcji wstrzymywania i wznawiania transferów, a także raportom, pilne pliki mogą być traktowane priorytetowo w celu przyspieszenia transferu, a po jego zakończeniu mogą zostać zweryfikowane w dziennikach transferu. W przypadku większych organizacji migrujących swoje biblioteki archiwów, aplikację Ci Transfer można sparować z nowym przepływem pracy sidecar, aby umożliwić klientom przenoszenie bibliotek multimediów sidecar bez utraty ważnych metadanych. Przesyłając oba pliki JSON z plikami multimedialnymi, Ci automatycznie połączy metadane z plikami multimedialnymi. Ci Transfer jest dostępny do pobrania za darmo dla wszystkich użytkowników Ci, zaś nowy proces pozyskiwania sidecar jest funkcją uprawnień dostępną dla klientów korporacyjnych.
Obsługa Dolby Atmos
Od teraz pliki wideo i audio z Dolby Atmos można przesyłać i odtwarzać bezpośrednio w odtwarzaczu Ci. Integracja z Dolby.io umożliwia obsługę ADM (Audio Definition Model) BWF (Broadcast Wave Format) Atmos audio, a użytkownicy mogą słuchać i pobierać obuuszne lub stereofoniczne proxy audio bezpośrednio w Ci. Użytkownicy mogą również zobaczyć poziomy Loudness Unit Full Scale (LUFS) i True Peak we wbudowanym narzędziu do analizy mediów Ci. Zespoły kreatywne i kontrolowania jakości (QA) mogą słuchać i pracować z wciągajacymi treściami video i audio, tak jak w intencji twórców miały być słyszane.
[1] Z zastrzeżeniem warunków
[2] Część tej pojemności jest wykorzystywana na pliki systemowe i może się różnić.
[3] Prędkość transferu zależy od przepustowości sieci

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.