Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną certyfikatami IP69 oraz MIL-STD-810H. To idealny wybór dla tych, którzy cenią jakość w rozsądnej cenie.
W najnowszym modelu Motorola oddaje do dyspozycji użytkowników najbardziej zaawansowane rozwiązania swojej sztucznej inteligencji. To pierwszy smartfon marki, w którym wszystkie funkcje moto ai są dostępne od razu po uruchomieniu urządzenia – zaprojektowany od podstaw z myślą o współpracy z AI. Znajdziemy tu m.in. docenione przez testerów rozwiązania z programu moto ai beta, pozwalające tworzyć podsumowania i notatki na bazie nagrań oraz transkrypcji (usługi Catch Me Up, Remember This oraz Pay Attention), a także narzędzie do generowania obrazów Magic Canvas.
Nowy fusion i harmonijne wzornictwo serii edge
Obudowa dostępna jest w dwóch wariantach wykończenia z wysokiej jakości trwałego tworzywa. Wyspa aparatów płynnie przechodzi w plecki urządzenia, zachowując harmonijną symetrię znaną z serii edge. Partnerstwo z Pantone po raz kolejny zaowocowało ciekawą linią kolorystyczną, która wyróżnia smartfony Motorola na tle konkurencji. W Polsce edge 60 fusion będzie dostępny w kolorach: stalowym, turkusowym oraz pudrowym różu.
Minimalistyczne ramki i piękny obraz
Motorola edge 60 fusion została wyposażona w wyświetlacz, który zakrzywia się na wszystkich krawędziach i płynnie przechodzi w ramkę smartfona. Ramki są ledwie dostrzegalne, a bryła urządzenia jest nie tylko smukła i doskonale wyważona, ale także – mimo dużej przekątnej 6,67” – wygodna w obsłudze jedną dłonią.
Ekran pOLED oferuje szczytową jasność sięgającą 4500 nitów, co ułatwia korzystanie ze smartfona nawet w pełnym słońcu. Rozdzielczość Super HD (1220p) oraz odświeżanie 120 Hz tylko podkreślają jego atuty. Wyświetlacz Edge 60 Fusion posiada również certyfikaty Pantone Validated oraz Pantone SkinTone Validated, gwarantujące autentyczne odwzorowanie kolorów Pantone i wierne oddanie odcieni skóry na wykonanych zdjęciach.
Najwyższa klasa ochrony IP69 i certyfikat MIL-STD-810H
Motorola zadbała o najwyższy poziom wytrzymałości modelu edge 60 fusion, wyznaczając nowy standard jakości w średniej półce cenowej. Poza zastosowaniem odpornego szkła Corning Gorilla Glass 7i do ochrony ekranu, smartfon spełnia rygorystyczne normy IP69 – co oznacza, że przetrwa nie tylko zanurzenie, ale także kontakt ze strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.
Dodatkowo posiada certyfikat MIL-STD-810H, potwierdzający solidną konstrukcję odporną na upadki. Bardzo praktycznym atutem jest także technologia Water Touch, umożliwiająca obsługę ekranu nawet wtedy, gdy jest mokry.
Szybko i długo – tak działa nowy Fusion
Sercem nowego fusion jest wydajny procesor MediaTek Dimensity 7300, który zapewnia płynną pracę i energooszczędność. W połączeniu z baterią o pojemności 5200 mAh otrzymujemy urządzenie, które nawet najbardziej wymagający użytkownicy docenią za długi czas pracy na jednym ładowaniu.
Oczywiście nie zabrakło szybkiego ładowania – standard TurboPower 68 W pozwala doładować baterię na cały dzień użytkowania (ok. 12 godzin) w zaledwie 8 minut.
Specyfikację uzupełnia 8 GB pamięci RAM (LPDDR4) oraz 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS 2.2), rozszerzalnej za pomocą karty microSD (do 1 TB). Użytkownicy mogą także skorzystać z funkcji RAM Boost, aby wirtualnie rozszerzyć pamięć operacyjną do 16 GB. Smartfon ma głośniki stereo Dolby Atmos, dwa mikrofony, a także Bluetooth 5.4 oraz Wi-Fi 6 w standardzie ax. Obsługuje jedną kartę nanoSIM oraz eSIM.
Za jakość zdjęć w modelu edge 60 fusion odpowiada sensor 50 Mpx Sony LYTIA 700C z przesłoną f/1.8 i optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Uzupełnia go ultraszerokokątny moduł 13 Mpx (f/2.2), który obsługuje również tryb makro. W głównym module znajdziemy także czujnik światła 3 w 1 oraz diodę LED. Przedni aparat to matryca 32 Mpx (f/2.2). Smartfon rejestruje wideo w jakości 4K zarówno głównym aparatem, jak i kamerą do selfie.
Android 15 z Hello UI i cztery lata wsparcia
Motorola edge 60 fusion działa pod kontrolą systemu Android 15 z lekką nakładką Hello UI, oferującą funkcje moto ai oraz cenione przez użytkowników gesty moto. Nakładka wyróżnia się także wysokimi standardami bezpieczeństwa, dzięki integracji rozwiązań Moto Secure oraz ThinkShield. Kolejnym interesującym dodatkiem jest Smart Connect – funkcja dla osób, które chcą płynnie połączyć swój smartfon z komputerem z systemem Windows.
Motorola zapewnia cztery lata wsparcia w zakresie aktualizacji oprogramowania (łatki bezpieczeństwa co dwa miesiące) oraz trzy kolejne wersje systemu Android.
Cena i dostępność w Polsce
Motorola edge 60 fusion (8/256 GB) będzie dostępna w sprzedaży od 2 kwietnia w rekomendowanej cenie detalicznej 1599 zł. Smartfon trafi między innymi do oferty wszystkich największych sieci operatorskich (Orange, T-Mobile, Play oraz Plus). Data dostępności modelu u poszczególnych partnerów może się różnić.
Źródło informacji: Rumour PR

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.