Komunikaty PR

CIMA i CPA Canada podpisały memorandum o współpracy

2023-08-14  |  11:00
Biuro prasowe

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) i Chartered Professional Accountants of Canada (CPA Canada) podpisały w Toronto memorandum o współpracy, które weszło w życie 1 sierpnia 2023 r.

Porozumienie obejmujące ustalenia dotyczące wzajemnego członkostwa pozwoli członkom jednej organizacji na równoległe członkostwo w drugiej organizacji i uzyskanie, z zastrzeżeniem spełnienia określonych kryteriów, odpowiedniego profesjonalnego tytułu. Zwiększy to możliwości zatrudnienia dla członków CIMA i CPA Canada oraz zapewni pracodawcom i klientom większy dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie rachunkowości i finansów.

Członkowie CIMA będą mogli stać się członkami regionalnych struktur CPA pod warunkiem zaliczenia drugiego i trzeciego dnia egzaminu Common Final Examination, po zdaniu którego kandydaci uzyskują dyplom nadawany przez CPA. Członkowie CPA Canada będą mogli stać się członkami CIMA pod warunkiem zaliczenia egzaminu CGMA Professional Qualification Strategic Case Study. Kandydaci będą również musieli spełniać wymagania organizacji, do której pragną dołączyć dotyczące praktycznego doświadczenia, by potwierdzić swoje kompetencje i doświadczenie zawodowe.

Porozumienie zapewni przedsiębiorstwom w Kanadzie dostęp do większej puli talentów w dziedzinie rachunkowości zarządczej, a stanowiący ją członkowie CIMA otrzymają możliwość wnoszenia większej wartości w organizacjach, w których pracują. Podobnie członkowie CPA Canada będą mieli większe możliwości rozwoju zawodowego na całym świecie dzięki możliwości wykorzystania szerszej wiedzy specjalistycznej w takich obszarach, jak rachunkowość publiczna, zarządzanie wynikami i finanse. Oprócz możliwości dołączenia do CIMA korzyści obejmują dostęp do społeczności i zasobów Association of International Certified Professional Accountants, utworzonego w 2017 roku przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) i CIMA, zrzeszającego 698 000 członków, kandydatów i profesjonalistów ze 188 krajów i terytoriów.

Andrew Harding, FCMA, CGMA, Chief Executive — Management Accounting, AICPA & CIMA, powiedział:

Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy memorandum z Chartered Professional Accountants of Canada, które jest potwierdzeniem naszej bliskiej współpracy. CIMA ma dużą globalną bazę członków, w tym wielu w Kanadzie. Porozumienie oznacza, że członkowie CIMA i CPA Canada będą mieli teraz większe możliwości zatrudnienia i będą mogli jeszcze lepiej wykorzystywać swoje umiejętności. Uzyskanie tytułów CPA i CGMA jest potwierdzeniem posiadania dogłębnej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów, którą organizacje na całym świecie będą chciały pozyskać, aby zwiększać swoją przewagę konkurencyjną.”

Pamela Steer, Prezydent i CEO, CPA Canada dodała:

“Porozumienie z CIMA jest kolejnym przykładem globalnego uznania wartości tytułu przyznawanego przez CPA Canada. Profesja księgowa w Kanadzie stale dowodzi swojego zaangażowania w zwiększanie międzynarodowej mobilności zawodowej naszych członków. Wyznaczając jasną ścieżkę uzyskiwania wzajemnego członkostwa, CIMA i CPA Canada zredukują problemy związane z dostępem naszych członków do globalnych możliwości rozwoju zawodowego, odpowiadając jednocześnie na potrzeby gospodarcze i rynkowe zarówno organizacji krajowych, jak również międzynarodowych.”

 

Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.