#ClimateEmergency - 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online
Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Climate emergency - to hasło przewodnie jubileuszowej 10. edycji PLGBC Green Building Symposium.
Doświadczamy zmian klimatu. Dlatego dziś tak ważne jest wspólne podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego projektowania i modernizacji istniejących budynków. Dostrzegając potencjał zrównoważonego budownictwa, branża kontynuuje proekologiczne działania, a PLGBC Green Building Symposium służy jako siła napędowa innowacji. Jest kluczowym miejscem wymiany doświadczeń i informacji, nauki, interakcji oraz technologii, które doprowadzą do większej wydajności, bezpieczniejszego środowiska, lepszej jakości życia i przyszłości. Angażowanie społeczności zielonego budownictwa, w tym architektury i designu to szansa na tworzenie nowego standardu życia dla nas wszystkich.
PLGBC Green Building Symposium to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza międzynarodowa konferencja dedykowana branży zielonego budownictwa w Polsce. Przygotowano całodzienne wydarzenie, pełne wybranych najlepszych praktyk i inspiracji, dla uczenia się i doskonalenia, aby sprostać największym wyzwaniom w całym sektorze. W tym roku, z uwagi na covid, konferencja organizowana jest w nowym formacie online, w formie streamingu.
Tegoroczna edycja PLGBC Symposium to znakomici prelegenci, innowacyjne rozwiązania, nowa wiedza oraz inspirujące case study związane ze zrównoważonym budownictwem w 4 strategicznych sesjach tematycznych odpowiadających wybranym celom zrównoważonego rozwoju (SDGs):
- SESJA 1. CLIMATE ACTION. DZIAŁANIA NA RZECZ KLIMATU
Adaptacja klimatyczna. Building Life. Green Building Leader Insights.
- SESJA 2. HEALTH & WELLBEING. ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE
Wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie.
- SESJA 3. RESOURCES & CIRCULARITY. ZASOBY I GOSPODARKA CYRKULARNA
Lepsze życie i przyszłość. Smarter and better living. For a better future.
- SESJA 4 . NET-ZERO FUTURE. EMBODIED CARBON IN BUILDINGS
Mocne uderzenie. Dołącz do gry.
Jako Keynote Speakerzy 10. PLGBC Green Building Symposium wystąpią:
- Aleksandra Jaeschke, Architect, Assistant Professor of Architecture and Sustainable Design, University of Texas,
- Stephen Richardson, Head of Projects - Europe Regional Network, World Green Building Council,
- Tomasz Pągowski, Projektant, prowadzący programy telewizyjne, Dyrektor Kreatywny IMATHOME,
oraz Michał Kacprzyk, student Politechniki Poznańskiej jako Young Eco Trendsetter.
Podczas PLGBC Symposium prezentowane są wyróżniające się zielone budynki z całego świata, w ramach cyklu PLGBC Icons. Dzięki Aluprof, w tym roku poznamy bliżej SARA KULTURHUS (Szwecja), najwyższy drewniano-aluminiowy, zrównoważony budynek na świecie, autorstwa szwedzkiej pracowni architektonicznej White Arkitekter. Projekt budynku otrzymał nagrodę MIPIM Architectural Review Future Projects Awards w Cannes. Uzyskał także nominację do World Architecture Festival 2018 i MIPIM Awards 2018 w kategorii Best Futura Project.
W ramach wydarzenia przygotowano także aktywności dodatkowe:
- Wirtualna Strefa Partnerów, w której można poznać bliżej projekty, rozwiązania i technologie partnerów wydarzenia.
- Wirtualna międzynarodowa wystawa Ekologiczny Fotograf Roku (Environmental Photographer of the Year 2019). To nagrodzone prace w konkursie przygotowanym przez niezależną organizację Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM), ze wsparciem m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pokazują wpływ zmian klimatycznych na środowisko i życie ludzi na całym świecie.
- W przerwach przygotowano gimnastykę – zestaw ćwiczeń rozciągających prowadzonych przez trenera corporate wellness.
- Dla uczestników wydarzenia będzie udostępniony link do filmu „Można panikować” w reż. Jonathana L. Ramseya, z udziałem prof. Szymona Malinowskiego.
- Wirtualna Paczka Uczestnika, w której poza prezentacjami i nagraniami będą dedykowane materiały tematyczne.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogłoszenie werdyktu Jury konkursu PLGBC Green Building Awards 2020. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz, produktów i inicjatyw ekologicznych w Polsce. Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu przedstawi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Country Sustainability Manager w IKEA Niemcy, Członek Honorowy Jury. Uzasadnienie wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach przedstawią Członkowie Jury.
W gronie Jury znalazły się wyjątkowe i znakomite osobistości, m.in. prof. Ewa Kuryłowicz czy Ewelina Jaskulska. Wyjątkowe, autorskie statuetki dla Laureatów konkursu przygotuje Horizone Studio.
Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) które od 12 lat w Polsce realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.
Tegoroczną edycję PLGBC Green Building Symposium wspierają liczni uznani patroni i partnerzy,: Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Towarzystwo Urbanistów Polskich (TUP), World Green Building Council (WorldGBC), Build Upon2, Smarter Finance For Families, Certyfikat Zielony Dom, Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD), British-Polish Chamber of Commerce (BPCC), Architekci Dla Klimatu, Scandinavian-Polish Chamber of Commerce (SPCC), Fundacja Integracja, Kompas Inwestycji, Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), Business Finland.
Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: Interface i Aluprof. Partnerami Wspierającymi: Grupa Górażdże, innogy Polska, Knauf Armstrong Solutions, Knauf Insulation, SMAY, Sweco Consulting.
W gronie Partnerów: APA Group, Horizone Studio, Tétris, Tri Ski.
10. PLGBC Green Building Symposium odbędzie się 8 października br. w nowym formacie online.
Więcej informacji i rejestracja: https://symposium.plgbc.org.pl
#PLGBCsymposium
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.