CMR Surgical wprowadza tele-mentoring
CMR Surgical (CMR) – globalna firma zajmująca się robotyką chirurgiczną – nawiązała współpracę z dwiema firmami zajmującymi się tele-mentoringiem – Teladoc Health i SurgEase Innovations Ltd. Celem jest rozszerzenie wsparcia szkoleniowego dla zespołów chirurgicznych korzystających z systemu robotycznego Versius.
Systemy tele-mentoringu wykorzystują specjalne kamery, monitory oraz systemy dźwiękowe, aby umożliwić trenerom i preceptorom chirurgicznym udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek oraz pomocy technicznej podczas zabiegów chirurgicznych. Odbywa się to niezależnie od miejsca wykonywania operacji. Celem jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia klinicznego zespołowi chirurgicznemu w trakcie szkolenia i opanowywania sposobów pracy z systemem robotycznym Versius.
Ta dodatkowa zdalna pomoc jest zapewniana zespołom chirurgicznym w ramach kompleksowego programu szkoleniowego CMR Surgical. Program ten wykorzystuje m.in. zaawansowaną technologię VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz szeroko zakrojone wsparcie trenerów i preceptorów.
Początkowo CMR wykorzysta urządzenie Mini Tabletop firmy Teladoc Health, które zostanie wprowadzone do szpitali w Europie (w tym w Polsce), Ameryce Południowej, Indiach i Australii.
Natomiast w szpitalach w Wielkiej Brytanii CMR będzie korzystać z technologii platformy Connected Health Intelligence Platform (CHiP) firmy SurgEase Innovation.
Podczas rozwijania swoich umiejętności w pracy z systemem Versius kluczowe znaczenie ma możliwość uzyskania porady technicznej od trenerów i preceptorów. W ramach programu Preceptor CMR wybiera odpowiedniego eksperta, który udziela wsparcia. Najpierw wsparcie odbywa się osobiście w szpitalu, a następnie poprzez tele-mentoring. Oznacza to, że można nadal korzystać z porad i wsparcia zdalnie i kiedy tylko jest taka potrzeba. Ma się wrażenie, że trener jest w pokoju z nami, widzi to, co my, i doradza nam w czasie rzeczywistym. Tego typu technologia przyniesie bezpośrednią korzyść zespołowi chirurgicznemu i ich pacjentom – mówi Vanash Patel, chirurg z West Hertfordshire Teaching Hospitals NHS Trust.
Chcemy mieć pewność, że nasza technologia szkoleniowa odpowiada zaawansowaniem robotowi nowej generacji Versius. Dlatego cieszymy się ze współpracy zarówno z Teladoc Health, jak i SurgEase Innovations, i z pewnością dobrze wykorzystamy ich najnowsze platformy szkoleniowe – komentuje Fiona Morrison, szefowa działu edukacji w CMR Surgical.
Rozwiązania do tele-mentoringu pozwolą chirurgom i ich zespołom na dostęp do wirtualnego wsparcia naszych trenerów i preceptorów w każdym momencie. To bardzo efektywny sposób na zapewnienie dodatkowego wsparcia w trakcie doskonalenia umiejętności współpracy z systemem Versius, co w efekcie przełoży się na zapewnienie jeszcze lepszej opieki pacjentom – dodaje Morrison.
Cieszymy się, że CMR wybrał Teladoc, aby rozwijać umiejętności chirurgów pracujących z systemami Versius. Dzięki bezpiecznemu połączeniu naszych urządzeń z technologią Versius, chirurdzy, technicy, trenerzy oraz preceptorzy mogą łatwo współpracować, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom opieki nad pacjentami – dodaje Andy Puterbaugh, Prezes Teladoc Health.
Partnerstwo z CMR, firmą która podziela nasze wartości i ambicje, sprawia, że ta współpraca ma o wiele większe znaczenie niż tylko wymiar biznesowy. Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych sił w dziedzinie chirurgii cyfrowej, aby dostarczać wysokiej jakości technologię, która poprawi standard życia pacjentów – podsumowuje Fareed Iqbal, założyciel i dyrektor generalny, SurgEase Innovations Ltd.

Organizacje kobiece apelują do Ministerstwa Zdrowia o działania na rzecz dostępu do antykoncepcji awaryjnej

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.