Colliers rozszerza portfolio o cztery nowe nieruchomości
Po przejęciu w zarządzanie warszawskiego biurowca Wola Retro w 2023 r., Colliers kontynuuje udaną współpracę z Grupą Adventum. W pierwszej połowie 2024 r. firma doradcza rozpoczęła zarządzanie czterema nieruchomościami grupy zlokalizowanymi w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
Nowe nieruchomości w portfolio Colliers znajdujące się w miastach regionalnych to Poznańskie Centrum Finansowe, wieżowiec zlokalizowany przy pl. Władysława Andersa 5 w Poznaniu o łącznej powierzchni ok. 18 500 mkw. oraz Centrum Orląt Lwowskich 1 we Wrocławiu (ponad 17 700 mkw.).
Do budynków zarządzanych przez ekspertów z działu Asset Services w Warszawie dołączyły z kolei Renaissance Plaza, ceniony biurowiec przy ul. Marcina Kasprzaka 18/20 w Warszawie (10 000 mkw.) oraz Marynarska Point 1, zlokalizowany przy ul. Postępu 15 B na Mokotowie, o łącznej powierzchni 12 800 mkw.
Każdy z tych budynków biurowych oferuje najemcom wysokiej jakości powierzchnie i charakteryzuje się strategiczną, dobrze skomunikowaną lokalizacją.
– Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą udaną współpracę z Colliers. Wierzymy, że ich doświadczenie i zaangażowanie w zarządzanie nieruchomościami odegra kluczową rolę w zwiększaniu wartości naszych aktywów – mówi Marcell Mihályfi, Head of Office Asset Management, Adventum Group.
– Od wielu lat umacniamy naszą pozycję w polskich miastach regionalnych, przejmując w zarządzanie kolejne prestiżowe nieruchomości. Cieszę się, że do naszego portfolio dołączyły cztery budynki należące do Adventum Group. Dziękuję za zaufanie - mówi Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner, Asset Services, Colliers.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.