Cooler Master MWE 500 White V2 - solidna podstawa
Zasilacz Cooler Master MWE 500 White V2 to ukłon w stronę osób, które stawiają na najlepszy stosunek jakości do ceny. Prezentowany model oferuje moc 500 W i ma zachowywać wysoką sprawność, stabilność i nie hałasować nadmiernie. A to wszystko bez drenowania portfela.
Cooler Master MWE 500 White V2 to zasilacz o mocy 500 W. Wystarczy ona do budowy mocnego PC do gier i pracy, opartego na komponentach z górnych lokat rankingów wydajności. Jednostka wyposażona jest w aktywne PFC, konwertery napięcia DC-DC, układ rezonansowy LLC i posiada pojedynczą szynę +12V. Producent obiecuje stabilne napięcia dla wszystkich komponentów i wysoką sprawność.
Ta ostatnia wynosi średnio około 85%, co potwierdzono certyfikatem 80 Plus. Efektywność ma iść w parze z kulturą pracy. Wewnątrz zasilacza Cooler Master MWE 500 White V2 znalazł się wentylator o średnicy 120 mm z łożyskowaniem HDB. Jego prędkość obrotowa jest zależna od obciążenia i panujących wewnątrz PSU temperatur. Według producenta hałas nigdy nie przekracza poziomu 31 dB(A), a więc szumów tła w domu.
Zasilacz Cooler Master MWE 500 White V2 jest zgodny ze standardem ATX v2.52. Oferuje on płaskie okablowanie, które ma ułatwiać obieg powietrza w obudowie. Zestaw przewodów obejmuje sześć wtyczek SATA, trzy czteropinowe oraz dwie PCI-Express. Wszystkie kable są przytwierdzone na stałe. Na pokładzie znalazł się pakiet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, UVP i OTP) chroniących podłączony sprzęt.
Zasilacz Cooler Master MWE 500 White V2 jest już dostępny na rynku. Jego cena wynosi około 170 złotych. Osoby, dla których moc 500 W jest niewystarczająca, mogą sięgnąć po mocniejsze modele z serii MWE White V2. Dostępne są jednostki o mocy do 750 W, a ich ceny nie odbiegają znacznie od poziomu prezentowanej “pięćsetki”.
Dane techniczne:
- wymiary: 140 x 150 x 86 mm
- wentylator: 120 x 120 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: do 1500 obr./min.
- PFC: aktywne
- głośność:
- przy obciążeniu 20%: do 11,77 dB(A)
- przy obciążeniu 50%: do 18,3 dB(A)
- przy obciążeniu 100%: do 31 dB(A)
- sprawność: certyfikat 80 Plus standard (typowa efektywność na poziomie 85%)
- wersja standardu ATX: 2.52
- zabezpieczenia: OVP, OPP, SCP, UVP, OTP
- okablowanie:
- ATX 24-pin x1
- EPS 4+4 pin x1
- SATA x6
- peryferyjne 4 pin x3
- PCI-E 6+2 pin x2
- rodzaj okablowania: płaskie, niemodularne

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.