Cooler Master: uchwyt do pionowego montażu karty graficznej
Uniwersalny uchwyt Cooler Master do pionowego montażu GPU doczekał się nowej wersji. Model V2 pozwala na przesuwanie karty graficznej oraz posiada riser portu PCIe. Wykonana ze stali konstrukcja ma pasować do wszystkich obudów ATX i radzić sobie z największymi i najcięższymi układami na rynku.
Dla osób, które chcą, aby ich sprzęt nie tylko działał, ale i wyglądał, Cooler Master proponuje uchwyt do pionowego montażu GPU w wersji V2. Dzięki niemu posiadacze obudów wyposażonych w okna mogą łatwo wyeksponować swoje karty graficzne. Nowa odsłona jest wykonana ze stali SGCC, która ma utrzymać największe i najcięższe konstrukcje bez odkształcania się.
Ponadto uchwyt Cooler Master do pionowego montażu GPU V2 ma ruchomą szynę. Pozwala ona na przesuwanie zamontowanego układu do przodu i do tyłu. To ma sprawić, że niezależnie od modelu GPU, każdy powinien znaleźć położenie pozwalające na optymalne ułożenie okablowania. Jedyny wymóg to obudowa ATX z miejscem na co najmniej siedem kart rozszerzeń.
W komplecie z uchwytem znajduje się riser PCIe 3.0 v2, dzięki któremu pionowy montaż karty graficznej powinien przebiegać w sposób łatwy i bezproblemowy. Wystarczy wpiąć przewód w gniazdo na płycie głównej, a następnie za jego pomocą podłączyć GPU. Wysokość konstrukcji karty graficznej nie powinna przekraczać dwóch i pół slotu PCIe.
Uchwyt Cooler Master do pionowego montażu karty graficznej V2 jest już dostępny w wybranych sklepach. Cena za komplet wraz z riserem PCIe wynosi około 215 zł.
Foto hi res do pobrania tutaj
Dane techniczne:
- oznaczenie modelu: MCA-U000R-KFVK01
- kolory: czarny
- wymiary (D x S x W): 184 x 142 x 121 mm, długość przewodu risera PCIe: 165 mm
- kompatybilne karty graficzne: wszystkie o wysokości do 2,5 slotu PCIe
- przewód risera: PCIe 3.0 v2
- okablowanie: przewody miedziane 28 AWG i 30 AWG
- materiały: tworzywa ABS, SPCC, stal SGCC, nikiel, złoto, mosiądz
- wymagania systemowe: obudowa posiadająca siedem slotów dla kart rozszerzeń PCIe
- waga: 0,41 kg
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.