Komunikaty PR

Czy Twój dom jest przygotowany na raczkowanie Twojego dziecka?

2020-06-11  |  12:00
Biuro prasowe

W jakim wieku maluch zaczyna swoją przygodę z raczkowaniem?

Kiedy prawa ręka idzie naprzód, w tym samym czasie przemieszcza się lewa noga, i odwrotnie. Mały człowiek zaczyna przemierzać świat – cóż za rozkoszny widok! Niemowlęta zazwyczaj rozpoczynają etap raczkowania pomiędzy 8. a 11. miesiącem życia. To dla nich ogromny wysiłek nie tylko fizyczny, ale także umysłowy. Raczkowanie wzmacnia układ mięśniowy całego ciała, jest etapem, dzięki któremu można uniknąć nieprawidłowości w budowie nóg oraz stóp w przyszłości. Taki ogromny skok rozwojowy jest zatem niezwykle ważny – warto więc prawidłowo i skrupulatnie przygotować się na nowy etap w życiu małego odkrywcy.

Czy Twój dom jest gotowy?

Z perspektywy małego człowieka na czworaka wszystko wygląda inaczej, ciekawiej i bardziej interesująco. Malec radośnie penetruje przestrzeń dokoła samego siebie sprawdzając niemal każdy kąt. Przygotuj dom na taką rewolucję, i pozwól dziecku poznawać świat by zaoszczędzić stresu sobie i umożliwić malcowi swobodne poruszanie się po czterech kątach. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę jako rodzic raczkującego malucha.

 

 

  • Krok 1

Zabezpiecz kontakty, przedłużacze i kable – to ogromnie ważny element, o którym często zapominamy. To naturalne, że malec będzie chciał dotknąć i włożyć palec wszędzie tam, gdzie to możliwe.

  • Krok 2

Zmień swoje nawyki. Naturalnie zadbaj o czystość domowych powierzchni. Raczkujące dziecko nie może poruszać się po podłodze, którą przed chwilą przemierzaliśmy butami przenosząc zarazki na podeszwach. Samo mycie wodą nie wystarcza, ponieważ na czyszczonych podłogach wciąż zalegają niebezpieczne grzyby i bakterie. Warto, by środek czyszczący, którego używasz miał właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Na rynku możemy dostać naturalne kosmetyki do dbania o dom, które nie mają w swoim składzie chemicznych dodatków. To niezwykle ważne. Dlaczego? Przecież dziecko będzie miało z nimi bezpośredni kontakt, najpierw raczkując, a później nieświadomie wkładając rączki prosto do buzi. Nie chcemy przecież, by maluch pochłaniał śladowe ilości chemikaliów. Uniwersalny hipoalergiczny spray do czyszczenia wszystkich powierzchni ma w swojej ofercie na przykład innowacyjna marka BeSymbio, w której składach znajdują się naturalne substancje aktywne pochodzące z certyfikowanych plantacji.

  • Krok 3

Wazony, książki, ramki na zdjęcia czy bibeloty - wszystko to, co znajduje się w zasięgu malca warto przełożyć na wyższe, półki i sprawić by nie było w zasięgu jego ręki. Wszystko po to by uniknąć ewentualnego skaleczenia. Niby drobiazg, ale to niezwykle ważna czynność i absolutnie nie można o niej zapomnieć.

  • Krok 4

Zabezpiecz wszelkie środki czyszczące, zapachy do kontaktów czy detergenty, które maluch może włożyć do buzi. Taki kontakt z chemikaliami może zagrozić jego życiu. Nie zapominajmy, że kolorowe butelki o fikuśnych kształtach z niebezpieczną substancją w środku, maluchowi mogą przypominać zabawki. Odstawmy je na wysokie półki i zwróćmy szczególną uwagę by dziecko nie miało do nich dostępu – nawet przez sekundę.

  • Krok 5

Szuflady, niskie szafki i pudełka dostaną nowe życie, postaraj się zatem zamknąć je możliwie jak najmocniej lub przymocować specjalne gadżety dostępne w sklepach z akcesoriami dla maluszków. Tym samym zminimalizujesz możliwość przytrzaśnięcia ręki, czy paluszków, nie wspominając o uchronieniu zawartości mebli. Warto również zabezpieczyć rogi wyposażenia plastikowymi lub piankowymi naklejkami, by upadki naszego dziecka były pod kontrolą.

Raczkowanie jest naturalnym etapem w rozwoju dziecka, który będzie procentował w przyszłości. Warto więc przygotować się na ten czas, by zapewnić małemu człowiekowi bezpieczną przestrzeń do poznawania świata, bez obaw o jego zdrowie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG Biuro prasowe
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.