Komunikaty PR

Czy wiesz, co wspólnego ma cukier z produkcją tlenu?

2022-11-17  |  09:00
Biuro prasowe

Burak cukrowy jest rośliną wyjątkową. Nie tylko dlatego, że wydobywamy z niego pyszny cukier, lecz także dlatego, że z całego płodozmianu jest rośliną najbardziej tlenogenną. Tylko 1 hektar uprawy buraka cukrowego Diamant wytwarza tyle tlenu, ile rocznie potrzebuje do oddychania aż 100 osób! Co więcej – w tym samym procesie burak cukrowy pochłania i wiąże w glebie najwięcej CO2 z pośród wszystkich roślin rolniczych uprawianych w Polsce, co jest równie korzystne dla środowiska. Jakie jeszcze ma właściwości i jak wygląda proces jego uprawy?

Jeden z największych producentów cukru w Polsce pracuje z ok. 8000 plantatorów z Wielkopolski i Mazowsza. Wspiera ich w zakresie zaopatrzenia w nasiona, o jakości weryfikowanej przez niezależne, renomowane laboratorium. Plantatorom zapewniane są nasiona odmian buraków, które zostały wyhodowane w naturalny sposób – bez technologii GMO. Do jego uprawy stosuje się minimalną ilość nawozów, by wyeliminować wpływ na organizmy pożyteczne – m.in. mikroflorę gleby i pszczoły. Wysokiej jakości burak potrzebuje też odpowiedniego podłoża, dlatego też producent promuje wśród plantatorów uprawę pasową, w której maszyny za jednym przejazdem przygotowują glebę do siewu, sieją nasiona i nawożą glebę jednocześnie. Uprawa pasowa stosowana przez Diamant to mniej spalin, ograniczenie erozji wietrznej i wodnej gleby oraz lepsze wykorzystanie nawozów mineralnych, a co za tym idzie – ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia wód powierzchniowych i podziemnych.

– Jakość naszych produktów ma swój początek na polach współpracujących z nami plantatorów, dlatego wspólnie doskonalimy technologię uprawy buraków cukrowych. Cieszymy się, że z większością naszych plantatorów współpracujemy od pokoleń. Jako pierwsi w Polsce premiujemy też tych, którzy dostarczają do naszych cukrowni buraki z niską zawartością azotu α-aminowego, dzięki czemu od 2004 roku zużycie mineralnych nawozów azotowych na naszych plantacjach zmniejszyło się o ponad 34% – komentuje Paweł Maciejewski, Dyrektor ds. Sprzedaży w Pfeifer & Langen Polska.

 

Odpowiedzialne praktyki stosowane przez markę Diamant w uprawie buraków, ale także w kolejnych etapach produkcji można poznać w najnowszej akcji Słodkie łączy z natury. Informuje ona choćby o nowych opakowaniach produktów detalicznych. Znalazły się na nich dwa nowe znaki „PRODUKT POLSKI” oraz „Z NATURY W ZGODZIE ZE ŚRODOWISKIEM”, podkreślające polskie pochodzenie produktu i surowców, a także naturalne podejście do uprawy, zgodnie z praktykami zrównoważonego rozwoju. Osią akcji jest strona https://znatury.slodkielaczy.pl, na której możemy znaleźć tajniki produkcji cukru, inspiracje do tego, by żyć w zgodzie ze środowiskiem, a także obszerny i przejrzysty Raport Zrównoważonego Rozwoju. Potwierdza on, że cukier Diamant to rezultat przemyślanych i odpowiedzialnych praktyk, a także wyznacza kolejne kamienie milowe dla firmy – ograniczenie emisji CO2 o 60% oraz zużycia energii elektrycznej o 25% do 2035 roku.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Smak zaczyna się od mięsa Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:20

Smak zaczyna się od mięsa

W nowej kampanii marketingowej firma Sokołów skupia się na wysokiej jakości swojego surowca i produktów. – W Sokołowie wiemy, że smak zaczyna się od mięsa –
Przemysł spożywczy Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
2024-12-20 | 01:00

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

Ponad 60 proc. polskich gospodarstw domowych przyznaje, że po świętach zostaje im nadmiar jedzenia – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Netto[1]. Choć większość
Przemysł spożywczy „Herbapol. We współpracy z naturą.”
2024-12-19 | 11:27

„Herbapol. We współpracy z naturą.”

Jej założeniem jest pokazanie, że marka Herbapol, która poszczycić się może bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie ziół i owoców, jednocześnie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.