Komunikaty PR

Czysta3.VC i The Heart inwestują w polski fintech TSS

2020-08-20  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Hliwa
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Fundusz Venture Capital Czysta3.VC i The Heart – korporacyjny „company builder”, którego strategicznym partnerem jest Mastercard, wspólnie zainwestowały w Trusted Software Services – spółkę z sektora fintech specjalizującą się w rozwiązaniach płatniczych.

Strategiczny partner dla branży transportowej

TSS to dostawca systemów płatniczych oferujących rozwiązania takie jak bilet elektroniczny, sprawdzarki kontrolerskie czy płatności bezgotówkowe dla Vendingu. Jest jednym z niewielu w Polsce dostawców terminali PAX i strategicznym partnerem tej marki na rynku transportowym. Brał udział we wdrożeniach największych projektów z zakresu płatności bezgotówkowych – m.in. w implementacji systemu MTT (Mass Transit Transaction). CEO spółki Adam Paczuski razem z CTO Bartłomiejem Połomskim mają doświadczenie w implementacjach systemów dla największych banków w Polsce. W lipcu fundusz Venture Capital Czysta3.VC oraz The Heart wspólnie zainwestowały w TSS, co otwiera firmę na zupełnie nowe możliwości. 

Zarówno Czysta3.VC, jak i The Heart upatrują w koinwestycji w TSS wielu wspólnych korzyści. To oznacza między innymi możliwość korzystania z licencji produktowych czy nawiązania współpracy z nowymi dostawcami zaawansowanych technologii. 

Inwestycja w TSS wraz z naszym wsparciem merytorycznym otwiera przed spółką nowe perspektywy w zakresie wdrażania unikalnych projektów finansowych. Doskonale wpisuje się ona w nasz profil inwestycyjny – mówi Szymon Janiak, dyrektor zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC.

The Heart to korporacyjny „company builder”, który we współpracy z międzynarodowymi korporacjami tworzy niezależne startupy, produkty i usługi. – Nasza inwestycja w TSS to kolejny krok w rozwoju The Heart, jako lidera venture building w Polsce i regionie. Zainicjowana współpraca umożliwi nam rozwój budowanych biznesów w obszarze płatności bezgotówkowych i jeszcze większe dopasowanie narzędzi do potrzeb naszych klientów korporacyjnych czy startupów, które budujemy – podkreśla Maciej Marszałek, CEO The Heart.

Potencjał rozwoju na rynku europejskim dostrzegają również najwięksi dostawcy usług płatniczych, Tpay i PAX. – Za nami 10 lat na rynku i współpraca z ponad 50 tys. zarejestrowanych podmiotów. I nie zwalniamy! Od ponad roku z sukcesami obsługujemy płatności urządzeń samoobsługowych różnego rodzaju. Są to m.in. POS-y, maszyny vendingowe, parkomaty, biletomaty – mówi Juliusz Stawiński, New Business Development Director w Tpay, i dodaje: Nawiązaliśmy współpracę z TSS, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał w opracowywanych przez niego rozwiązaniach i koncepcjach biznesowych. Wpisują się one w naszą strategię budowy nowoczesnych i niezawodnych systemów obsługi płatności.

Jak dodaje Grzegorz Jaglarski, wiceprezes Novelpay dystrybutora PAX w Europie, rozwój TSS daje możliwość wykorzystania najnowszych technologii PAX – w szczególności w transporcie publicznym, który potrzebuje rozwiązań wygodnych i bezpiecznych dla pasażerów.

Miasta chcą kompleksowych systemów płatności

Doświadczenie The Heart i Czysta3.VC może być przydatne przy wdrażaniu systemów płatności bezgotówkowych w komunikacji zbiorowej. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej osób odchodzi od gotówki i woli zapłacić zbliżeniowo, co skraca czas transakcji. 

We Wrocławiu od dłuższego czasu korzystamy z systemu płatności bezgotówkowych. W środkach komunikacji mieszczą się biletomaty, w których wystarczy opłacić przejazd – bez czekania na wydruk tradycyjnego biletu. W przypadku kontroli przykładamy swoją kartę do czytnika kontrolera. To całkowicie bezpieczne, bo dane są anonimowe, a kontroler ma dostęp wyłącznie do informacji, czy daną kartą został opłacony przejazd. Widzimy, że ten system się sprawdza. Jest bardzo komfortowy, a do tego zwiększa dostępność płatności za komunikację miejską – komentuje Maciej Bluj, były wiceprezydent Wrocławia i konsultant TSS w ramach wprowadzania rozwiązań Smart City. – W komunikacji miejskiej jest sporo miejsca na nowoczesne rozwiązania oparte na analityce, pomagające zarządzać ruchem w mieście. TSS opracował niedawno system Transit Optimizer, umożliwiający analizę i predykcję wykorzystania taboru komunikacji miejskiej. Na podstawie danych z terminali w autobusach i tramwajach będzie analizował bieżące wykorzystanie biletów i prognozował optymalne rozkłady komunikacji miejskiej.

W zachodniej Europie to już coraz częściej stosowany model. Przejazd komunikacją miejską traktujemy jak usługę – dlatego naturalne jest odejście od tradycyjnych, papierowych biletów na rzecz tych kodowanych na karcie płatniczej. Dla użytkowników to przede wszystkim wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Współpraca z partnerami z całej Europy

Współpraca z Czysta3.vc i The Heart to jednak przede wszystkim krok w kierunku rozbudowy sieci partnerów na skalę europejską. Coraz więcej miast decyduje się na unowocześnienie systemu opłat za komunikację publiczną, a mieszkańcy przyzwyczajają się do nowego sposobu płatności, utwierdzając się w przekonaniu, że to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. 

Coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych – szczególnie tych zbliżeniowych. I to nie tylko w sklepach, gdzie używanie karty płatniczej od dawna jest już standardem – ale również w miastach: środkach transportu czy parkomatach. 

Mamy obecnie mocno rozwijający się rynek, który ma odpowiednie warunki do wdrażania kompleksowych rozwiązań płatniczych między innymi dla transportu publicznego. Miasta chcą nowoczesnych rozwiązań, a koinwestycja Czysta3.VC i The Heart – tak blisko współpracującego z Mastercard, pozwoli nam implementować innowacyjne i przyjazne dla użytkownika systemy – komentuje Adam Paczuski, CEO w TSS.

Nasze rozwiązania są innowacyjne w skali europejskiej. Wierzymy, że pozwoli to nam tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane technologie płatnicze, tym samym zdobywać zagraniczne rynki – dopowiada Bartłomiej Połomski, CTO w TSS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Ekosystem pożyczkowy w relacji do e-commerce Biuro prasowe
2022-10-03 | 11:00

Ekosystem pożyczkowy w relacji do e-commerce

Sektor consumer finance w ujęciu tradycyjnym jest postrzegany jako jeden z kluczowych elementów działalności bankowej. W sytuacji, gdy firmy pożyczkowe znalazły swoje miejsce na mocno
IT i technologie Premiera: Genesis Radon 800 - ultralekkie słuchawki gamingowe z systemem 7.1
2022-09-29 | 21:00

Premiera: Genesis Radon 800 - ultralekkie słuchawki gamingowe z systemem 7.1

Firma Genesis zaprezentowała nowe słuchawki gamingowe Radon 800. Wyróżniają się one nie tylko efektownym designem czy obsługą systemu przestrzennego 7.1, ale także ultralekką
IT i technologie Metawersum a rozwój data center i przetwarzanie na krawędzi sieci
2022-09-29 | 17:59

Metawersum a rozwój data center i przetwarzanie na krawędzi sieci

Metawersum od jakiegoś czasu jest słowem wytrychem dla całej branży technologicznej, zataczając coraz szersze kręgi potencjalnych możliwości wykorzystania. To zjawisko funkcjonujące na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Ponad połowa sprzedawanych w T-Mobile smartfonów jest dostosowana do sieci 5G. Operator jako pierwszy na rynku wprowadza urządzenia własnej marki

Jeszcze dwa lata temu 1 proc. sprzedawanych przez T-Mobile Polska smartfonów był wyposażony w rozwiązania z zakresu 5G, dziś jest to 53 proc. – wynika z danych operatora. Firma chce wykorzystać dynamicznie rosnące zainteresowanie tą technologią i wprowadzi do sprzedaży dwa urządzenia własnej marki, które będą dostosowane do sieci nowej generacji. To pierwsza tego typu oferta operatora komórkowego na polskim rynku. T Phone’y 5G mają być jedną z najbardziej przystępnych cenowo ofert na polskim rynku, na którym wciąż koszt decyduje o posiadaniu telefonu lub dostępu do internetu. Chociaż do pełnego wdrożenia 5G wiele jeszcze w Polsce brakuje, operatorzy intensywnie się do tego procesu przygotowują.

Konsument

Prezes PGE: Węgla zimą nie zabraknie. Rozpoczynamy dystrybucję do klientów instytucjonalnych i samorządów

– Do końca września sprowadziliśmy drogą morską już 4 mln t węgla, a do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia przyszłego roku, ta ilość wzrośnie do 10 mln t. To głównie węgiel z Ameryki Południowej, najbardziej zbliżony do rosyjskiego – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Należąca do niej spółka PGE Paliwa właśnie rozpoczęła dystrybucję tego surowca do przedsiębiorców i klientów instytucjonalnych, czyli m.in. szpitali, szkół i ośrodków zdrowia. Apeluje też do gmin o zakup importowanego węgla w celu dalszej odsprzedaży gospodarstwom domowym.

Transport

Pomoc dla Ukrainy musi mieć charakter długoterminowy. Biznes deklaruje gotowość dalszego wsparcia inicjatyw pomocowych

Wybuch wojny w Ukrainie i napływ uchodźców z tego kraju wywołały wielki zryw pomocowy. – Na początku zawsze wszyscy się mobilizują, jest duża energia, wszyscy chcemy pomagać. Nasi partnerzy społeczni wiedzieli, że ta pierwsza fala energii się  zmniejszy, a być może wygaśnie. Dlatego od początku jasno mówili, żeby pomoc rozłożyć na etapy, bo ona będzie potrzebna również za kilka miesięcy, a nawet lat – mówi Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce. Jak wskazuje, po ponad pół roku wojny biznes nadal szeroko włącza się w działania pomocowe na rzecz uchodźców. Aby nie dopuścić do wygaszenia fali pomocy, koncern chce w nią zaangażować również klientów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.