Komunikaty PR

Czysta3.VC i The Heart inwestują w polski fintech TSS

2020-08-20  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Fundusz Venture Capital Czysta3.VC i The Heart – korporacyjny „company builder”, którego strategicznym partnerem jest Mastercard, wspólnie zainwestowały w Trusted Software Services – spółkę z sektora fintech specjalizującą się w rozwiązaniach płatniczych.

Strategiczny partner dla branży transportowej

TSS to dostawca systemów płatniczych oferujących rozwiązania takie jak bilet elektroniczny, sprawdzarki kontrolerskie czy płatności bezgotówkowe dla Vendingu. Jest jednym z niewielu w Polsce dostawców terminali PAX i strategicznym partnerem tej marki na rynku transportowym. Brał udział we wdrożeniach największych projektów z zakresu płatności bezgotówkowych – m.in. w implementacji systemu MTT (Mass Transit Transaction). CEO spółki Adam Paczuski razem z CTO Bartłomiejem Połomskim mają doświadczenie w implementacjach systemów dla największych banków w Polsce. W lipcu fundusz Venture Capital Czysta3.VC oraz The Heart wspólnie zainwestowały w TSS, co otwiera firmę na zupełnie nowe możliwości. 

Zarówno Czysta3.VC, jak i The Heart upatrują w koinwestycji w TSS wielu wspólnych korzyści. To oznacza między innymi możliwość korzystania z licencji produktowych czy nawiązania współpracy z nowymi dostawcami zaawansowanych technologii. 

Inwestycja w TSS wraz z naszym wsparciem merytorycznym otwiera przed spółką nowe perspektywy w zakresie wdrażania unikalnych projektów finansowych. Doskonale wpisuje się ona w nasz profil inwestycyjny – mówi Szymon Janiak, dyrektor zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC.

The Heart to korporacyjny „company builder”, który we współpracy z międzynarodowymi korporacjami tworzy niezależne startupy, produkty i usługi. – Nasza inwestycja w TSS to kolejny krok w rozwoju The Heart, jako lidera venture building w Polsce i regionie. Zainicjowana współpraca umożliwi nam rozwój budowanych biznesów w obszarze płatności bezgotówkowych i jeszcze większe dopasowanie narzędzi do potrzeb naszych klientów korporacyjnych czy startupów, które budujemy – podkreśla Maciej Marszałek, CEO The Heart.

Potencjał rozwoju na rynku europejskim dostrzegają również najwięksi dostawcy usług płatniczych, Tpay i PAX. – Za nami 10 lat na rynku i współpraca z ponad 50 tys. zarejestrowanych podmiotów. I nie zwalniamy! Od ponad roku z sukcesami obsługujemy płatności urządzeń samoobsługowych różnego rodzaju. Są to m.in. POS-y, maszyny vendingowe, parkomaty, biletomaty – mówi Juliusz Stawiński, New Business Development Director w Tpay, i dodaje: Nawiązaliśmy współpracę z TSS, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał w opracowywanych przez niego rozwiązaniach i koncepcjach biznesowych. Wpisują się one w naszą strategię budowy nowoczesnych i niezawodnych systemów obsługi płatności.

Jak dodaje Grzegorz Jaglarski, wiceprezes Novelpay dystrybutora PAX w Europie, rozwój TSS daje możliwość wykorzystania najnowszych technologii PAX – w szczególności w transporcie publicznym, który potrzebuje rozwiązań wygodnych i bezpiecznych dla pasażerów.

Miasta chcą kompleksowych systemów płatności

Doświadczenie The Heart i Czysta3.VC może być przydatne przy wdrażaniu systemów płatności bezgotówkowych w komunikacji zbiorowej. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej osób odchodzi od gotówki i woli zapłacić zbliżeniowo, co skraca czas transakcji. 

We Wrocławiu od dłuższego czasu korzystamy z systemu płatności bezgotówkowych. W środkach komunikacji mieszczą się biletomaty, w których wystarczy opłacić przejazd – bez czekania na wydruk tradycyjnego biletu. W przypadku kontroli przykładamy swoją kartę do czytnika kontrolera. To całkowicie bezpieczne, bo dane są anonimowe, a kontroler ma dostęp wyłącznie do informacji, czy daną kartą został opłacony przejazd. Widzimy, że ten system się sprawdza. Jest bardzo komfortowy, a do tego zwiększa dostępność płatności za komunikację miejską – komentuje Maciej Bluj, były wiceprezydent Wrocławia i konsultant TSS w ramach wprowadzania rozwiązań Smart City. – W komunikacji miejskiej jest sporo miejsca na nowoczesne rozwiązania oparte na analityce, pomagające zarządzać ruchem w mieście. TSS opracował niedawno system Transit Optimizer, umożliwiający analizę i predykcję wykorzystania taboru komunikacji miejskiej. Na podstawie danych z terminali w autobusach i tramwajach będzie analizował bieżące wykorzystanie biletów i prognozował optymalne rozkłady komunikacji miejskiej.

W zachodniej Europie to już coraz częściej stosowany model. Przejazd komunikacją miejską traktujemy jak usługę – dlatego naturalne jest odejście od tradycyjnych, papierowych biletów na rzecz tych kodowanych na karcie płatniczej. Dla użytkowników to przede wszystkim wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Współpraca z partnerami z całej Europy

Współpraca z Czysta3.vc i The Heart to jednak przede wszystkim krok w kierunku rozbudowy sieci partnerów na skalę europejską. Coraz więcej miast decyduje się na unowocześnienie systemu opłat za komunikację publiczną, a mieszkańcy przyzwyczajają się do nowego sposobu płatności, utwierdzając się w przekonaniu, że to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. 

Coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych – szczególnie tych zbliżeniowych. I to nie tylko w sklepach, gdzie używanie karty płatniczej od dawna jest już standardem – ale również w miastach: środkach transportu czy parkomatach. 

Mamy obecnie mocno rozwijający się rynek, który ma odpowiednie warunki do wdrażania kompleksowych rozwiązań płatniczych między innymi dla transportu publicznego. Miasta chcą nowoczesnych rozwiązań, a koinwestycja Czysta3.VC i The Heart – tak blisko współpracującego z Mastercard, pozwoli nam implementować innowacyjne i przyjazne dla użytkownika systemy – komentuje Adam Paczuski, CEO w TSS.

Nasze rozwiązania są innowacyjne w skali europejskiej. Wierzymy, że pozwoli to nam tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane technologie płatnicze, tym samym zdobywać zagraniczne rynki – dopowiada Bartłomiej Połomski, CTO w TSS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Specjalna edycja smartfonów motorola razr 40 ultra oraz edge 40 neo Biuro prasowe
2023-12-07 | 16:30

Specjalna edycja smartfonów motorola razr 40 ultra oraz edge 40 neo

7 grudnia 2023 r. – Motorola oraz Pantone, światowy autorytet w dziedzinie kolorów, ponownie łączą siły. W ogłoszonym 7 grudnia kolorze roku 2024 Pantone – Peach Fuzz
IT i technologie PANASONIC OGŁASZA PIERWSZY PROCESOR MULTIMEDIALNY DLA PROJEKCJI IMMERSYJNYCH
2023-12-07 | 10:00

PANASONIC OGŁASZA PIERWSZY PROCESOR MULTIMEDIALNY DLA PROJEKCJI IMMERSYJNYCH

Pierwszy z nowej serii procesorów mediowych ma zrewolucjonizować tworzenie niesamowitych doświadczeń za pomocą wielokrotnej projekcji, umożliwiając bezproblemowe ożywianie
IT i technologie Bezpieczny i szybki dostęp do biurowca Q22 dzięki Apple Wallet
2023-12-06 | 15:46

Bezpieczny i szybki dostęp do biurowca Q22 dzięki Apple Wallet

Najemcy warszawskiego biurowca Q22 mogą już korzystać z kart dostępu do budynku w Apple Wallet. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia szybki, prosty i bezpieczny dostęp do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Elektryfikacja floty będzie wyzwaniem dla warsztatów i producentów części zamiennych. Popyt na klasyczne komponenty znacząco spadnie

 Dopiero w 2038 roku po europejskich drogach będzie jeździć więcej elektryków niż samochodów spalinowych – wynika z prognoz kancelarii Roland Berger i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA. Rynek części zamiennych i warsztatów musi jednak już dziś się przygotować na znaczące przyspieszenie elektryfikacji, która pociągnie za sobą spadek popytu na klasyczne komponenty. Z drugiej strony musi być także gotowy na konieczność równoległej obsługi jeszcze przez wiele lat floty spalinowej oraz elektrycznej. Chociaż nadchodzące lata będą okresem dużych zmian i wyzwań, to rynek widzi też dla siebie szanse. 

Problemy społeczne

O pracownikach 50+ krąży wiele szkodliwych stereotypów. Ta grupa wiekowa wymaga dostrzeżenia i docenienia na rynku pracy

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa na polskim rynku pracy przybywa osób w wieku 50+ i ten trend będzie się tylko nasilać. Ich sytuacja jest jednak skomplikowana: z jednej strony pracodawcy doceniają ich staż, lojalność i doświadczenie, z drugiej strony nadal obecne jest zjawisko ageizmu, a wielu pracodawców – niezależnie od kompetencji dojrzałych pracowników – preferuje zatrudnienie młodszych osób, które mają niższe oczekiwania płacowe. Statystyki pokazują, że w tej sytuacji dla wielu starszych pracowników rozwiązaniem jest własny biznes – według danych CEIDG w 2022 roku osoby po 50-tce założyły ponad 35 tys. nowych, jednoosobowych działalności gospodarczych, czyli 12 proc. wszystkich zarejestrowanych w tym czasie.

Prawo

Algorytmy mają niższą skuteczność w wykrywaniu plagiatów muzycznych niż ludzie. Mogą być jednak cennym narzędziem pomocniczym

Sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi w ocenianiu, czy dany utwór muzyczny jest plagiatem – uważają naukowcy z Auckland. Analizie poddano 40 historycznych spraw o plagiat. Sztuczna inteligencja wykazała o 8 pkt proc. niższą skuteczność niż ludzie. Do podstawowych ograniczeń zastosowania algorytmów w takich sprawach zalicza się zbyt małą i obarczoną błędem selekcji bazę wiedzy. Sztuczna inteligencja opiera się bowiem na sprawach, w których zapadły wyroki, nierzadko kontrowersyjne. Większość sporów z oczywistym wynikiem było natomiast rozstrzyganych poza wokandą.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.