Komunikaty PR

Dachser: Ponad 2/3 pracowników w Pracowniczym Programie Emerytalnym

2020-01-24  |  12:30
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

70% uprawnionych pracowników zatrudnionych w Polsce przez Dachser - międzynarodowego operatora logistycznego, przystąpiło do Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE). Pracodawca troszczy się o bezpieczną przyszłość swoich pracowników oraz ich rodzin i w całości pokrywa składkę w ramach PPE.

 

Od lipca 2019 r. prawo nakłada na duże firmy, tj. zatrudniające co najmniej 250 pracowników, obowiązek prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Pojawiły się nowe składki obciążające pracownika (2% wynagrodzenia brutto) i pracodawcę (1,5 % wynagrodzenia brutto).  Dachser jako odpowiedzialny pracodawca uruchomił własny PPE już ponad rok temu, dlatego jest teraz zwolniony z PPK. W praktyce oznacza to, że firma z własnych środków finansuje w każdym miesiącu składkę w wysokości 3,6% wynagrodzenia brutto uczestnika programu. Dzięki temu pracownicy Dachser nie są obciążeni składką w wysokości 2%, jak miałoby to miejsce w przypadku PPK.

 

Do PPE w Dachser może przystąpić każdy pracownik z co najmniej trzymiesięcznym, nieprzerwanym stażem w firmie. Na ten krok zdecydowało się już 70% uprawnionych osób.

 

„Filozofia Dachser, firmy założonej i do dziś prowadzonej przez rodzinę, stawia pracowników w centrum. Jesteśmy pracodawcą, który na różne sposoby dba o to, by zatrudnione u nas osoby czuły się doceniane. Umożliwiamy im rozwój i stwarzamy szanse na zrobienie międzynarodowej kariery. Zapewniamy też szeroki pakiet dodatkowych świadczeń i benefitów. Jednym z nich jest właśnie program emerytalny, założony na długo przed tym, zanim ta forma zabezpieczenia emerytalnego stała się obowiązkowa. Dziś, gdy rynek pracy, zwłaszcza w branży logistycznej, jest bardzo trudny, to właśnie zdolność do przyciągnięcia i zatrzymania pracowników staje się kartą przetargową wobec konkurencji. Im dłużej takie podejście się stosuje, tym lepiej działa – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

 

Dachser w dziewięciu oddziałach w Polsce zatrudnia już prawie 600 osób. W ramach świadczeń pozapłacowych, oprócz PPE, zapewnia także szereg innych benefitów, w tym dodatkowe dni urlopu związanego ze stażem pracy w Dachser, pakiety sportowo-rekreacyjne, opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe czy możliwość przystąpienia do IKE lub IKZE na preferencyjnych warunkach. Firma dofinansowuje też posiłki dla pracowników fizycznych oraz zapewnia premie frekwencyjne osobom pracującym w magazynach. Dachser prowadzi również Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, z którego finansowane są m.in. wczasy pod gruszą, świąteczne karty podarunkowe, dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży. Oprócz tego pracownicy mogą korzystać z interaktywnej platformy do  nauki języka angielskiego i uczestniczyć w  imprezach integracyjnych oraz piknikach rodzinnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.