Danfoss finalizuje przejęcie działalności Eaton
- Nabycie Eaton Hydraulics przez firmę Danfoss zostało oficjalnie sfinalizowane.
- Danfoss zwiększa swoje rozmiary o jedną trzecią i staje się światowym liderem
w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. - Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, podwajając działalność Danfoss związaną z przemysłem hydraulicznym.
NORDBORG, DANIA – Danfoss oficjalnie sfinalizował nabycie działu hydraulicznego firmy Eaton za cenę 3,3 mld USD (około 3 mld EUR), uzyskując wcześniej niezbędne zgody regulacyjne i potwierdzenie warunków zamknięcia transakcji. Dzięki temu ruchowi Grupa Danfoss powiększy się o jedną trzecią i stanie się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.
Hydraulika mobilna stanowi jedną z głównych i odnoszących największe sukcesy gałęzi działalności firmy Danfoss już od ponad 50 lat. Przejęcie Eaton Hydraulics jest istotnym aspektem strategii rozwoju firmy Danfoss. Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zyska w ten sposób ok. 10 tys. pracowników na całym świecie i potencjał sprzedaży, która w 2020 r. w skali globalnej wyniosła 1,8 mld USD (ok. 1,5 mld EUR). Dzięki połączeniu możliwości obu firm moce Danfoss Power Solutions podwoją się, zwiększając dwukrotnie potencjał dostarczania innowacyjnych rozwiązań.
Po wzmocnieniu Danfoss Power Solutions będzie oferował najszerszy wybór produktów i rozwiązań z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej na rynku, dysponując kompletną ofertą produktową, włącznie z systemami pompowania płynów hydraulicznych. Kanały dystrybucji firmy również zostały znacznie wzmocnione, a możliwości lokalnego wsparcia produktów i jej zasięg geograficzny znacznie wzrosły. Wszystko to pozwoli Danfoss Power Solutions umocnić pozycję partnera technologicznego dla obecnych i nowych klientów, a także przejąć rolę lidera cyfryzacji i elektryfikacji.
Kim Fausing, CEO Danfoss Group, skomentował nabycie:
„To wspaniały dzień dla firmy Danfoss, ponieważ witamy w szeregach naszej organizacji 10 000 nowych pracowników i powołujemy do życia światowego lidera w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch silnych firm i świetnych zespołów, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom niezrównany poziom usług i wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Wciąż będziemy przeznaczać znaczne nakłady na inwestycje, co pozwoli nam utrzymać się w czołówce branży i dostarczać rozwiązania poprawiające produktywność i redukujące emisje, aby sprostać wymaganiom przyszłości”.
Eric Alström, Prezydent Danfoss Power Solutions, powiedział:
„Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie i przełomowe rozwiązania dla hydrauliki nie było tak duże. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pomyślnego sfinalizowania tej znaczącej inwestycji w naszą główną gałąź działalności w obszarze hydrauliki, dzięki której możemy oferować naszym klientom
i partnerom jeszcze lepsze usługi. Połączenie tych dwóch prężnych firm to idealne rozwiązanie, które oferuje niezliczone możliwości, takie jak wzrost potencjału naszej wiedzy inżynierskiej i naszych możliwości, podwojenie możliwości globalnego wsparcia produktów oraz zwiększenie wartości naszych Ośrodków Rozwoju Aplikacji i narzędzi wspomagających projektowanie cyfrowe. Poszerzenie oferty o systemy pompowania płynów hydraulicznych i rozwiązania na potrzeby przemysłu to kolejne korzyści płynące z tej transakcji”.
Paulo Ruiz, Prezydent byłej firmy Hydraulics Group, dodał:
„To nowy, ekscytujący rozdział w życiu obu firm i ich pracowników, którzy razem są silniejsi. Dzięki możliwości korzystania z wieloletniego doświadczenia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej, nowy zespół Danfoss Power Solutions stanie się światowym liderem w dziedzinie hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Połączenie oferty produktów i poszerzenie zasięgu globalnego zadziała na korzyść klientów i dystrybutorów na całym świecie”.
Zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/n3ophuk9mtipjgy/AADf4oK3-pYrfRdMqS0ytwoAa?dl=0

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.