Develia i Grupo Lar Polska rozpoczęły realizację inwestycji Ursynów #22
Rozpoczęły się prace budowlane projektu Ursynów #22, którą dwie doświadczone firmy deweloperskie – Develia oraz Grupo Lar Polska – realizują przy ulicy Ciszewskiego w Warszawie w ramach współpracy joint venture. Pierwsze mieszkania mają trafić do nabywców jeszcze w 2024 roku.
Rolę Generalnego Wykonawcy powierzono firmie ERBUD. Projekt architektoniczny został opracowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Ceny zaczynają się już od 14 000 zł za metr kwadratowy.
W ramach inwestycji powstaną 174 funkcjonalne mieszkania z loggiami o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od kawalerek po przestronne lokale 5-pokojowe. W 12- i 6-piętrowych budynkach znajdzie się podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi, rowerownia i wózkownia. Zaplanowano także powierzchnie komercyjne pod sklepy, gastronomię i punkty usługowe.
- Ursynów #22 ma wszystko, czym powinna wyróżniać się nowoczesna, komfortowa inwestycja mieszkaniowa - doskonałą lokalizację, przemyślany projekt, bogatą infrastrukturę lokalną, świetną komunikację oraz dostęp do terenów zielonych. Dodatkową zaletą jest fakt, że podczas budowy tego projektu korzystamy z doświadczeń dwóch dużych firm deweloperskich. To swego rodzaju gwarancja, że dostarczymy produkt najwyższej jakości – zapowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
- Inwestycja na Ursynowie jest idealna dla każdego, kto ceni wygodę w połączeniu z funkcjonalnością. Chcemy wybudować osiedle, które będzie wszystkim, czego potrzeba, aby odzwierciedlić słowo dom. A to wszystko w jednej z dość młodych i prężnie rozwijających się dzielnic Warszawy - mówi Renata Mc Cabe-Kudła, prezes zarządu Grupo Lar Polska.
Osiedle powstaje w atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Rosoła na północnym Ursynowie, zaledwie 1,3 km od granicy z Mokotowem, tuż przy kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Do Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy szybko i sprawnie można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Tylko dwa przystanki dzielą inwestycję od najbliżej stacji Metra (przystanek Stokłosy). Zwolennicy własnego transportu docenią bliskość ważnych ciągów komunikacyjnych – m.in. ulicy Nowoursynowskiej, Doliny Służewieckiej oraz Południowej Obwodnicy Warszawy.
Ursynów wyróżnia się rozbudowaną infrastrukturą lokalną – znajdują się tutaj liczne sklepy (np. do galerii handlowej KEN Center jest tylko 470 metrów), restauracje i kawiarnie, szkoły, przedszkola oraz placówki ochrony zdrowia. W pobliskim kampusie SGGW działa również ogólnodostępna pływalnia. Sąsiedztwo uczelni wyższej czyni również z Ursynowa #22 atrakcyjną opcję inwestycyjną dla osób planujących kupno mieszkania na wynajem.
Okolica inwestycji oferuje również wiele możliwości miłośnikom przyrody i aktywnego trybu życia, jak np. sąsiedztwo rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska oraz Parku Odkrywców Polskich z licznymi ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi. Do Lasu Kabackiego, parku leśnego i rezerwatu przyrody, który pozwala wypoczywać na łonie natury bez wyjeżdżania z miasta, jest 4,5 km.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.