Komunikaty PR

Develia wybuduje drogę i ścieżkę pieszo-rowerową na wrocławskim Ołtaszynie

2023-08-21  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania 08 ( 0.27 MB )

Wrocławski deweloper, który na Ołtaszynie realizuje osiedle Orawska Vita, rozbuduje lokalną infrastrukturę drogową. Oprócz remontu ul. Orawskiej i Łubinowej Develia wykona również długą ścieżkę pieszo-rowerową do ulic Koszyckiej i Spiskiej.

W celu usprawnienia ruchu drogowego na terenie dzielnicy Develia wyremontuje i pokryje twardą nawierzchnią ulicę Łubinową na odcinku od ul. Orawskiej do Agrestowej. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę chodnika oraz kompletnej infrastruktury technicznej. W II etapie powstanie długi ciąg dla pieszych i rowerzystów, ciągnący się aż do granicy z Borkiem i Gajem. Natomiast w kolejnym zaplanowano budowę łącznika w rejonie ul. Koszyckiej.

Orawska Vita to kolejny przykład miastotwórczej inwestycji, w której nie tylko zrealizujemy nowoczesne i komfortowe osiedle mieszkaniowe, ale także rozbudujemy lokalną infrastrukturę drogową, by usprawnić komunikację zarówno nowym mieszkańcom, jak i lokalnej społeczności. Zakres prac uzgodniliśmy wspólnie z władzami Miasta Wrocławia. Na ulicy Łubinowej i Orawskiej powstaną nowe nawierzchnie i długie ścieżki pieszo-rowerowe. Zadbamy także o komfort i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, w tym tych najmłodszych, lokując przy ulicy nowe latarnie - zapowiada Mariusz Poławski, wiceprezes zarządu Develia S.A.

Orawska Vita to nowy projekt Develii we Wrocławiu, którego lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój, ciszę i bliskość terenów zielonych przy zachowaniu dostępu do miejskich udogodnień. W I etapie osiedla powstaną 2 niskie budynki z 205 mieszkaniami o funkcjonalnych rozkładach oraz metrażach od 33 do 96 m kw. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Lokale na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także przestrzenie zewnętrzne w postaci balkonu, ogrodu zimowego lub ogródka. W budynkach zostaną zainstalowane cichobieżne windy, a mała liczba mieszkań na piętrze zapewni poczucie prywatności.

Mieszkańcy Orawska Vita będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową z 213 szerokimi miejscami postojowymi i 158 komórkami lokatorskimi. Odwiedzający ich goście zaparkują przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. W projekcie położono duży nacisk na usprawnienia dla miłośników dwóch kółek. Na terenie osiedla znajdzie się rowerownia, boksy na jednoślady w podziemnej hali garażowej, a przed wybranymi klatkami schodowymi zainstalowane zostaną stacje naprawcze. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła zapewnią niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.  

Oprócz udogodnień dla rowerzystów, przygotowany przez pracownię Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci, projekt osiedla przewiduje rozwiązania, mające wspierać zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i zapewniać odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch pojazdów silnikowych będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw.  

Ze względu na rozbudowaną infrastrukturę lokalną Ołtaszyn cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących mieszkania we Wrocławiu. Działają tu liczne przedszkola i szkoły publiczne. Około 5 km od inwestycji funkcjonuje jedno z największych w Europie centrum handlowych – Aleja Bielany. W sąsiedztwie Orawska Vita można znaleźć sklepy sieci Lidl (700 m) oraz Biedronka (800 m). W okolicy znajduje się również ul. Zwycięska, na której nie brakuje cenionych restauracji, salonów spa, lokali usługowych i sklepików z regionalną żywnością.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 924 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.