Komunikaty PR

Dlaczego warto wprowadzić proces weryfikacji etykiet w trakcie druku?

2022-11-14  |  01:00
Biuro prasowe

Weryfikacja etykiet w trakcie druku to sposób na eliminację nieczytelnych kodów 1D i 2D. Zastosowanie rozwiązań umożliwiających taką walidację przynosi przedsiębiorstwom korzyści w postaci zmniejszenia ilości przestojów, reklamacji oraz zwrotów, powodowanych etykietami odbiegającymi od oryginału.

Dlaczego warto stosować rozwiązania do weryfikacji etykiet w trakcie druku?

 

Nieczytelne etykiety generują kosztowne przestoje linii technologicznych i transportujących, co wpływa na obniżenie wskaźników jakościowych oraz wydajnościowych, a także może skutkować opóźnieniami w realizacji założonego celu. Na etapie procesów sprzedażowych produkty z etykietą, która nie może zostać prawidłowo odczytana przez czytniki. stają się przyczyną zwrotów, reklamacji, czy też kar finansowych. W dalszej perspektywie przedsiębiorstwo może utracić zaufanie i wiarygodność w oczach kontrahentów.

 

Skutecznym rozwiązaniem pozwalającym wyeliminować wymienione wyżej problemy jest weryfikacja zgodności etykiety z oryginałem już na etapie druku. Urządzenia z wbudowanym aligatorem stanowią gwarancję czytelnej etykiety, co przekłada się na zmniejszenie ilości kosztownych przestojów w produkcji i procesach magazynowych, możliwość zwiększenia wydajności procesów poprzez ich automatyzację, a także zmniejszenie ilości zwrotów i reklamacji – a co za tym idzie – wzrost zaufania u kontrahentów. Może mieć to przełożenie na przyszłe zyski oraz możliwość dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

 

Weryfikacja etykiet, które zostały już wydrukowane, świadczy o podjęciu zbyt późnej reakcji, dalej mamy bowiem do czynienia z marnotrawstwem czasu i zasobów związanych z koniecznością naprawienia powstałego problemu. Znacznie lepsze efekty daje weryfikacja etykiet już na etapie druku – zyskujemy wówczas pewność, że linię technologiczną opuszcza produkt z czytelną etykietą – tłumaczy Arkadiusz Krużycki, menedżer produktu w Etisoft.

 

W jaki sposób weryfikować poprawność druku etykiet?

 

Do weryfikacji poprawności druku etykiet wykorzystuje się drukarki przemysłowe z systemem walidacji. Urządzenie pozwala na sprawdzenie czytelności na etapie ich drukowania. Po wykryciu błędnie wydrukowanej etykiety zostaje ona oznaczona w sposób uniemożliwiający jej dalsze wykorzystanie, na przykład poprzez całkowity zadruk wybranym wzorem. Następnie urządzenie ponownie drukuje etykietę i weryfikuje jej poprawność. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie 100% poprawnie wydrukowanych etykiet. Zaawansowane rozwiązania umożliwiają również skuteczną walidację przy jednoczesnym zminimalizowaniu konieczności ingerencji operatora, co pozwala na wprowadzenie automatyzacji procesów. Drukarki przemysłowe z weryfikatorem kodów dają gwarancję, że kod zostanie tak samo odczytany na wszystkich urządzeniach, a także spełni wymagania branżowe. Jak to się robi w praktyce?

 

Jeden z klientów firmy Etisoft, producent systemów i komponentów samochodowych, planował wdrożyć w zakładzie rozwiązanie gwarantujące całkowitą eliminację błędnego lub nieczytelnego kodu kreskowego. Celem było podniesienie jakości oferowanych usług oraz zapewnienie pozostałym uczestnikom procesu możliwości realizacji działań bez zbędnych przestojów powodowanych nieczytelnymi etykietami. Osiągnięto go poprzez zastosowanie przemysłowej drukarki kodów kreskowych z weryfikatorem kodów Printronix T8000 ODV-2D. Zaawansowany mechanizm odczytu sprawdza poprawność do 50 kodów kreskowych na jednej etykiecie, natychmiast po wydruku. Pozwala to uzyskać 100% poprawnie wydrukowanych oznaczeń. Po wdrożeniu rozwiązania opartego na weryfikacji etykiet ryzyko dostaw produktów z nieczytelnym kodem kreskowym zostało wyeliminowane – podkreśla ekspert.

 

Weryfikacja etykiet jeszcze na etapie druku stanowi znaczne ułatwienie w procesie produkcji, magazynowania oraz sprzedaży. Wpływa pozytywnie na wskaźniki wydajnościowe oraz jakościowe zakładów, a także pozwala zmniejszyć lub wyeliminować koszty związane z reklamacjami i zwrotami wynikającymi z braku możliwości prawidłowego wykorzystania produktów z nieczytelnymi etykietami. Pozwala to budować w oczach kontrahentów wiarygodność oraz wizerunek rzetelnego dostawcy, dbającego o jakość dostarczanych produktów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.