Komunikaty PR

Do czynienia dobra gotowi, start! Ruszył I Charytatywny Bieg #KilometryDobra

2021-05-10  |  16:25
Biuro prasowe

Dobro da się zmierzyć, także pokonanymi kilometrami. Z tego założenia wychodzą twórcy I Charytatywnego Biegu #KilometryDobra. Trwająca cały maj akcja przyciąga prostymi zasadami, a przede wszystkim ideą – zapisując się do Biegu wybieramy organizację społeczną, którą wesprze dokonana przez nas opłata startowa.

Od marca trwa ósma edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, jest to edycja wyjątkowa – niemalże w całości skupiona na działaniach w sieci. Tradycyjne działania kampanijne, takie jak zbiórki do puszek, kwesty, kiermasze rękodzieła, czy różnorodne lokalne wydarzenia są poważnie ograniczone. Wobec tego, by wspomóc uczestników w zbiórce środków na realizację ich szczytnych celów społecznych, w maju zainaugurowano wyjątkową akcję towarzyszącą kampanii – I Charytatywny Bieg #KilometryDobra.
 

Akcja dla każdego

Tak o idei Biegu mówi pomysłodawca Kilometrów Dobra, Prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert KawałkoPrzez pierwsze dwa miesiące tegorocznej kampanii uczestnikom udało się zebrać 101 769 zł. Naszym celem jest podwojenie, a może nawet potrojenie dotychczasowego wyniku do końca maja. Stąd pomysł na organizację akcji towarzyszącej, tj. I Charytatywnego Biegu #KilometryDobra, do którego może włączyć się dosłownie każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy stanu zdrowia. Co ważne, akcja jest zupełnie bezpieczna z punktu widzenia trwającej pandemii, bowiem biegacze pokonują swoje dystanse indywidualnie w wyznaczonym przez siebie miejscu i terminie.

Prosty przepis na #KilometryDobra

Zasady akcji są proste. By wziąć udział w I Charytatywnym Biegu #Kilometry Dobra, należy:

1. Wejść na stronę kilometrydobra.pl

2. Wybrać jedną z szesnastu organizacji, dla której chce się pokonać wybrany przez siebie dystans

3. Wybrać dystans, który chce się pokonać:

2,5 KM – 11 zł

4 KM – 22 zł

10 KM – 44 zł

40 Km – 88 zł (ten dystans można pokonać drużynowo, maksymalnie w 6 osób)

4. Wypełnić formularz

5. Dokonać opłaty wstępnej, która zostanie przeznaczona na wybraną przez siebie organizację

6. Pokonać wybrany dystans

7. Dokonać pomiaru czasu, robiąc zdjęcie lub zrzut ekranu zegarka, aplikacji bądź wyświetlacza bieżni, co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy wgrać na stronę WWW Biegu.

Co istotne, wybranego dystansu nie trzeba pokonywać jednorazowo, można go rozłożyć na cały maj. Jak dodaje Robert Kawałko: Pragniemy, aby każdy miał szansę włączyć się do akcji. Nie trzeba być zawodowym biegaczem, wystarczy chęć pomocy potrzebującym. Wybrany przez siebie dystans można przebiec lub przejść, ważne by zrobić to za pomocą własnych nóg.

 

Ale po co to całe zamieszanie?

W tym roku w kampanii Kilometry Dobra udział bierze 16 fundacji i stowarzyszeń z całej Polski. Jak mówi Marcin Małecki, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w ZamościuNaszym celem w tegorocznej kampanii jest zebranie środków na remont budynku, do którego zostanie przeniesiony Warsztat Terapii Zajęciowej w Zamościu, w którym to 52 dorosłe osoby niepełnosprawne będą uczestniczyły w zajęciach dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. Powstanie 8 pracowni: poligraficzna, tkacko - plastyczna, gospodarstwa domowego, pracownie krawieckie, ceramiczna i stolarska. Dzięki temu osoby niepełnosprawne będą mogły rozwijać swoje pasje, a także czuć się potrzebnymi innym. Przedstawicielka kolejnej organizacji Africa Help z Poznania, Anna Walkowiak dopowiada: Czasami, aby coś zmienić lub osiągnąć trzeba połączyć z kimś siły. Właśnie dlatego na potrzeby Kampanii Kilometry Dobra wspólnie z warszawską organizacją To Help Africa stworzyliśmy koalicję Afrykańskich Kilometrów Dobra. Zbieramy środki na doprowadzenie wody do wioski Antakae w Tanzanii. Mieszka w niej 3000 osób, które nie mają wody zdatnej do picia, umierają na tyfus i cholerę. 

 

Za środki zebrane w kampanii pozostali uczestnicy sfinansują także m.in. organizację turnusów terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych i autystycznych, rozbudowę placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, utrzymanie poradni prawnej, pedagogicznej i terapii dla osób uzależnionych, powstanie Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej dla seniorów, czy rozbudowę hospicjum dla osób nieuleczalnie chorych. Każdy cel, na który zbierane są środki w kampanii jest wyjątkowy, tak jak reprezentujące je organizacje. Warto więc ruszyć się z przysłowiowej kanapy i pokonać kilometry dobra, by mogło się zadziać dużo, dużo i jeszcze więcej DOBRA.

Wsparcie gwiazd

Kampania Kilometry Dobra co roku przyciąga gwiazdy. W tym roku akcja oraz towarzyszący jej I Charytatywny Bieg #KilometryDobra wspierany jest m.in. przez podwójnego mistrza świata w triathlonie, Jerzego Górskiego i przez aktorów: Beatę Ścibakównę, Wiktorię Gąsiewską, Kubę Dmochowskiego i Waldemara Barwińskiego. Tak o udziale w kampanii mówi Jerzy GórskiKilometry Dobra to fantastyczna inicjatywa, w której udział bierze 16 organizacji pracujących na co dzień na rzecz osób potrzebujących. To wy zadecydujecie, której z nich pomożecie. Zapraszam do udziału w akcji!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Odsłonięto wystawę o Szarych Szeregach na skwerze Hoovera w Warszawie Biuro prasowe
2024-09-27 | 14:25

Odsłonięto wystawę o Szarych Szeregach na skwerze Hoovera w Warszawie

W 85. rocznicę założenia Szarych Szeregów, 27 września 2024 r., Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego otworzyła plenerową wystawę „Dziś, Jutro, Pojutrze
Kultura CRAFTY - SPR AWARDS. Pierwsza edycja.
2024-09-16 | 12:50

CRAFTY - SPR AWARDS. Pierwsza edycja.

Crafty – SPR Awards to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Producentów Reklamowych, mająca na celu wyróżnienie twórców reklam i wzmocnienie branży.
Kultura Świętuj powrót do Hogwartu: nowy zestaw LEGO® Harry Potter™ Nora – Edycja Kolekc
2024-09-03 | 12:00

Świętuj powrót do Hogwartu: nowy zestaw LEGO® Harry Potter™ Nora – Edycja Kolekc

Grupa LEGO ujawniła nowy zestaw kolekcjonerski LEGO® Harry Potter™ Nora, który przedstawia legendarny dom rodziny Weasleyów będący zarazem wymarzonym domem dla mugoli. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.