Do Escola S.A. dołączył zespół 20 programistów z IT.Focus, który wzmocni segment

Escola, jedna z czołowych firm tworzących aplikacje mobilne i webowe w Polsce powiększyła się o kolejny zespół. Do Escola S.A. dołączyło 20 doświadczonych programistów z IT.focus, którzy wzmocnią segment software house. Tym samym Escola S.A. to już 107-osobowy zespół oraz kolejne biuro w Polsce, w Katowicach. Powiększenie Escola o zespół IT.Focus i jego doświadczenie to kolejny krok w strategii rozwoju Escoli, który spółka przedstawiła w czasie emisji crowdfundingowej.
– Dzięki podpisanej umowie, dla Grupy Kapitałowej Escola pracuje już 107 pracowników i współpracowników. To kolejny cel w rozwoju, który postawiliśmy sobie w czasie emisji crowdfundingowej. Jesteśmy dumni, że do naszej grupy dołączył tak doświadczony zespół, co ważne, dotychczasowa kadra zarządzająca będzie dalej rozwijać zespół w Katowicach, a biuro zostanie utrzymane. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do pracy w nowym, tym razem śląskim oddziale Escoli – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola.
Firma IT.focus powstała w 2011 roku, aby pomagać firmom jak najlepiej wykorzystać technologię IT do podnoszenia zysków i rozwoju. Tworzy aplikacje mobilne, webowe i PWA. Zespół IT.Focus wykonał dotychczas przeszło 100 projektów i jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat Google potwierdzający kompetencje w tworzeniu nowoczesnych aplikacji mobilnych PWA.
- Jako IT.focus zawsze stawialiśmy cele biznesowe naszych klientów w centrum naszych wartości. Specjalizując się w JavaScripcie możemy dostarczać rozwiązania z zakresu aplikacji webowych, mobilnych oraz backendowych. Bardzo cieszymy się, że dołączamy do zespołu Escola, ludzi, którzy z pasją i najwyższym profesjonalizmem tworzą oprogramowanie, a także są jednym z najszybciej rozwijających się software houseów w Europie. Wierzymy, że synergia w rozwiązaniach technologicznych i procesach biznesowych pozwoli naszym wspólnym klientom dostarczać jeszcze większą wartość - mówi Jakub Król, CEO IT.Focus.
W poprzednich akwizycjach Escola nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Transakcją powiązaną było przejęcie zespołu ClickMaster z Krakowa celem rozbudowania swoich struktur kadrowych oraz przejęcia projektów. W listopadzie ubiegłego roku Escola przejęła zespół nastawiony na działalność w ramach sektora edukacji - Deal IT z Kalisza.
Escola planuje zadebiutować na NewConnect jeszcze w 2022 roku. Poza bazową działalnością jako software house, dywersyfikuje biznes produktami własnymi. W portfelu spółek tworzonych jako venture building rozwija aplikację Meetinga.com, platformę e-learnignową Wellms.io, platformę do kursów on-line MyVOD.io, oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com i aplikację dla branży HoReCa - Frivo.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.