Komunikaty PR

DO OK nawiązuje strategiczną współpracę z Sari Brander

2020-11-05  |  10:30
Biuro prasowe

Grupa DO OK SA, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych, w ramach rozwijania swojej działalności na rynku międzynarodowym i kreowania nowych czynników wzrostu, podjęła strategiczną współpracę z Sari Brander, doświadczoną menadżerką i ekspertką ds. sprzedaży i marketingu z Finlandii. Sari Brander dotychczas związana była m.in. z firmami takimi jak Microsoft czy amerykańską PGi, działającą w obrębie technologii i usług informatycznych, gdzie sprawowała funkcje zarządcze we wspomnianych obszarach. W DO OK będzie odpowiedzialna za zwiększenie popytu na usługi globalne spółki ze szczególnym uwzględnieniem rynku skandynawskiego.

- Miło nam poinformować o nowo nawiązanej współpracy, która jest kolejnym, istotnym krokiem na dalszej drodze dynamicznego rozwoju naszej spółki, jak również Grupy kapitałowej DO OK. Sari Brander jest menadżerką z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie projektowania i efektywnego wdrażania strategii rozwoju biznesu, ze szczególnym zainteresowaniem w obrębie zarządzania doświadczeniem klientów - zarówno w korporacjach jak również jako niezależny konsultant i przedsiębiorca. Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności jakie wniesie do DO OK, przyczynią się do zwiększenia sprzedaży na rynku skandynawskim, zdefiniowania nowych czynników wzrostu i zbudowania silnej pozycji naszej Grupy w tym regionie – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes i założyciel DO OK SA.

Rozwój przedstawicielstw zagranicznych oraz właściwe zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów to jedne z priorytetów spółki DO OK. Są one realizowane m.in. poprzez pozyskiwanie partnerów do współpracy, w krajach takich jak Norwegia, Dania czy Finlandia oraz zwiększanie liczby specjalistów odpowiedzialnych za rozwoju biznesu. Jest to również związane z rosnącym zapotrzebowaniem firm, dla których DO OK świadczy swoje usługi na tych rynkach.

W ocenie spółki rynek fiński i norweski są interesujące z perspektywy nienasycenia potrzebami lokalnych przedsiębiorstw w zakresie dojrzałej współpracy partnerskiej, doradztwa technologicznego i cyfryzacji. - W Finlandii brakuje aktualnie 14 tys. specjalistów IT. Nowe kanały dotarcia i współpraca z tak doświadczoną osobą jak Sari Brander ułatwią nam ekspansję w tym kierunku – mówi Dmitrij Żatuchin.

Sari Brander jest kolejną kobietą w top-managemencie firmy DO OK, który obecnie w całości tworzą przedstawicielki płci żeńskiej.

- Jestem bardzo usatysfakcjonowana możliwością dołączenia do zespołu DO OK i wniesienia swojego wkładu w kreowanie ścieżek jej wzrostu i rozwoju. Firma ma ugruntowaną pozycję, popartą sukcesami w zakresie realizacji dotychczasowych projektów biznesowych. Teraz oprogramowanie i kompetencje DO OK zostaną wprowadzone na szersze rynki. W tak wymagających czasach kluczowe jest połączenie starań i aktywne przyczynianie się do przekształcenia naszego świata i biznesu za pomocą oprogramowania opartego na wartościach. Wspólnie chcemy tworzyć zespół, który dostarcza oprogramowanie i produkty cyfrowe, które zmieniają otaczającą nas rzeczywistość w odpowiedzialny i zrównoważony sposób – mówi Sari Brander, Head of Growth w DO OK.

W ostatnich miesiącach zmiana modelu komunikacji, dotarcia i współpracy bieżącej na kanał sieciowy związana z pandemią koronawirusa wpłynęła na wzbogacenie oferty DO OK o usługi konsultingowe – warsztaty Value-Focused, Event Storming & Discovery Workshops oraz Product Design. Spółka stawia również na inwestycje w rozwiązania własne. Przykładem jest IoT Cloud – DoConnect – które ma przyczynić się do szybkiej transformacji firm produkujących osprzęt urządzeń niepodłączonych do chmury i tym samym umożliwić zdalną obsługę. We wrześniu zarząd spółki sfinalizował proces negocjacji domeny DoConnect.com, odkupując ją od zagranicznego właściciela. Aktualnie oczekuje na rejestrację unijnego znaku towarowego.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.