Komunikaty PR

DO OK S.A. laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020

2020-11-20  |  12:30
Biuro prasowe

DO OK, notowana na NewConnect spółka, zajmująca się doradztwem technologicznym i tworzeniem oprogramowania, została wyróżniona w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, który wyłania najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. DO OK zajęła 34. miejsce w kategorii Fast 50, którą podobnie jak w ubiegłych latach zdominowały przedsiębiorstwa specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania. Misją spółki jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług opartych na idei zrównoważonego rozwoju, powiązanego z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Na przestrzeni ostatnich czterech lat wzrost przychodów DO OK S.A. wyniósł 710 proc.

- Klasyfikacja w rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE to dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszego działania zgodnie z przyjętą przez nas misją przyczyniania się do kreowania zrównoważonej przyszłości. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój i pracującym na sukces naszej firmy. Razem tworzymy zespół, który dostarcza produkty i rozwiązania, które pomagają dbać o jakość życia ludzi, ich zdrowie i samopoczucie, a także dobre nawyki. We współpracy z klientami istotne znaczenie odgrywają dla nas wspólne wartości,  takie jak innowacyjność, wymiana wiedzy oraz świadomość wpływu  prowadzonej działalności na rynek, branżę i środowisko naturalne – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes i założyciel DO OK. – Nasze doświadczenie pokazuje, że przemyślane i odpowiedzialne działanie w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), może wygenerować zadowalające wyniki finansowe, jak również znaleźć praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach życia i biznesu – dodaje.

W 21. edycji rankingu firmy doradczej Deloitte najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej aż 30 proc. miejsc zajmują spółki z Polski. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, zestawienie zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania, wśród których znalazło się m.in. DO OK.

DO OK działa w branży IT od dekady. Firma koncentruje się na ofercie konsultingowej i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych w obszarach FinTech, MedTech, HealthCare i łańcucha dostaw, z wykorzystaniem technologii blockchain, Big Data, aplikacji internetowych, rozwiązań mobilnych i kompleksowych. Strategiczne rynki DO OK pod względem generowanych przychodów i kluczowych projektów to Holandia, Polska, Estonia oraz kraje nordyckie. Integracja działań na rynku zagranicznym i chęć lepszego zrozumienia potrzeb klientów skłaniają do angażowania nowych ekspertów odpowiedzialnych za rozwój biznesu, marketing i sprzedaż.

W listopadzie do spółki dołączyła Sari Brander, dotychczas związana m.in. z firmami takimi jak Microsoft i działającą w obrębie technologii i usług informatycznych amerykańską PGi. Nowa Head of Growth jest zaangażowana w rozwój grupy kapitałowej DO OK na rynku skandynawskim.

Również w tym miesiącu współpracę z zespołem odpowiedzialnym za kreowanie nowych czynników wzrostu rozpoczął Mihail Yaroshuk. Mihail posiada bogate doświadczenie w zakresie marketingu internetowego, kampanii digitalowych i pozyskiwania leadów sprzedażowych, które zdobywał w międzynarodowych korporacjach. Nowo nawiązana współpraca jest efektem uczestnictwa w rządowym programie wsparcia dla Białorusi - Poland.Business Harbour, którego celem jest ułatwienie specjalistom IT, start-upom i innym firmom bezproblemowej relokacji i rozpoczęcia działalności na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

- Jednym z fundamentalnych założeń w DO OK jest dzielenie się wiedzą i cennym doświadczeniem oraz podejmowanie współpracy z ekspertami działającymi na rynku międzynarodowym. W ten sposób stajemy się firmą o globalnym zasięgu i potencjale, otwierającą się na nowe perspektywiczne rynki zbytu i innowacyjne sektory. Taką strategię zamierzamy kontynuować w przyszłości – podsumowuje Dmitrij Żatuchin.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie Biuro prasowe
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna
Giełda MediSensonic przygotowuje się do procesu certyfikacji dla Touchwave’
2024-05-29 | 08:45

MediSensonic przygotowuje się do procesu certyfikacji dla Touchwave’

MediSensonic planuje w 2025 roku przeprowadzenie procesu szybkiej ścieżki certyfikacji dla jednego ze swoich wiodących projektów – ‘Touchwave’. To efekt pomyślnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.