DO OK S.A. laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020
DO OK, notowana na NewConnect spółka, zajmująca się doradztwem technologicznym i tworzeniem oprogramowania, została wyróżniona w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, który wyłania najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. DO OK zajęła 34. miejsce w kategorii Fast 50, którą podobnie jak w ubiegłych latach zdominowały przedsiębiorstwa specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania. Misją spółki jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług opartych na idei zrównoważonego rozwoju, powiązanego z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Na przestrzeni ostatnich czterech lat wzrost przychodów DO OK S.A. wyniósł 710 proc.
- Klasyfikacja w rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE to dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszego działania zgodnie z przyjętą przez nas misją przyczyniania się do kreowania zrównoważonej przyszłości. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój i pracującym na sukces naszej firmy. Razem tworzymy zespół, który dostarcza produkty i rozwiązania, które pomagają dbać o jakość życia ludzi, ich zdrowie i samopoczucie, a także dobre nawyki. We współpracy z klientami istotne znaczenie odgrywają dla nas wspólne wartości, takie jak innowacyjność, wymiana wiedzy oraz świadomość wpływu prowadzonej działalności na rynek, branżę i środowisko naturalne – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes i założyciel DO OK. – Nasze doświadczenie pokazuje, że przemyślane i odpowiedzialne działanie w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), może wygenerować zadowalające wyniki finansowe, jak również znaleźć praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach życia i biznesu – dodaje.
W 21. edycji rankingu firmy doradczej Deloitte najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej aż 30 proc. miejsc zajmują spółki z Polski. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, zestawienie zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania, wśród których znalazło się m.in. DO OK.
DO OK działa w branży IT od dekady. Firma koncentruje się na ofercie konsultingowej i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych w obszarach FinTech, MedTech, HealthCare i łańcucha dostaw, z wykorzystaniem technologii blockchain, Big Data, aplikacji internetowych, rozwiązań mobilnych i kompleksowych. Strategiczne rynki DO OK pod względem generowanych przychodów i kluczowych projektów to Holandia, Polska, Estonia oraz kraje nordyckie. Integracja działań na rynku zagranicznym i chęć lepszego zrozumienia potrzeb klientów skłaniają do angażowania nowych ekspertów odpowiedzialnych za rozwój biznesu, marketing i sprzedaż.
W listopadzie do spółki dołączyła Sari Brander, dotychczas związana m.in. z firmami takimi jak Microsoft i działającą w obrębie technologii i usług informatycznych amerykańską PGi. Nowa Head of Growth jest zaangażowana w rozwój grupy kapitałowej DO OK na rynku skandynawskim.
Również w tym miesiącu współpracę z zespołem odpowiedzialnym za kreowanie nowych czynników wzrostu rozpoczął Mihail Yaroshuk. Mihail posiada bogate doświadczenie w zakresie marketingu internetowego, kampanii digitalowych i pozyskiwania leadów sprzedażowych, które zdobywał w międzynarodowych korporacjach. Nowo nawiązana współpraca jest efektem uczestnictwa w rządowym programie wsparcia dla Białorusi - Poland.Business Harbour, którego celem jest ułatwienie specjalistom IT, start-upom i innym firmom bezproblemowej relokacji i rozpoczęcia działalności na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
- Jednym z fundamentalnych założeń w DO OK jest dzielenie się wiedzą i cennym doświadczeniem oraz podejmowanie współpracy z ekspertami działającymi na rynku międzynarodowym. W ten sposób stajemy się firmą o globalnym zasięgu i potencjale, otwierającą się na nowe perspektywiczne rynki zbytu i innowacyjne sektory. Taką strategię zamierzamy kontynuować w przyszłości – podsumowuje Dmitrij Żatuchin.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.