Komunikaty PR

Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą

2022-06-24  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Ekologicznie i ekonomicznie

„Clean living” („czyste życie”), trend, który w istocie świadczy o wzroście naszej eko-świadomości, staje się koniecznością, bowiem eko-rozwiązania oznaczają znaczące oszczędności w portfelu. Odnawialne źródła energii wykorzystujące zieloną energię pochodzącą ze środowiska, to jedyny sposób by uniezależnić się od rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego.

 

Pompy ciepła w domach Villa Campina, służące do ogrzewania, są rozwiązaniem przyjaznym środowisku, a zarazem kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną. Do ogrzania pomieszczeń i wody, oraz do wentylacji, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Ponadto wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków.

 

- W Villa Campina na podmiejskich terenach Warszawy stoi już ponad pięćdziesiąt domów zrealizowanych w technologii prefabrykacji, zbudowanych ze zdrowych, naturalnych materiałów, które podlegają recyklingowi. Postawiliśmy na ekologię przewidując, że to trend, który wkrótce stanie się nie tylko modą, ale też koniecznością. Teraz okazuje się, że niskie rachunki, dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się jednym z ważniejszych czynników, który jak magnes przyciąga do naszych domów coraz więcej klientów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

Estetyka i funkcjonalność

 

Domy stoją na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Jest miejsce na samochód, rowery, piaskownicę czy trampolinę dla dzieci. Parter to łącznie 63,52 m kw. Przesuwne panoramiczne przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła. Okna wychodzą na północ i południe a po ich otwarciu wychodzi się na taras o powierzchni 16,5 m kw., który jest przedłużeniem salonu i łączy pomieszczenie z niemałym ogrodem.

 

Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw. Na parterze jest salon, kuchnia i łazienka, a poddasze użytkowe to trzy sypialnie i widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.

 

Nie ma jak drewno

 

Do budowy domów zastosowane są naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi. To przede wszystkim drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych, oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.

 

Drewno cieszy się opinią szlachetnego surowca, który ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne, sprzyja odprężeniu i odczuwaniu pełni komfortu. Tworzy zdrowy do życia klimat, także dla alergików. Drewno jako materiał konstrukcyjny jest lekkie i bardzo wytrzymałe. Stanowi doskonały izolator. Ściany domu drewnianego oddychają lepiej niż murowane, szybko się ogrzewają i gwarantują dobrą ochronę przed upałem.

 

Nie bez znaczenia jest też powietrze w Villa Campina, wolne od zanieczyszczeń. To dzięki sąsiedztwu Puszczy Kampinoskiej.

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina Biuro prasowe
2024-03-28 | 15:30

Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina

Grupa Murapol, działająca w kilkunastu polskich miastach, poszerza swoje portfolio o kolejną nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Murapol Primo, pierwszy projekt dewelopera w Lublinie,
Nieruchomości Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi
2024-03-28 | 15:00

Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi

Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum
Nieruchomości Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach
2024-03-28 | 14:00

Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach

Grupa Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, wprowadza do swojej oferty 1 860 nowoczesnych lokali w nowych projektach oraz kolejnych etapach realizowanych już przedsięwzięć. Nowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.