Komunikaty PR

Dostawa 3000 przyłbic wyprodukowanych w technologii 3D dla personelu medycznego

2020-07-20  |  11:10

Od początku kryzysu COVID-19 DB Schenker współpracował z władzami m.in. Hiszpanii czy Francji, aby zagwarantować przepływ i skuteczną dystrybucję niezbędnych dostaw.

DB Schenker wykorzystuje 100% swoich możliwości w czasie obecnego kryzysu, spowodowanego przez COVID-19. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna w tej walce jest logistyka, doświadczenie i zasoby, operator podjął szereg inicjatyw. Jedną z nich było dostarczenie do bazy Airbusa w Getafe (Madryt) 3000 przyłbic 3D wykonanych w laboratorium firmy lotniczej w Niemczech, z myślą o bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia w Madrycie.

Po rozładowaniu towarów przywiezionych z Hamburga, elementy najnowszej generacji przyłbic zostały zmontowane i dostarczone władzom Hiszpanii w celu ich dystrybucji do szpitali w Madrycie. Produkcja części w technologii 3D upraszcza operacje i pozwala na łatwe powielanie. COVID-19 rozprzestrzenia się nie tylko przez usta i nos, ale również przez błony śluzowe oczu, dlatego też zdecydowano o wytwarzaniu przyłbic chroniących całe twarze.

Juan Carlos Moro, CEO DB Schenker w Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił: „W tym globalnym kryzysie bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy wzięli udział w walce z koronawirusem. DB Schenker pracuje na 100% swoich możliwości, zajmując się dystrybucją niezbędnych towarów na całym świecie, ale także przeznaczając środki, które pozwolą Hiszpanii jak najszybciej wyjść z pandemii. Solidarność nie zna granic i z tego powodu współpracujemy z takimi partnerami jak Airbus. Jestem bardzo dumny, że możemy się wzajemnie wspierać, szybko reagując na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia, których doświadczamy”.

Plan działania na rzecz solidarności

Współpraca DB Schenker i firmy Airbus stanowi dopełnienie szeregu działań mających charakter solidarnościowy, które operator logistyczny promuje od początku kryzysu. W Madrycie ściśle współpracuje z kierownictwem szpitala polowego utworzonego w IFEMA (z ang. Fair Institution of Madrid), zapewniając optymalny podział przekazywanych środków. W tym celu DB Schenker rozładowuje pojazdy, które docierają do placówki i przekazuje towar w możliwie najskuteczniejszy sposób, aby pomóc osobom zakażonym koronawirusem.

Natomiast w Nicei (Francja) DB Schenker dostarczył do Regionalnej Agencji Zdrowia Alp Nadmorskich (z ang. Regional Health Agency of the Maritime Alps) 300 000 wysokofiltrujących masek ochronnych. Ponadto w 154 francuskich oddziałach DB Schenker rozprowadzono 54 000 masek, aby chronić pracowników, którzy współpracują bezpośrednio z zakładami opieki zdrowotnej i ich głównymi dostawcami, kontrolując tym samym bezpieczeństwo procesów.

Program lotów czarterowych dla międzykontynentalnej logistyki w sytuacjach kryzysowych

Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, DB Schenker w tej trudnej sytuacji utrzymuje swoje zdolności produkcyjne na poziomie 100% w zakresie transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej. Dzięki temu gwarantuje ciągłość dostaw na całym świecie. Jednym z rozwiązań wprowadzonych przez operatora jest program lotów czarterowych, który łączy Europę z Dalekim Wschodem i Ameryką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na niezbędne produkty.

Podsumowując, DB Schenker uczestniczy w rozwiązywaniu głównych wyzwań stojących obecnie przed łańcuchem dostaw jakimi są logistyka towarów i sprzętu medycznego oraz ich dostarczanie do różnych zakątków świata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.