Dostawa 3000 przyłbic wyprodukowanych w technologii 3D dla personelu medycznego
Od początku kryzysu COVID-19 DB Schenker współpracował z władzami m.in. Hiszpanii czy Francji, aby zagwarantować przepływ i skuteczną dystrybucję niezbędnych dostaw.
DB Schenker wykorzystuje 100% swoich możliwości w czasie obecnego kryzysu, spowodowanego przez COVID-19. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna w tej walce jest logistyka, doświadczenie i zasoby, operator podjął szereg inicjatyw. Jedną z nich było dostarczenie do bazy Airbusa w Getafe (Madryt) 3000 przyłbic 3D wykonanych w laboratorium firmy lotniczej w Niemczech, z myślą o bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia w Madrycie.
Po rozładowaniu towarów przywiezionych z Hamburga, elementy najnowszej generacji przyłbic zostały zmontowane i dostarczone władzom Hiszpanii w celu ich dystrybucji do szpitali w Madrycie. Produkcja części w technologii 3D upraszcza operacje i pozwala na łatwe powielanie. COVID-19 rozprzestrzenia się nie tylko przez usta i nos, ale również przez błony śluzowe oczu, dlatego też zdecydowano o wytwarzaniu przyłbic chroniących całe twarze.
Juan Carlos Moro, CEO DB Schenker w Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił: „W tym globalnym kryzysie bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy wzięli udział w walce z koronawirusem. DB Schenker pracuje na 100% swoich możliwości, zajmując się dystrybucją niezbędnych towarów na całym świecie, ale także przeznaczając środki, które pozwolą Hiszpanii jak najszybciej wyjść z pandemii. Solidarność nie zna granic i z tego powodu współpracujemy z takimi partnerami jak Airbus. Jestem bardzo dumny, że możemy się wzajemnie wspierać, szybko reagując na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia, których doświadczamy”.
Plan działania na rzecz solidarności
Współpraca DB Schenker i firmy Airbus stanowi dopełnienie szeregu działań mających charakter solidarnościowy, które operator logistyczny promuje od początku kryzysu. W Madrycie ściśle współpracuje z kierownictwem szpitala polowego utworzonego w IFEMA (z ang. Fair Institution of Madrid), zapewniając optymalny podział przekazywanych środków. W tym celu DB Schenker rozładowuje pojazdy, które docierają do placówki i przekazuje towar w możliwie najskuteczniejszy sposób, aby pomóc osobom zakażonym koronawirusem.
Natomiast w Nicei (Francja) DB Schenker dostarczył do Regionalnej Agencji Zdrowia Alp Nadmorskich (z ang. Regional Health Agency of the Maritime Alps) 300 000 wysokofiltrujących masek ochronnych. Ponadto w 154 francuskich oddziałach DB Schenker rozprowadzono 54 000 masek, aby chronić pracowników, którzy współpracują bezpośrednio z zakładami opieki zdrowotnej i ich głównymi dostawcami, kontrolując tym samym bezpieczeństwo procesów.
Program lotów czarterowych dla międzykontynentalnej logistyki w sytuacjach kryzysowych
Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, DB Schenker w tej trudnej sytuacji utrzymuje swoje zdolności produkcyjne na poziomie 100% w zakresie transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej. Dzięki temu gwarantuje ciągłość dostaw na całym świecie. Jednym z rozwiązań wprowadzonych przez operatora jest program lotów czarterowych, który łączy Europę z Dalekim Wschodem i Ameryką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na niezbędne produkty.
Podsumowując, DB Schenker uczestniczy w rozwiązywaniu głównych wyzwań stojących obecnie przed łańcuchem dostaw jakimi są logistyka towarów i sprzętu medycznego oraz ich dostarczanie do różnych zakątków świata.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.