DRAGO entertainment z 56 proc. wzrostem przychodów netto r/r w I kwartale 2021r.

DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier wideo specjalizujący się w grach z gatunku symulator & survival, wypracował w I kwartale br. prawie 113 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży. To 56 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku. Obecnie Studio pracuje nad kilkoma autorskimi tytułami, w tym Winter Survival Simulator, Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, czy Red Frost. Wishlisty wszystkich autorskich gier DRAGO entertainment wynoszą prawie 250 tys. zapisów.
- W pierwszym kwartale br. odnotowaliśmy przychody netto ze sprzedaży na poziomie prawie 113 tys. zł. Co warte podkreślenia, w raportowanym okresie nie wydaliśmy żadnej gry, przez co nie odnotowaliśmy zysku. Był to dla nas czas intensywnej produkcji, przed nami najważniejsze premiery. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi kilka gier z naszego portfolio. Najbliższą premierą będzie Gas Station Simulator, którego prolog został już pobrany przez ponad 100 tys. graczy. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.
Od 28 kwietnia prolog Gas Station Simulator: Early Days jest dostępny na platformie Steam. Gracze mogą w nim zmierzyć się z rozbudową zniszczonej stacji benzynowej. Projekt w zaledwie kilka dni otrzymał ponad 90 proc. pozytywnych recenzji i cały czas utrzymuje się na poziomie pomiędzy 91-93 proc. Dzienny przyrost wishlisty tego projektu sięga ok. 1500 zapisów. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Premiera gry zaplanowana jest na lato br.
DRAGO entertainment pracuje jednocześnie nad kilkoma innymi tytułami, w tym m.in. Red Frost, Food Truck Simulator, czy Winter Survival Simulator. Ostatni projekt w lutym tego roku trafił na TOP Wishlist platformy Steam. Winter Survival Simulator powstaje we współpracy z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Gra umożliwia użytkownikom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Symulator przetrwania pojawi się na rynku do końca 2021 r. Tytuł niezmiennie utrzymuje się na pierwszych stronach platformy Steam, wśród najbardziej oczekiwanych symulatorów oraz gier z gatunku adventures.
W kwietniu br. Studio zawarło umowy z Movie Games Mobile oraz Bored Games. W ramach pierwszej umowy powstaną wersje mobilne gier z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment. Bored Games zrealizuje wybrane projekty z portfolio produkcyjnego DRAGO w wersjach planszowych.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.