Komunikaty PR

Draw Distance ma umowę z Epic Games

2021-02-26  |  10:00
Biuro prasowe

 

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera drugiej części najpopularniejszej produkcji Draw Distance – Serial Cleaners. Spółka poinformowała właśnie o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z Epic Games, Inc., dzięki czemu – w dniu premiery – gra będzie także dostępna w sklepie Epic Games Store. Premiera Serial Cleaners odbędzie się w tym roku.

- Epic Games Store to sklep cyfrowy, w którym oferowane są wyselekcjonowane tytuły na PC i Mac. Podpisana umowa dystrybucyjna z Epic Games, z uwagi na zasięg i renomę tej platformy, może mieć istotny wpływ na wyniki sprzedażowe Serial Cleaners. Warto podkreślić, że przy współpracy z Epic Games Store, twórca gry otrzymuje aż 88 proc. przychodów z jej sprzedaży, w wielu innych sklepach oferowanych jest 70 proc. – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance. – Dzięki współpracy z Epic Games Store Serial Cleaners zyska dużą widoczność, o co walczą dziś wszyscy producenci gier. Na tej platformie jest wciąż dużo mniej gier niż na Steam, za to są one starannie wybrane przez pracowników Epic Games. Cieszy nas fakt, że Serial Cleaners został oceniony jako gra atrakcyjna wizualnie i gameplayowo, to potwierdzenie, że idziemy z tą grą w dobrym kierunku – dodaje Michał Mielcarek.

Serial Cleaners to pierwszy projekt w historii Draw Distance dostępną na platformie sprzedażowej Epic Games Store. Gra łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Tytuł inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Akcja gry zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku.

- Każdy z etapów w Serial Cleaners będzie nawiązywał do konkretnego filmu z epoki. Przy tworzeniu poprzedniej części inspirowaliśmy się Fargo i Pulp Fiction. W latach 90., które pokażemy w najnowszej produkcji, wybór jest zdecydowanie większy – dekadę zaczyna m.in. Terminator 2, a kończy Matrix. To co kojarzy nam się z tym okresem to poczucie bezpieczeństwa, ale tylko pobieżne, ten klimat będzie odczuwalny podczas rozgrywki – mówi prezes Draw Distance.

Gracze wcielą się w rolę profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Trzeba więc będzie tak zaplanować działania, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Decyzje graczy będą miały wpływ na rozwój fabuły.

Poprzednia część gry – Serial Cleaner – od czasu premiery w 2017 r. trafiła do ponad miliona posiadaczy na wszystkich możliwych platformach. Gra dwukrotnie trafiła do abonamentu Twitch Prime, który jest liderem wśród serwisów streamingujących. Tytuł był także obecny w Humble Montly (obecnie Humble Choice), a także w zestawie Curve Digital Humble Bundle. Dzięki współpracy z Limited Run ukazała się również limitowana pudełkowa edycja Serial Cleaner na platformę PlayStation 4.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Ignibit S.A. z sukcesem zakończyła ofertę publiczną akcji Biuro prasowe
2021-04-09 | 08:00

Ignibit S.A. z sukcesem zakończyła ofertę publiczną akcji

Ignibit S.A. zajmująca się produkcją autorskich gier wideo, portowaniem projektów PC na VR oraz realizacją strategicznych kontraktów komercyjnych, z sukcesem zakończyła ofertę
Giełda 29 kwietnia na PlayStation VR zadebiutuje Layers of Fear
2021-04-07 | 14:45

29 kwietnia na PlayStation VR zadebiutuje Layers of Fear

Po Oculus Rift, Oculus Quest i Viveport przyszedł czas na VR-owe gogle Sony – od 29 kwietnia – Layers of Fear – będzie dostępny także na PlayStation VR. Incuvo, notowany na
Giełda Do jutra trwają zapisy w ramach oferty publicznej akcji Ignibit S.A.
2021-04-07 | 11:00

Do jutra trwają zapisy w ramach oferty publicznej akcji Ignibit S.A.

  Do 8 kwietnia trwają zapisy w ramach oferty publicznej akcji serii E Ignibit S.A., zajmującej się produkcją autorskich gier wideo, portowaniem projektów PC na VR oraz

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.