Druga edycja badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce"
Rozpoczyna się druga edycja badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce"
2024-01-31
Z inicjatywy APA Group oraz kluczowych instytucji przemysłowych w Polsce rozpoczyna się druga edycja ogólnopolskiego badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce". Celem badania jest zebranie informacji o obecnym stanie i kierunkach rozwoju czwartej rewolucji przemysłowej w kraju, a także identyfikacja wyzwań i możliwości związanych z transformacją cyfrową.
Badanie, które cieszy się patronatem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK oraz wsparciem Platformy Przemysłu Przyszłości, Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz E-DIH Silesia Smart Systems, jest skierowane do menedżerów i specjalistów z branży. Organizatorzy zachęcają do udziału w ankiecie, podkreślając, że jest to unikalna okazja do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem w obszarze Przemysłu 4.0.
Facebook Post: https://www.facebook.com/apagrouppl/posts/pfbid02rm54wbaGSw1gr51bwh6skExyNuJYS7VhADvjzsbEX6ViuRWLVfRWa7PkYmaP59Bl
Ankieta badawcza, która jest dostępna online, wymaga jedynie 8 minut na wypełnienie i gwarantuje pełną anonimowość uczestników. Zgromadzone dane posłużą do opracowania raportu pełnego insightów, który ma na celu przedstawienie aktualnego stanu przemysłu oraz wskazanie ścieżek jego dalszego rozwoju.
Patronat medialny nad badaniem objęły renomowane redakcje z branży, w tym Magazyn Automatyka, portal automatykaonline.pl, dlaprodukcji.pl, nowoczesny-przemysl.pl orazWNP.pl.
Wyniki pierwszej edycji badania wskazały m.in. na znaczący wpływ Przemysłu 4.0 na konkurencyjność firm. Aż 83% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że wdrożenie Przemysłu 4.0 pozwala podnieść konkurencyjność firmy w branży, a co czwarty badany uznał transformację cyfrową za element konieczny do rozwoju i przetrwania na rynku. Podsumowanie edycji 2023 można znaleść poniżej:
Organizatorzy badania podkreślają, że aktywny udział menedżerów i specjalistów jest kluczowy dla zrozumienia obecnych trendów i wyzwań stojących przed polskim przemysłem, a wyniki badania pozwolą na lepsze dostosowanie strategii rozwojowych i innowacyjnych w polskich przedsiębiorstwach.
Więcej informacji: https://apagroup.prowly.com/232070-polscy-przedsiebiorcy-nie-wykorzystuja-w-pelni-potencjalu-przemyslu-40-wyniki-raportu
Link do ankiety badawczej: https://cutt.ly/gwZKPxcA

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.