Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie działań w oparciu o zgromadzone informacje. Te rozwiązania znacznie zyskują na popularności, co potwierdzają dane. W 2022 r. aż 34% budujących dom zdecydowało się na inteligentne instalacje – wynika z analiz portalu Oferteo. Wśród popularnych urządzeń dedykowanych smart home (tj. inteligentnym domom) są systemy oświetlenia, kamery monitoringu, inteligentne domofony i wideodzwonki, sterowniki ogrzewaniem, klimatyzatory czy też systemy audio. Rozwiązania SMART pozwalają znacznie ułatwić obsługę sprzętu, zapewnić bezpieczeństwo, a nawet ograniczyć koszty – nic więc dziwnego, że zyskują zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale również biznesu.
Siedziba nowoczesnej firmy powinna zostać wyposażona w inteligentne urządzenia, które mogą realnie wpłynąć na produktywność pracowników oraz ich komfort pracy. Od czujników temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia – pozwalające dopasować warunki w biurze do preferencji pracowników – aż po inteligentne sale spotkań umożliwiające rozpoznanie członków zespołu na podstawie skanu twarzy. Choć niektóre systemy i urządzenia mogą stwarzać wrażenie, jakby były z pogranicza science fiction, to są one już w zasięgu zarówno konsumentów, jak i biznesu.
Jednym z przykładów rozwiązań, które już dziś mogą wesprzeć proces tworzenia biura przyszłości, są urządzenia wielofunkcyjne. Te narzędzia - pozwalające na drukowanie, kopiowanie i faksowanie - odpowiednio podłączone do sieci organizacji mogą również znacznie usprawnić proces skanowania czy zapisywania dokumentów w wybranych folderach na dyskach sieciowych przypisanych do konkretnego pracownika. Tego typu ustawienia pomagają uniknąć bałaganu we wspólnych zasobach pracowników oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo „zgubienia” pliku na dysku. Obserwujemy obecnie wzrost zainteresowania narzędziami do digitalizacji zasobów organizacji oraz oprogramowania pozwalającego na automatyzację procesów obsługi dokumentacji. Firmy koncentrują się na wdrożeniu obiegu zasobów online, który będzie możliwie sprawny i intuicyjny, a przy tym bezpieczny. Powszechne staje się wprowadzenie rozwiązań sieciowych na rzecz rezygnacji z tych lokalnych, podłączonych do złącza USB. Wynika to z konieczności zdalnego monitorowania funkcjonowania sprzętu oraz możliwości reagowania w przypadku awarii. Dodatkowo warto pamiętać, że digitalizacja zasobów firmy ma ogromny wpływ na work-flow pracowników bez względu na lokalizacje, z której pracują.
Wdrożenie do infrastruktury druku urządzenia wielofunkcyjnego pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, ale również środków. Korzystanie z jednego sprzętu z wieloma funkcjami jest tańsze niż posiadanie kilku urządzeń, które trzeba nie tylko kupić, ale również odpowiednio serwisować. Takie rozwiązanie może nie tylko wesprzeć biznes w obszarze druku, ale również w procesie administracji dokumentacją oraz digitalizacji zasobów. Ze względu na szeroki zakres możliwości oferowany przez ten sprzęt, idealnie nadaje się on biur lub też do użytku domowego. Dodatkowo ma on również funkcję zlecania druku bezpośrednio ze smartfona, co znacznie przyspiesza cały proces wydruku.
Lepsza koncentracja pracowników i większa produktywność to tylko niektóre z korzyści wdrożenia inteligentnych rozwiązań w organizacji. Te czynniki mają ogromny wpływ nie tylko na komfort pracy członków zespołów, ale również ogólne postrzeganie firmy. Biuro przyszłości może zostać stworzone już dziś, dlatego warto wyposażyć siedzibę firmy w rozwiązania, które pozwolą na wydajną i komfortową pracę jutra.
Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.