DS Smith zastąpiło już 170 mln plastikowych opakowań
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań, zapowiedział właśnie intensywniejsze działania w zakresie zastępowania plastiku bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami. Firma informuje, że od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku Strategii Zrównoważonego Rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość” zastąpiła 170 milionów sztuk problematycznych tworzyw sztucznych swoimi rozwiązaniami z tektury, przeznaczonymi dla supermarketów i sprzedawców internetowych na całym świecie.
Oznacza to średnio ponad 2 miliony sztuk plastiku jednorazowego użytku tygodniowo z opakowań i standów POS swoich klientów – czyli 12 000 sztuk na godzinę1 – zwiększając możliwości recyklingu opakowań swoich klientów i zmniejszając wpływ na środowisko.
– Współpracujemy z naszymi klientami, aby do 2025 roku zastąpić ponad miliard sztuk problematycznego plastiku opakowaniami z tektury falistej, w pełni nadającymi się do recyklingu. Konsumenci coraz częściej domagają się mniejszej ilości odpadów z ich produktów, a my przyjmujemy ten program zmian, aby chronić planetę i tworzyć lepszą przyszłość – mówi Marta Jędrzejczak, marketing manager w DS Smith Packaging Polska.
Polska ma za zadanie zaimplementować do swojego porządku prawnego nowe przepisy dotyczące Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP). Wynika to z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2018/851 z 30 maja 2018 r., która zobowiązuje kraje Unii Europejskiej do osiągnięcia do 2035 roku 65 proc. poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Celem zaktualizowanych przepisów ma być zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów ogólnie i na mieszkańca, zapewnienie wysokiej jakości recyklingu oraz wykorzystanie poddanych recyklingowi odpadów jako ważnego źródła surowców.
Ustawa dotycząca ROP będzie miała realny wpływ na funkcjonowanie całego rynku gospodarowania odpadami w Polsce. Producenci, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, wezmą odpowiedzialność za cały cykl życia opakowań. W praktyce producenci – w ramach ROP – będą ponosić specjalną opłatę opakowaniową, która ma trafiać do gmin i pokrywać zbieranie i przetwarzanie odpadów opakowaniowych.
Na tę chwilę, zdaniem polskich przedsiębiorców, Polska mało skutecznie radzi sobie ze zbiórką i recyklingiem odpadów. Zauważalny jest brak efektywnego systemu zbierania, segregacji i przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych.
Odpowiedzią na tę sytuację może być fakt, że DS Smith stworzył już ponad 1000 rozwiązań opakowaniowych opartych w całości na materiałach nadających się do recyklingu dla setek tysięcy produktów zarówno dla detalistów tradycyjnych, jak i handlu elektronicznego. Rozwiązania obejmują niemal wszystko, od skrzynek na wino i tacek na gotowe posiłki, po folię termokurczliwą i łubianki na świeże owoce.
Wykorzystując Wskaźniki Projektowania dla Obiegu Zamkniętego (Circular Design Metrics), DS Smith opracował szereg innowacyjnych projektów, aby wyeliminować nawet najmniejsze ilości opakowań plastikowych – zastępując plastikową taśmę uszczelniającą samozatrzaskującymi się klapkami z kartonu oraz zamieniając plastikowe etykiety na druk bezpośrednio na kartonie.
Prace DS Smith nad zastąpieniem tworzyw sztucznych są wspierane przez wart 100 milionów funtów program badawczo-rozwojowy Circular Economy, który ma na celu wsparcie zobowiązania firmy do zaoferowania wszystkim klientom opakowań w 100 proc. nadających się do recyklingu w ciągu najbliższych dwóch lat, a do 2030 roku – do ponownego wykorzystania lub recyklingu wszystkich opakowań.

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.