DSV – Global Transport and Logistics stawia na Podkarpacie
Okaeri Consulting
Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęło operacje w nowym terminalu drobnicowym
w Rzeszowie. Operator logistyczny wzmacnia tym samym swoją obecność w regionie podkarpackim, i zwiększa do 12 własną bazę terminali w kraju. To pierwszy projekt zrealizowany
w ramach pięcioletniego programu inwestycji DSV w Polsce, który stanowi początek kolejnego rozdziału w ponad 20-letniej historii związków firmy z Podkarpaciem.
HUB logistyczny w Rzeszowie
Uruchomiony z początkiem stycznia obiekt został zaprojektowany z myślą o potrzebach lokalnych podmiotów. Na łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego, jak i magazynowania. Obiekt pełni także funkcję cross-dock,
z którego korzystanie pozwala na eliminację etapu magazynowania produktów i ich kompletacji
w procesie dystrybucji.
W ramach rozwoju lokalizacji, z myślą o importerach i eksporterach z Polski oraz Ukrainy, na terenie obiektu powstanie docelowo również Magazyn Czasowego Składowania. To specjalny rodzaj magazynu, w którym możliwe jest przechowywanie towarów jeszcze zanim zostaną ukończone wszystkie formalności celne.
DSV jest związane z Rzeszowem i Doliną Lotniczą od ponad 20 lat. Uruchomienie nowego terminala jest kolejnym rozdziałem w naszej wspólnej historii – opowiada Łukasz Sujka, Branch Manager w DSV – Wierzymy, że dostęp do światowej klasy usług spedycji drogowej jest dziś jednym z elementów budowy przewagi konkurencyjnej zarówno dla biznesu, jak i całych regionów. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i know-how z lokalnymi partnerami oraz wspierać ich w drodze do realizacji ich celów.
DSV – Global Transport and Logistics rozpędza się w Rzeszowie
Stolica Podkarpacia od lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce i stanowi koło zamachowe dla wzrostu gospodarczego całego regionu. Rzeszów i lokalna strefa ekonomiczna przyciągają coraz większą liczbę inwestycji, dzięki którym udział województwa w polskim eksporcie stale rośnie.
Cieszymy się z tego, że to właśnie w Rzeszowie DSV zdecydowało się ulokować swoją inwestycję. Wierzymy, że dzięki obecności globalnego operatora logistycznego na Podkarpaciu otworzą się nowe możliwości rozwoju dla lokalnych przedsiębiorstw, a dla potencjalnych inwestorów będzie to kolejny argument za decyzją o ulokowaniu inwestycji właśnie na tutaj - mówi Krystian Kapinos, Wiceprezes Zarządu, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego
Inwestycja DSV w nowy terminal drobnicowy jeszcze mocniej powiąże aglomerację rzeszowską oraz region z krajową, europejską i globalną siecią połączeń logistycznych, co dodatkowo ułatwi lokalnym firmom i przedsiębiorcom realizację ich celów biznesowych. Ponadto jest to także pierwszy projekt, który został ukończony przez operatora w ramach jego największego dotychczas programu inwestycji w Polsce.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.