Komunikaty PR

Dwa oddziały PAKS oddelegowane do walki z COVID-19 wznawiają przyjęcia planowe

2020-06-15  |  14:11
Biuro prasowe

Zarząd Grupy American Heart of Poland (AHP) zdecydował o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach i Kędzierzynie-Koźlu, które wcześniej zostały oddelegowane do leczenia pacjentów kardiologicznych z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Obecnie wszystkie placówki Grupy AHP, za wyjątkiem PAKS w Zgierzu, która nadal funkcjonuje jako oddział zakaźny o profilu kardiologicznym, odmroziły przyjęcia planowe.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na terenie całego kraju zostały wytypowane szpitale przeznaczone wyłącznie do udzielania świadczeń pacjentom zakażonym koronawirusem. Wsparcia w sytuacji kryzysowej udzielały także wybrane ośrodki działające przy szpitalach jednoimiennych, m.in. Polsko-Amerykańskie Kiniki Serca w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu. W dwóch oddziałach wznowiono obecnie przyjęcia planowe.

- Decyzja o wznowieniu przyjęć w Tychach i Kędzierzynie-Koźlu była zdeterminowana przede wszystkim dużym zapotrzebowaniem na hospitalizacje i konsultacje w trybie planowym. Możliwość leczenia pacjentów kardiologicznych zakażonych SARS-CoV-2 była dla nas cennym doświadczeniem i cieszymy się, że mogliśmy udzielić pomocy w tak trudnym dla wszystkich momencie. Niemniej jednak wznowienie przyjęć planowych w kardiologii jest sprawą pilną ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów oczekujących na wizytę. Nie możemy dopuścić do tego, aby doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, co jest możliwe, przy zbyt późno udzielonej pomocy osobom ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi   - komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.

Przy wznowieniu przyjęć planowych wdrożono niezbędne procedury bezpieczeństwa. Ze względu na to, że kliniki funkcjonowały jako oddziały zakaźne o profilu kardiologicznym, personel medyczny został zbadany na obecność koronawirusa, a oddziały zostały poddane gruntownej dezynfekcji. Obecnie wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych muszą przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Ponadto zostają poddani szybkim testom przesiewowym wykrywającym wirusa SARS-CoV-2, a także testom w kierunku grypy. Rejestracja odbywa się zdalnie, a pacjenci są umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych.  Bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta personel medyczny przeprowadza badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi i kontrolę oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział podejmuje lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której ocenia pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji. Wszyscy pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

- Zadbaliśmy o to, aby zapewnić naszym pacjentom i personelowi medycznemu maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Nasze placówki są zdezynfekowane i przygotowane na przyjęcie pacjentów planowych w nowym reżimie sanitarnym. Nasze doświadczenie związane z przyjęciami pacjentów zakażonych koronawirusem będzie potrzebne w momencie ewentualnej drugiej fali epidemii. Już w tym momencie szykujemy się na nadchodzącą jesień i diagnostykę różnicową COVID-19 i grypy sezonowej. To jest nasz główny cel operacyjny w pionie medycznym – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu American Heart of Poland

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.