Dynamiczny rozwój rynku zabawek w Polsce na rok 2023
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Analiza rynku zabawek w Polsce na rok 2023 rysuje obraz dynamicznego rozwoju branży, będącej świadkiem wzrostu wartości, mimo zmniejszającej się liczby dzieci w kraju. Prognozy wskazują, że sektor ten będzie kontynuował ekspansję, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na innowacyjne, edukacyjne produkty. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Biorąc pod uwagę dane historyczne, rynek zabawek dla dzieci charakteryzuje się imponującą odpornością na zmienne warunki rynkowe. Przewiduje się, że przychody na polskim rynku zabawek i gier osiągną w 2023 roku poziom 967,38 mln USD, co oznacza niemal 30-milionowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.
Liderzy rynku
Wiodącymi graczami na rynku są ugruntowane przedsiębiorstwa, takie jak Hasbro, Mattel, LEGO Group i Spin Master, posiadające znaczne udziały w różnych kategoriach produktów. Jednak równocześnie obserwuje się dynamiczny rozwój niszowych producentów, wprowadzających na rynek produkty dostosowane do określonych zainteresowań i segmentów, co przyczynia się do zwiększenia różnorodności w krajobrazie branżowym.
Edukacja, ekologia i licencje - trendy na rynku
Widoczny wzrost zainteresowania w kategorii zabawek edukacyjnych promujących naukę STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) podkreśla świadomość rodziców dotyczącą roli zabawek w rozwoju dzieci. Dodatkowo, zabawki ekologiczne i pochodzące ze zrównoważonej produkcji zdobywają na popularności wśród bardziej świadomych konsumentów, którzy zwracają uwagę nie tylko na sam produkt, ale także na proces jego produkcji. Na popularności nie traci również segment zabawek na licencji, czyli produktami ze znanych franczyz.
Rynek zabawek w Polsce
Podsumowując, rynek zabawek w Polsce rozwija się dynamicznie, a przewidywane trendy wskazują na dalszy wzrost wartości sektora, zwiększenie różnorodności oferty i rozwój innowacyjnych produktów, odpowiadając na zmieniające się preferencje konsumentów.
Więcej danych na temat rynku zabawek znajdziesz na stronie firmy MarketHub: www.markethub.pl/analiz-rynku-zabawek

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.