Komunikaty PR

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

2024-11-29  |  16:00
Biuro prasowe

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma otrzymała Brązowy Medal w najnowszej edycji  „Sustainability Rating  - November 2024” i tym samym została doceniona za aktywność, przejrzystość i zaangażowanie na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw.

EcoVadis jest uznaną na świecie agencją ratingową specjalizującą się w ocenie praktyk zrównoważonego rozwoju, oceniającą ponad 130 000 firm z ponad 180 krajów i 220 branż. Brązowy Medal przyznany Targor-Truck, jest wyróżnieniem, które otrzymało 35% firm na świecie, ocenianych przez organizację w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

- Jesteśmy dumni z  dołączenia do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis. To nie tylko potwierdza naszą skuteczność, ale przede wszystkim zaangażowanie i przejrzystość procedur w zarządzaniu zrównoważonymi łańcuchami dostaw  – mówi Agnieszka Wierzbowska, dyrektor zarządzająca Targor-Truck. - Nasza firma regularnie poddaje się audytom, nie tylko EcoVadis ale też Supplier Assurance. To dla nas bardzo ważne, bo oceny i opinie niezależnych ekspertów są istotną wskazówką dla realizacji celów ESG. Dzięki temu możemy odpowiedzieć na współczesne wyzwania odpowiedzialnego biznesu i aktywnie wspierać w tym naszych klientów   – podkreśla Agnieszka Wierzbowska.

Kierunek – zeroemisyjny transport drogowy

Targor-Truck, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju UE, wymagania rynku i oczekiwania klientów, zobowiązanych do dekarbonizacji własnych łańcuchów dostaw, dąży do rozwoju zeroemisyjnego transportu drogowego towarów. Już dziś jest jednym z największych polskich przewoźników z własną flotą pojazdów zasilanych LNG i BioLNG, a także jednym z liderów w zakresie dynamicznie rosnącego udziału paliw ekologicznych w polskim sektorze transportowym. Już wkrótce, dzięki nowej inwestycji, 150 z 300 samochodów własnych będzie napędzanych paliwem gazowym (BioLNG). Firma podpisała także list intencyjny dotyczący zakupu pierwszych ciągników elektrycznych. Targor-Truck inwestuje nie tylko w transport zeroemisyjny, ale także w cyfryzację rozwiązań transportowych, m.in. rozwój nowoczesnych systemów do zarządzania transportem.

Zakres i oceniane wskaźniki EcoVadis

EcoVadis ocenia wyniki przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że przestrzegają międzynarodowych standardów etycznych oraz środowiskowych. Metodologia oceny EcoVadis koncentruje się na ocenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem w trzech kluczowych filarach: polityce, działaniach oraz wynikach. Opiera się na siedmiu wskaźnikach zarządzania, w tym: Polityce (POLI), Poparciu (ENDO), Środkach (MESU), Certyfikacjach (CERT), Zasięgu (COVE) – wdrażaniu działań, Sprawozdawczości (REPO) oraz ustaleniach z monitoringu 360° (360). Medale i odznaki przyznawane przez EcoVadis stanowią uznanie dla firm, które pomyślnie przeszły proces oceny i wykazały się silnym systemem zarządzania zrównoważonym rozwojem, spełniając rygorystyczne kryteria metodologii EcoVadis.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport CEVA Logistics i BMW Group France testują elektryczny autotransporter Biuro prasowe
2024-12-06 | 09:00

CEVA Logistics i BMW Group France testują elektryczny autotransporter

CEVA Logistics i BMW Group France rozpoczęły we wrześniu pilotażowy program dostaw nowych samochodów marki BMW i MINI z wykorzystaniem w pełni elektrycznego autotransportera. Samochody
Transport Girteka o rozwiązaniach intermodalnych w łańcuchach dostaw ładunków wrażliwych
2024-12-05 | 17:00

Girteka o rozwiązaniach intermodalnych w łańcuchach dostaw ładunków wrażliwych

Transport kolejowy uznawany jest za niezawodną gałąź transportu, choć w ostatnich latach wyparły go bardziej elastyczne i szybkie dostawy drogowe. Teraz, wobec dążenia do dekarbonizacji,
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

IMM Szkolenie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy nie znają korzyści z wdrażania zrównoważonego rozwoju. Swój ślad węglowy mierzy tylko co piąta firma

21 proc. firm nie dostrzega żadnych korzyści z wdrażania zrównoważonego rozwoju, a 16 proc. nie umie takich wskazać – wynika z badania Kantar dla BASF Polska. Organizacje, które takie działania mają w swojej strategii i je realizują, mają w tej kwestii odmienne zdanie. Poza ochroną środowiska wskazują na tak istotne kwestie jak korzyści wizerunkowe, ekonomiczne i szybszy rozwój firmy. Do podnoszenia świadomości mają służyć takie programy jak „Razem dla Planety” spółki BASF, który nagradza liderów takich działań i ich innowacyjne projekty.

Polityka

Zaangażowanie północnokoreańskich żołnierzy eskaluje konflikt w Ukrainie. Europosłowie wzywają do większej współpracy obronnej w UE

W połowie listopada amerykański Departament Stanu i wywiad Korei Południowej potwierdziły, że wojska Korei Północnej biorą bezpośredni udział w rosyjskiej wojnie przeciwko Ukrainie. Rezolucja Parlamentu Europejskiego potępia zaangażowanie reżimu Kim Dzong Una i podkreśla, że ta nowa faza wojny może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa Europy. Europosłowie wzywają UE do podjęcia zdecydowanych kroków.

Infrastruktura

Frontex chce stworzyć cyfrowego bliźniaka zewnętrznych granic UE. Umożliwi to przygotowanie na różne scenariusze i zagrożenia

W pierwszych 10 miesiącach 2024 roku liczba nielegalnych przekroczeń zewnętrznej granicy UE spadła o 43 proc. r/r, do 191,9 tys. – wynika z danych Frontexu. Presja migracyjna wciąż pozostaje wysoka, a rosnącymi zagrożeniami są też m.in. terroryzm i transgraniczna przestępczość. W ich zwalczaniu coraz większą rolę odgrywają technologie, które wspierają operacje ochrony i zarządzania granicami UE. Jedną z nowych inicjatyw Frontex jest konkurs dotyczący cyfrowego bliźniaka, który może służyć symulacji różnych sytuacji zagrożenia na granicach zewnętrznych UE i scenariuszy reagowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.