EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma otrzymała Brązowy Medal w najnowszej edycji „Sustainability Rating - November 2024” i tym samym została doceniona za aktywność, przejrzystość i zaangażowanie na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw.
EcoVadis jest uznaną na świecie agencją ratingową specjalizującą się w ocenie praktyk zrównoważonego rozwoju, oceniającą ponad 130 000 firm z ponad 180 krajów i 220 branż. Brązowy Medal przyznany Targor-Truck, jest wyróżnieniem, które otrzymało 35% firm na świecie, ocenianych przez organizację w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
- Jesteśmy dumni z dołączenia do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis. To nie tylko potwierdza naszą skuteczność, ale przede wszystkim zaangażowanie i przejrzystość procedur w zarządzaniu zrównoważonymi łańcuchami dostaw – mówi Agnieszka Wierzbowska, dyrektor zarządzająca Targor-Truck. - Nasza firma regularnie poddaje się audytom, nie tylko EcoVadis ale też Supplier Assurance. To dla nas bardzo ważne, bo oceny i opinie niezależnych ekspertów są istotną wskazówką dla realizacji celów ESG. Dzięki temu możemy odpowiedzieć na współczesne wyzwania odpowiedzialnego biznesu i aktywnie wspierać w tym naszych klientów – podkreśla Agnieszka Wierzbowska.
Kierunek – zeroemisyjny transport drogowy
Targor-Truck, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju UE, wymagania rynku i oczekiwania klientów, zobowiązanych do dekarbonizacji własnych łańcuchów dostaw, dąży do rozwoju zeroemisyjnego transportu drogowego towarów. Już dziś jest jednym z największych polskich przewoźników z własną flotą pojazdów zasilanych LNG i BioLNG, a także jednym z liderów w zakresie dynamicznie rosnącego udziału paliw ekologicznych w polskim sektorze transportowym. Już wkrótce, dzięki nowej inwestycji, 150 z 300 samochodów własnych będzie napędzanych paliwem gazowym (BioLNG). Firma podpisała także list intencyjny dotyczący zakupu pierwszych ciągników elektrycznych. Targor-Truck inwestuje nie tylko w transport zeroemisyjny, ale także w cyfryzację rozwiązań transportowych, m.in. rozwój nowoczesnych systemów do zarządzania transportem.
Zakres i oceniane wskaźniki EcoVadis
EcoVadis ocenia wyniki przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że przestrzegają międzynarodowych standardów etycznych oraz środowiskowych. Metodologia oceny EcoVadis koncentruje się na ocenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem w trzech kluczowych filarach: polityce, działaniach oraz wynikach. Opiera się na siedmiu wskaźnikach zarządzania, w tym: Polityce (POLI), Poparciu (ENDO), Środkach (MESU), Certyfikacjach (CERT), Zasięgu (COVE) – wdrażaniu działań, Sprawozdawczości (REPO) oraz ustaleniach z monitoringu 360° (360). Medale i odznaki przyznawane przez EcoVadis stanowią uznanie dla firm, które pomyślnie przeszły proces oceny i wykazały się silnym systemem zarządzania zrównoważonym rozwojem, spełniając rygorystyczne kryteria metodologii EcoVadis.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.