Bezpłatne niedziele w Bajkowym Labiryncie – moc zabawy dla najmłodszych
Brak pomysłu na zorganizowanie wolnego czasu dla dziecka w weekend? Bajkowy Labirynt w Manufakturze przychodzi z pomocą - we wszystkie niehandlowe niedziele sierpnia będzie można wejść do krainy zabaw za darmo, wystarczy karta stałego Klienta.
Bajkowy Labirynt to nowoczesne centrum rozrywki dla najmłodszych. Jedną z najciekawszych atrakcji jest bez wątpienia tor Ro-An (przeznaczony dla starszych dzieci i nastolatków), czyli autorski tor przeszkód i wyzwań, na którym można poczuć się jak prawdziwy ninja. Bajkowy Labirynt oferuje także strefę dla niemowląt i maluchów, przestrzeń dla przedszkolaków oraz rodziców. Na miejscu znajdują się też dodatkowe atrakcje, między innymi: interaktywna ścianka knooker.
W każdą niehandlową niedzielę sierpnia (6.08, 13.08, 20.08) wejścia do Bajkowego Labiryntu są darmowe (wejście jest limitowane do 100 minut). Wystarczy okazać Kartę Stałego Klienta, którą można wyrobić także przed wejściem na salę zabaw – to koszt 10 zł.
Centrum rozrywki Bajkowy Labirynt znajduje się na pierwszym piętrze, obok Experymentarium.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.