Komunikaty PR

Catering dla kobiet w ciąży - twój partner w zdrowym żywieniu

2020-07-23  |  16:10
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.1 MB )

Zdrowa i zbilansowana dieta kobiety w ciąży to najlepszy sposób na prawidłowy rozwój maluszka. Dobrze dobrany jadłospis pozwala walczyć z chorobami i chronić przed niekontrolowanym przyrostem wagi. Niestety, mało która mama ma siły i ochotę na wielogodzinne przygotowywanie posiłków. W okresie ciąży kobieta powinna pozwolić sobie pomóc, dlaczego więc nie otworzyć się na pomoc w kuchni? Specjalnie dedykowany catering to coraz częstszy partner dbający o zdrowe odżywianie ciężarnych.

 

Sposób odżywiania się kobiety w ciąży ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Pokarm, który spożywa mama dostaje się również do brzuszka maleństwa i dlatego dieta dla kobiet ciężarnych rządzi się swoimi prawami. Prawidłowe żywienie w tym niezwykle wymagającym okresie jest podstawą prawidłowego rozwoju płodu. Niedobory specyficznych składników pokarmowych u ciężarnych powiązane są z określonymi wadami rozwojowymi i chorobami, które rozwijają się w dorosłym życiu dziecka. Dlatego warto rozpocząć właściwą dietę i suplementację, nawet na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Mając pełne magazyny możemy bez obaw czerpać substancje odżywcze w czasie, gdy wzrasta w nas nowe życie oraz podczas karmienia piersią.

Właściwa dieta przyszłej mamy jest zbilansowana pod kątem kluczowych składników. Zawiera właściwą ilość białka, węglowodanów, a także zdrowych tłuszczy. Odnaleźć w niej możemy chude mięso, nabiał oraz warzywa strączkowe. Bazuje na produktach pełnoziarnistych oraz różnych źródłach błonnika pokarmowego. Bardzo ważne jest, aby zawierała także nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Przyszła mama nie może też zapominać o różnokolorowych warzywach i owocach, które są cennym źródłem witamin, minerałów i naturalnych cukrów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno na to, jak często jemy, ponieważ powinnyśmy robić to w miarę regularnie, nie więcej niż trzy duże posiłki i dwie przekąski w ciągu dnia. Ważne jest również picie minimum dwóch litrów wody dziennie, ograniczenie picia kawy do 1-2 filiżanek oraz bezwzględne unikanie alkoholu, papierosów, nabiału przygotowanego z niepasteryzowanego mleka oraz surowego: mięsa, ryb i jaj. Jedzenie odpowiednio skomponowanych posiłków procentuje nie tylko zdrowiem rozwijającego się płodu, ale również przyszłej mamie pozwala przetrwać ten wymagający dla ciała czas bez podkrążonych oczu, bladej cery, męczących zaparć czy zgagi. Może też uchronić przed koniecznością wydania fortuny na dentystę, bo bez odpowiedniego wzmocnienia, zęby w ciąży psują się dużo szybciej.

  • Kobiety, które dbają o odpowiednio zbilansowane posiłki podczas przebiegu ciąży, zazwyczaj nie mają problemu z niekontrolowanym przyrostem wagi i w miarę szybko wracają do formy. Problemem wielu dziewczyn, z którymi pracuję nie jest brak wiedzy, ale brak czasu i energii na codzienne zakupy, gotowanie i komponowanie zbilansowanych posiłków. Znamy główne zasady zdrowego żywienia, ale przez aktywny plan dnia i gorsze samopoczucie nie zawsze mamy szansę na ich realizację, dlatego tak użyteczne są programy dietetyczne zaprojektowane z myślą o kobietach w ciąży przez specjalistyczne firmy żywieniowe, jak np. Pomelo - tłumaczy Edyta Litwiniuk, trener personalny i dietetyk, autorka projektu “Jak Zostać Fit Mamą” oraz platformy Training Point. I dodaje: 
  • Prawdą jest, że mało która przyszła mama ma siły i ochotę na wielogodzinne przygotowywanie posiłków. Specjalnie dedykowany catering dietetyczny to w tym przypadku idealne rozwiązanie. I nie chodzi tu wcale o troskę o naszą figurę po ciąży, ale o specjalnie dobraną dietę, która dostarczy mamie i dziecku komplet niezbędnych składników, witamin i minerałów, zachowując przy tym najwyższe standardy sztuki żywieniowej.

Firmy specjalizujące się w komponowaniu diet pudełkowych, jak np. catering Pomelo coraz częściej wychodzą naprzeciw kobietom w ciąży. Oferują klientkom zbilansowane przez dietetyków posiłki, które są starannie przygotowane i bezpiecznie zapakowane. Trafiają każdego dnia pod drzwi wielu mam, redukując tym samym godziny spędzone na zakupach i na gotowaniu, obolałe nogi i kręgosłup.

- Dieta dla kobiet w ciąży pojawiła się - tak jak i cały catering Pomelo - z potrzeby. W momencie, gdy dowiedziałam się, że zostanę mamą, jeszcze wnikliwiej zaczęłam przyglądać się temu, co ląduje na moim talerzu. Aktywny tryb dnia i częsta praca poza domem negatywnie odbijały się na mojej diecie. Postanowiłam to zmienić i wspólnie z dietetykami Pomelo ułożyliśmy jadłospis dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Dzięki naszej diecie mają pewność, że odżywiają się w najbardziej optymalny sposób: zjadają pięć posiłków dziennie, dostarczają wymaganą ilość energii i wartości odżywczych, bazują jedynie na świeżych, dozwolonych w ciąży produktach - opowiada Anna Foszer, założycielka i prezes firmy cateringowej Pomelo.

Różnorodność dostępnych na rynku diet sprawia, że kobiety w ciąży mogą ściśle dopasować opcję dla siebie, z wykluczeniem niektórych pokarmów włącznie. Każda dieta może być indywidualnie konsultowana z dietetykiem, co jeszcze bardziej wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i odpowiada na pytania wielu przyszłych mam. Rosnące zainteresowanie cateringami dietetycznymi pokazuje, że stają się nieocenionym partnerem w trosce o zdrowie mamy i dziecka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin w Warszawie Biuro prasowe
2024-05-22 | 09:52

Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin w Warszawie

Strefa Zabawy LEGO® w Gama Concept, kreatywne aktywności w miniciti czy warsztaty z ekipą Centrum Twórczego Przerób-My oraz w pracowni Minimal Line. A oprócz tego
Dziecko Galeria Zaspa świętuje Dzień Matki i Dzień Dziecka!
2024-05-21 | 15:00

Galeria Zaspa świętuje Dzień Matki i Dzień Dziecka!

W najbliższą sobotę, 25 maja, Galeria Zaspa zaprasza na wyjątkową celebrację dwóch pięknych świąt – Dnia Matki i Dnia Dziecka. Na gości czekać będą atrakcje,
Dziecko Z okazji Dnia Dziecka grupa LEGO® stworzy wyjątkową Strefę Zabawy!
2024-05-21 | 12:00

Z okazji Dnia Dziecka grupa LEGO® stworzy wyjątkową Strefę Zabawy!

Przed nami najpiękniejsze święto w roku - Dzień Dziecka. Aby stworzyć okazję do celebracji tego dnia w rodzinnej atmosferze, grupa LEGO wystartuje z wyjątkową przestrzenią łączącą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Walka o klimat wymaga większego zaangażowania ze strony firm. Już za chwilę będą musiały rzetelnie informować o swoich zielonych działaniach

Według ONZ postępujący kryzys klimatyczny, pandemia COVID-19 i rosnąca liczba konfliktów cofnęły świat w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego niezbędne jest m.in. większe zaangażowanie biznesu, bez którego niewiele da się zdziałać. W tej chwili wciąż pozostaje ono niewystarczające albo kończy się tylko na wzniosłych deklaracjach, które często noszą znamiona greenwashingu. Tak zwana ekościema jest dużym problemem dla konsumentów: 70 proc. deklaruje, że jest zmęczonych tylko mówieniem zamiast realizacją konkretnych działań na rzecz środowiska.

Bankowość

Metawersum ogromną szansą dla Polski. Liderami wdrożeń są na razie największe przedsiębiorstwa

Sektor bankowy jest pierwszym, jaki w Polsce poczynił warte odnotowania inwestycje w obecność w metawersie. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach to właśnie duże firmy będą liderami wdrożeń, ponieważ mają gotowość inwestycyjną zarówno w obrębie sprzętu, jak i aplikacji. Rynki sektora usług czy branży retail niewątpliwie jednak będą się nasycały rozwiązaniami zapraszającymi do wejścia konsumentów do wirtualnego świata. To duża szansa dla polskiej gospodarki, która może w ten sposób utworzyć do 2035 roku rynek o wartości nawet 10 mld euro.

Infrastruktura

Tylko 20 proc. oświetlenia w gminach jest po modernizacji. Motywacją do inwestycji są znaczące oszczędności energii

Średnio co piąta latarnia uliczna należąca do gmin jest zmodernizowana – wynika z danych Signify Poland. Większość z pozostałych 80 proc. to energochłonne oświetlenie sodowe. Ich wymiana na technologię LED wraz z systemem zarządzania oświetleniem mogłaby przynieść znaczącą redukcję energii, czyli także kosztów ponoszonych przez samorządy. Na takie inwestycje w najbliższym czasie będzie się decydować coraz więcej gmin. Za spodziewanym boomem przemawiają różne dostępne możliwości finansowania takich projektów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.