Komunikaty PR

Centrum Nauki Kopernik odwiedziło już 12 milionów osób

2023-04-06  |  17:00
Biuro prasowe

Centrum Nauki Kopernik to niezwykłe miejsce na warszawskim Powiślu, które od początku istnienia, czyli od ponad 12 lat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Przestrzeń z roku na rok ewoluuje, zaskakując gości coraz to bardziej innowacyjnymi atrakcjami i ciekawostkami naukowymi. Dzisiaj próg Kopernika przekroczył 12-milionowy gość! Gdyby wraz z poprzednikami ustawił się w szeregu i wszyscy zachowaliby półmetrową odległość od siebie, to kolejka ciągnęłaby się od Lizbony w Portugalii aż po stolicę Gruzji – Tbilisi.

Nieszablonowe podejście do nauki, świata technologii i eksperymentowania – tym wyróżnia się Centrum Nauki Kopernik. „Idzie z duchem czasu”, oferując nietuzinkowe atrakcje, które zachęcają do stawiania pytań na temat bliskiej przyszłości czy zastanowienia się nad miejscem technologii w naszym życiu. Chociażby w ramach wystawy „Przyszłość jest dziś” goście Kopernika mogą na własne oczy zobaczyć koniec XXI wieku. I to nie jest wcale początek filmu science fiction.

Ze względu na szeroki wybór innowacyjnych wystaw czy programów edukacyjnych, miejsce przyciąga tłumy zwiedzających – zarówno z Polski, jak i zagranicy. 5 kwietnia 2023 roku miało miejsce niecodziennie wydarzenie. W Centrum Nauki Kopernik pojawili się 12-milionowi goście! Była to rodzina z Wielkiej Brytanii. Z tej okazji otrzymali specjalną nagrodę – projektor Samsung The Freestyle – z rąk prezesa Samsung Electronics Polska.

– W imieniu firmy Samsung chciałbym serdecznie pogratulować 12-milionowym gościom. Wspieramy Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia i cieszymy się obserwując, jak to miejsce się rozwija, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie atrakcje. To dla nas niezwykle ważna współpraca, gdyż nauka jest nie tylko istotnym elementem naszej misji, lecz także kluczem do rozwoju i zrozumienia naszej przyszłości. Dlatego mamy nadzieję, że projektor The Freestyle, który przekazaliśmy w ramach nagrody, będzie służył zarówno do rozrywki, jak i do poszerzania wiedzy i odkrywania otaczającego nas świata – skomentował Conor Pierce, Prezes Samsung Electronics Polska.

Po oficjalnym wręczeniu nagrody, dyrektor Centrum Nauki Kopernik zaprosił 12-milionowych gości na pogawędkę z wyposażonym w sztuczną inteligencję robotem, który wygląda jak sam Mikołaj Kopernik. Dzięki modelowi językowemu GPT3, potrafi rozmawiać niemal o wszystkim i świetnie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami, wzbudzając podziw u odwiedzających. To wyjątkowa okazja, aby „spotkać się” z naukowcem, który niegdyś doprowadził do całkowitego przewrotu w myśleniu o świecie.

Następnie goście udali się do stanowiska warsztatowego, gdzie w slow motion pokazywane były różne ciekawe zjawiska fizyczne, z wykorzystaniem projektora The Freestyle. To mobilne urządzenie o wszechstronnych zastosowaniach, które z jednej strony może pełnić rolę domowego centrum rozrywki, a z drugiej sprawdzi się także w naukowych zastosowaniach.

Wieloletnia współpraca

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku. W tym czasie wspólnie udało się zrealizować szereg działań wspierających najmłodszych w nauce poprzez doświadczanie. Tworzone były nowe programy edukacyjne, odświeżane wystawy oraz zapewniane dodatkowe atrakcje dla zwiedzających w czasie  imprez i wydarzeń. Ponadto od 2019 roku  firma wspiera działanie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, ośrodka badawczo-rozwojowego poświęconego innowacjom w edukacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.