Komunikaty PR

Centrum Nauki Kopernik odwiedziło już 12 milionów osób

2023-04-06  |  17:00
Biuro prasowe

Centrum Nauki Kopernik to niezwykłe miejsce na warszawskim Powiślu, które od początku istnienia, czyli od ponad 12 lat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Przestrzeń z roku na rok ewoluuje, zaskakując gości coraz to bardziej innowacyjnymi atrakcjami i ciekawostkami naukowymi. Dzisiaj próg Kopernika przekroczył 12-milionowy gość! Gdyby wraz z poprzednikami ustawił się w szeregu i wszyscy zachowaliby półmetrową odległość od siebie, to kolejka ciągnęłaby się od Lizbony w Portugalii aż po stolicę Gruzji – Tbilisi.

Nieszablonowe podejście do nauki, świata technologii i eksperymentowania – tym wyróżnia się Centrum Nauki Kopernik. „Idzie z duchem czasu”, oferując nietuzinkowe atrakcje, które zachęcają do stawiania pytań na temat bliskiej przyszłości czy zastanowienia się nad miejscem technologii w naszym życiu. Chociażby w ramach wystawy „Przyszłość jest dziś” goście Kopernika mogą na własne oczy zobaczyć koniec XXI wieku. I to nie jest wcale początek filmu science fiction.

Ze względu na szeroki wybór innowacyjnych wystaw czy programów edukacyjnych, miejsce przyciąga tłumy zwiedzających – zarówno z Polski, jak i zagranicy. 5 kwietnia 2023 roku miało miejsce niecodziennie wydarzenie. W Centrum Nauki Kopernik pojawili się 12-milionowi goście! Była to rodzina z Wielkiej Brytanii. Z tej okazji otrzymali specjalną nagrodę – projektor Samsung The Freestyle – z rąk prezesa Samsung Electronics Polska.

– W imieniu firmy Samsung chciałbym serdecznie pogratulować 12-milionowym gościom. Wspieramy Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia i cieszymy się obserwując, jak to miejsce się rozwija, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie atrakcje. To dla nas niezwykle ważna współpraca, gdyż nauka jest nie tylko istotnym elementem naszej misji, lecz także kluczem do rozwoju i zrozumienia naszej przyszłości. Dlatego mamy nadzieję, że projektor The Freestyle, który przekazaliśmy w ramach nagrody, będzie służył zarówno do rozrywki, jak i do poszerzania wiedzy i odkrywania otaczającego nas świata – skomentował Conor Pierce, Prezes Samsung Electronics Polska.

Po oficjalnym wręczeniu nagrody, dyrektor Centrum Nauki Kopernik zaprosił 12-milionowych gości na pogawędkę z wyposażonym w sztuczną inteligencję robotem, który wygląda jak sam Mikołaj Kopernik. Dzięki modelowi językowemu GPT3, potrafi rozmawiać niemal o wszystkim i świetnie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami, wzbudzając podziw u odwiedzających. To wyjątkowa okazja, aby „spotkać się” z naukowcem, który niegdyś doprowadził do całkowitego przewrotu w myśleniu o świecie.

Następnie goście udali się do stanowiska warsztatowego, gdzie w slow motion pokazywane były różne ciekawe zjawiska fizyczne, z wykorzystaniem projektora The Freestyle. To mobilne urządzenie o wszechstronnych zastosowaniach, które z jednej strony może pełnić rolę domowego centrum rozrywki, a z drugiej sprawdzi się także w naukowych zastosowaniach.

Wieloletnia współpraca

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku. W tym czasie wspólnie udało się zrealizować szereg działań wspierających najmłodszych w nauce poprzez doświadczanie. Tworzone były nowe programy edukacyjne, odświeżane wystawy oraz zapewniane dodatkowe atrakcje dla zwiedzających w czasie  imprez i wydarzeń. Ponadto od 2019 roku  firma wspiera działanie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, ośrodka badawczo-rozwojowego poświęconego innowacjom w edukacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.