Komunikaty PR

Dzień Dziecka w Koneserze. Wyjątkowe wydarzenia dla rodzin w Warszawie

2024-05-22  |  09:52
Biuro prasowe

Strefa Zabawy LEGO® w Gama Concept, kreatywne aktywności w miniciti czy warsztaty z ekipą Centrum Twórczego Przerób-My oraz w pracowni Minimal Line. A oprócz tego – słodkie promocje. Tegoroczny Dzień Dziecka w Centrum Praskim Koneser zapowiada się doskonale. I co równie istotne, potrwa aż przez kilka dni!

1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, czyli święto wszystkich dzieci. To także niezwykły czas w Centrum Praskim Koneser, które co roku dba o to, by najmłodsi poczuli się wtedy jeszcze bardziej wyjątkowo. Nie inaczej jest w tym roku! Zwłaszcza że Dzień Dziecka w Koneserze rozpoczyna się już w sobotę, 25 maja, i potrwa ponad tydzień – do 2 czerwca 2024 roku.

Wszystko rozpocznie się w przestrzeni Gama Concept, gdzie właśnie 25 maja wystartuje Strefa Zabawy LEGO®. Codziennie, do 2 czerwca, dzieci (rekomendowany wiek: 5-12 lat) będą mogły przenieść się do miejsc inspirowanych różnymi zestawami LEGO®. Czekają na nie ciekawe zadania i dużo klocków! Dzieci mogą wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy uczestnik musi posiadać własny, darmowy bilet – można go pobrać tutaj.

Kreatywnie w miniciti

Specjalne aktywności na Dzień Dziecka przygotowało również miniciti. To zlokalizowane w Pasażu Konesera innowacyjne mini-miasto, w którym dzieci w wieku 7-15 lat wcielają się w różne role zawodowe, poznają tajniki wielu z nich, pracują na prawdziwych sprzętach i zarabiać miniasy (waluta miniciti). Swoje wynagrodzenie po odprowadzeniu podatków młodzi mogą wydać w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, kupując prawdziwe produkty lub oszczędzić.

Przez cały weekend (31.05-2.06) w miasteczku obowiązywać będzie strefa tax free! W tych dniach podatki za dzieci zapłaci miniciti, dzięki czemu młodzi zarobią więcej! Dodatkowo przewidzianych jest wiele atrakcji: warsztaty kreatywne i rękodzielnicze, fotobudka (sobota, 1.06), a do każdego biletu dodatkowa atrakcja – darmowy przejazd kultowym, amerykańskim school busem. Oprócz tego w mini-Strefie Relaksu na dzieci i całe rodziny czekają leżaki, gigagry i gigakolorowanki, ekobalony, malowanie twarzy i inne atrakcje. A dodatkowo o doskonałą zabawę zadbają animatorzy miniciti i jego partnerów.

Warsztaty czas start!

Coś specjalnego w przestrzeni eventowej Butelkownia, na terenie Centrum Praskiego Koneser (1-2.06), przygotowała ekipa Przerób-My – jej zdaniem Dzień Dziecka nie ma ograniczeń wiekowych i jest dla każdego. Trudno się z tym nie zgodzić! Letnie Targi Kreatywne to między innymi:

  • warsztaty projektowania stylowych dodatków;
  • ekogry i animacje z nagrodami;
  • pokazy DIY, podczas których będzie można dowiedzieć się jak odświeżyć stare meble;
  • gra terenowa z nagrodami.

Wstęp i udział w atrakcjach i warsztatach Przerób-My jest bezpłatny. Wydarzeniom towarzyszyć będą targi rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu, na których będzie można kupić wyjątkowe rzeczy.

Z kolei w pracowni Minimal Line (1.06) na wszystkich najmłodszych czekają dwie tury warsztatów SENSO-PLASTYKA. W trakcie wydarzenia dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki artystyczne. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały możliwość uwolnienia swojej kreatywności. Więcej informacji i zapisy: tutaj.

Więcej informacji o eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Odwiedź CH Focus i przeżyj wraz z Garfieldem niezwykłe przygody! Biuro prasowe
2024-06-14 | 09:43

Odwiedź CH Focus i przeżyj wraz z Garfieldem niezwykłe przygody!

Garfielda znają niemal wszyscy! Ten najsłynniejszy na świecie rudy kot właśnie powrócił do kin w  przezabawnej, animowanej komedii! Mało tego, mimo wrodzonego lenistwa,
Dziecko Port Łódź zaprasza do wspólnej zabawy i kibicowania
2024-06-12 | 16:00

Port Łódź zaprasza do wspólnej zabawy i kibicowania

11 czerwca to Międzynarodowy Dzień Zabawy ustanowiony przez ONZ. Jeśli ktoś przegapił – nie szkodzi! 15 czerwca w Porcie Łódź startuje bowiem Maraton Zabawy, który
Dziecko Fundacja Medicover zdrowo zajęta w 2023 r. – premiera raportu z działalności
2024-06-12 | 11:00

Fundacja Medicover "zdrowo zajęta" w 2023 r. – premiera raportu z działalności

Medicover prezentuje Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2023 roku. Ponad 100 różnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Finanse

Polska w światowej czołówce najchętniej wybieranych lokalizacji dla centrów usług wspólnych oraz ośrodków BPO. Generują one 4,5 proc. polskiego PKB

Sektor usług biznesowych jest jedną z wizytówek polskiej gospodarki i wciąż pozostaje bardzo konkurencyjny w globalnej skali – w Polsce działa już ponad 1,8 tys. centrów usług BPO, SSC/GBS, IT i R&D, a prognozowane zatrudnienie w sektorze w tym roku ma sięgnąć 465 tys. osób. Za ponad 80 proc. tych miejsc pracy odpowiadają inwestorzy zagraniczni, ale po usługi centrów usług biznesowych coraz chętniej sięgają również polskie firmy, które szukają oszczędności w dobie wysokich kosztów. Outsourcing procesów biznesowych pozwala im się skupić na strategicznych procesach i wyzwaniach, a przy tym zmniejszyć koszty nawet o ponad 20 proc.

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.