Komunikaty PR

Głos Fundacji Avalon podczas zakończenia kampanii “Nasz Wspólny Świat”!

2023-04-13  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

We wtorek 4 kwietnia przedstawiciele Fundacji Avalon wraz z ambasadorem projektu Avalon Extreme, Kamilem Koselą, uczestniczyli w X Powiatowych Obchodach Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Światowego Dnia Zespołu Downa, podczas których odbyło się zakończenie kampanii “Nasz Wspólny Świat” organizowanej przez Stowarzyszenie Dzieciom Radość Ignaców oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie.

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, którzy objęli patronat honorowy nad przebiegiem kampanii: Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński, Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Antoni Janusz Piechoski Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki. Powiatowe Obchody Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Światowego Dnia Zespołu Downa zgromadziły również środowisko oświaty - dyrektorów powiatowych szkół, które brały udział w grze miejskiej “Droga do Samodzielności”, w ramach kampanii “Nasz Wspólny Świat".

Podczas spotkania głos zabrał także Kamil Kosela – ambasador Projektu Avalon Extreme. Opowiedział o swojej historii życia, niepełnosprawności oraz o sukcesach sportowych w dziedzinie motoryzacji, udowadniając, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Pokazał też, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie na drodze do spełniania najskrytsze marzenia.

“Cieszę się, że mogłem powiedzieć kilka słów na zakończenie tej wyjątkowej kampanii. Wierzę, że poprzez moją postawę, wytrwałą realizację celów oraz chęć przekazywania mojej historii młodzi ludzie będą tworzyć środowisko, w którym nie będzie podziałów i wykluczenia osób z niepełnosprawnościami. Moją misją jest przekonać ludzi, że wystarczy zacząć spełniać swoje marzenia, a niepełnosprawność nas nie ogranicza. Ja i Sebastian Luty, prezes Fundacji Avalon, jesteśmy najlepszym przykładem tego, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być aktywne w każdej sferze życia. Mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom będziemy bardziej wrażliwi na siebie nawzajem!” - Kamil Kosela, ambasador projektu Avalon Extreme.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Fundacji Avalon przedstawili zainteresowanym dyrektorom szkół działania organizacji i zachęcili do udziału w “Helpuj z Klasą” - autorskim programie Fundacji Avalon, którego celem jest promowanie idei bezinteresownej pomocy wśród uczniów oraz pielęgnowanie wrażliwości i otwartości na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

“To dla nas bardzo ważne, że naszymi działaniami możemy dzielić się z tymi, którzy są odpowiedzialni za edukację w szkołach. Dla Fundacji Avalon spotkania ze środowiskiem oświaty są bardzo ważne. Praca z dziećmi i młodzieżą leży u podstaw zmiany społecznej oraz budowania świadomego, wrażliwego na potrzeby innych społeczeństwa. Zachęcamy więc wszystkich przedstawicieli oświaty do zaangażowania na rzecz budowania w młodych poczucia odpowiedzialności i bezinteresownej pomocy, także poprzez włączenie się w akcję “Helpuj z Klasą”.  - Maria Wachowicz, asystentka ds. PR Fundacji Avalon.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.