Mikołajkowe warsztaty Majsterkowo w Castoramie – kreatywna zabawa dla rodziny
Mikołajki to idealny moment na wspólne spędzanie czasu w kreatywny sposób! Już 7 grudnia, w godzinach 11:00–16:00, sklepy Castorama zapraszają dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe warsztaty Majsterkowo. To doskonała okazja, by rozwijać dziecięcą wyobraźnię, ćwiczyć zdolności manualne i odkrywać tajniki ponownego wykorzystywania materiałów – wszystko w atmosferze twórczej zabawy.
Podczas mikołajkowych warsztatów Majsterkowo większość sklepów Castorama w Polsce zamieni się w inspirujące przestrzenie, gdzie najmłodsi stworzą własne, niepowtarzalne projekty z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Fragmenty tapet, drewna, wykładzin czy sztucznej trawy staną się podstawą wyjątkowych dzieł, a dzieci – pod opieką dorosłych – nauczą się, jak nadawać nowe życie z pozoru niepotrzebnym już przedmiotom.
Warsztaty Majsterkowo to nie tylko dokonała zabawa, ale także lekcja kreatywności i ekologii, która może inspirować na długo po zakończeniu Mikołajek.
Castorama od dekady wspiera rozwój młodych
Warsztaty Majsterkowo od dziesięciu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci w wieku 6–12 lat. To świetna okazja do zdobywania praktycznych umiejętności, odkrywania nowych pasji oraz budowania ekologicznej świadomości. - Zależy nam, by pobudzać ducha majsterkowania w młodym pokoleniu i wspierać w zdobywaniu umiejętności, które przydadzą się im w przyszłości. Jednocześnie chcemy pokazywać zarówno dzieciom jak i rodzicom jak kreatywnie spędzać wspólnie czas, wykorzystując przy tym materiały, które możemy znaleźć w naszych domach - podkreśla Olga Małek, Specjalistka ds. Odpowiedzialnego Biznesu w Castorama Polska.
Warsztaty dla każdego
Warsztaty mają charakter otwarty, nie wymagają zapisów ani wcześniejszych rezerwacji. Wystarczy, że dzieci przyjdą w towarzystwie dorosłego opiekuna, który pozostanie z nimi przez cały czas trwania zajęć. Wszystkie materiały potrzebne do kreatywnych działań zostaną zapewnione na miejscu. Dodatkowo mali majsterkowicze będą mieli szansę pochwalić się swoimi pracami na Facebooku, używając hasztagu #MikołajkiwCastorama2024.
Warsztaty odbędą się we wszystkich sklepach Castorama z wyjątkiem: Tarnów, Brico Depot Puławy, Nowy Targ, Warszawa Grochowska, Wrocław Bielany, Nysa oraz Łódź Zgierska.
Zapraszamy do wspólnego majsterkowania i świętowania Mikołajek!
Więcej informacji na temat warsztatów:
https://www.castorama.pl/odpowiedzialny-biznes/majsterkowo/majsterkowe-mikolajki-2024

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.